Logo General Fresh
General Fresh 30 października 2020 3 min czytania
Lifestyle

10 błędów, które popełniasz, używając chusteczek nawilżanych

shutterstock 1770438980 6815
Chusteczki nawilżane są niezwykle przydatne podczas domowych porządków. Czyszczenie nimi jest szybkie, wygodne i efektywne. Okazuje się jednak, że nie wszyscy używają ich prawidłowo. Jakie błędy można popełnić? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

1. Używanie chusteczki niezgodnie z przeznaczeniem 

Pod nazwą „chusteczki nawilżane” znajdziemy wiele produktów o bardzo różnym przeznaczeniu. Niektóre chusteczki służą do czyszczenia ceramiki, inne są przeznaczone do mebli, jeszcze inne to chusteczki antybakteryjne. Nie należy ich mylić.

2. Jedna chusteczka do wszystkiego 

Chusteczki nawilżane mają to do siebie, że po wyczyszczeniu jednego mebla można nią wyczyścić jeszcze niemal cały pokój. To jednak duży błąd! Aby nie roznosić bakterii po różnych powierzchniach, należy każdą czyścić inną chusteczką.

3. Nieczytanie etykiet 

Tak samo jak z pozostałymi środkami czyszczącymi, tak i chusteczki mają różne składy. Przed użyciem wybranego produktu należy więc zapoznać się z tym, co tak naprawdę się w nim znajduje. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że niczego nie uszkodzisz.

4. Czyszczenie ekranów chusteczkami 

Podczas porządków odruchowo czyścisz ekran monitora lub smartfona? Lepiej tego nie rób! Do czyszczenia ekranów służą specjalne chusteczki, których skład jest bezpieczny dla sprzętów elektronicznych.

5. Spuszczanie chusteczek w toalecie 

Chociaż to całkiem wygodne, wrzucić chusteczkę do toalety, to nie należy tego robić. Po pierwsze, jest to niehigieniczne, bo na zużytych chusteczkach znajdują się przeróżne bakterie. Po drugie, chusteczki nie są papierem toaletowym. Ich włókna są trwalsze, grubsze. Mogą zapchać toaletę.

6. Czyszczenie tylko chusteczkami nawilżanymi 

Chusteczki nawilżane są rodzajem środka do zadań specjalnych, bo właściwie można wyczyścić nimi wszystko. Niemniej, błędem jest korzystanie TYLKO z chusteczek. Należy używać również innych środków czyszczących, zwłaszcza do powierzchni silnie zabrudzonych.

7. Nieprawidłowe przechowywanie chusteczek 

Chusteczki nawilżane są środkami czyszczącymi, które zawierają bardzo różne składniki. Ich nieprawidłowe przechowywanie może być szkodliwe nawet dla zdrowia. Wpływa także na ich wydajność. Chusteczki należy trzymać z dala od dzieci, w szczelnie zamkniętym opakowaniu (aby wilgoć nie parowała).

8. Używanie przeterminowanych chusteczek 

Chusteczki nawilżana mają swój termin przydatności. Przeterminowane mogą być niebezpieczne w użyciu, dlatego zalecamy sprawdzanie dat przed każdym użyciem. Zakupy na zapas należy robić z rozwagą.

9.  Czyszczenie chusteczkami akcesoriów kuchennych 

Jeśli chusteczki nie są przeznaczone do czyszczenia zabrudzeń kuchennych, odradzamy używanie ich w tym celu. To szczególnie istotne w przypadku czyszczenia akcesoriów takich jak deski do krojenia czy noże. Środki zawarte w chusteczkach mogą osiąść na żywności i zaszkodzić naszemu zdrowiu.

10. Czyszczenie chusteczkami zabawek dla dzieci i zwierząt 

Ze względu na potencjalną szkodliwość środków zawartych w chusteczkach nawilżanych nie można nimi czyścić także zabawek – zarówno dla dzieci, jak i zwierząt.

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 3 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania