10 Grudnia 2015

Jak w 5 krokach zrobić świecznik z pomarańczy

Grudzień to okres, w którym nasze zmysły zdecydowanie się wyostrzają. Dzieje się tak za sprawą tworzącej się w około atmosfery zbliżających się świąt. Z ulic biją nam w oczy błyszczące światełka, zewsząd dobiegają do nas melodie świątecznych melodii, z kolei z telewizji dosięgają nas sentymentalne obrazki rodzinnej atmosfery. To wszystko działa na nas w sposób twórczy. Każdy w swoim domowym zaciszu, również chce wytworzyć trochę magii. Poza oczywistą choinką, zdradzimy sposób na nietuzinkowy, niezwykle aromatyczny świecznik z pomarańczy i goździków, który z pewnością nada każdemu mieszkaniu dodatkowego czaru oraz aromatu, a jego domowników nastroi  świątecznie. 

Cały komponent świąt polega na klimacie, który z oczywistych względów tworzony jest przez naszych najbliższych, niemniej za sprawą harmidru zakupów, zgiełku porządków i zamieszania związanego z przygotowaniem świątecznych potraw, wracając do domu, czasem zapominamy o magii. Za sprawą świecznika z pomarańczy i goździków na chwilę zwolnisz i przeniesiesz się w lata dzieciństwa, gdzie zapach cytrusów i korzennych przypraw mieszał się z niecierpliwością związaną z czekaniem na pierwszą gwiazdę. 

Zacznijmy zatem od zakupów, czyli paru pomarańczy, podgrzewaczy i paczki goździków.

1. U węższych końców cytrusów wytnij otwór, taki by móc umieścić w nim tealight - niemniej z tym jeszcze chwilę poczekajcie.

2. Wydrąż łyżką miąższ.

3. Włóż do środka świeczkę, tak by jej krańce stykały się ze skórką pomarańcza.

4. Kiedy podgrzewacz umieścisz już na swoim miejscu - weź wykałaczkę, bądź jakiś patyczek z jednym ostrzejszym końcem i zrób dziurki od góry pomarańczy po sam dół, tak by móc włożyć w nie goździki. 

Powtórzcie tą czynność mniej więcej co centymetr. Na koniec podziurkujcie górną część skórki, przy samym krańcu podgrzewacza. 

5. W otworki powciskaj goździki, tak by ich gniazdka były na zewnątrz, zaraz przy skórce cytrusa. 

I gotowe !

Teraz wystarczy odrobina czasu wieczorem, aby zapalić nowe świeczniki z pomarańczy oraz goździków i możesz cieszyć się aromatem cytrusów i przypraw. Gwarantujemy, że te zapachy wraz z gwarem świątecznych przygotowań wypełnią cały dom radością i magią świąt.