Logo General Fresh
General Fresh 9 maja 2019 3 min czytania
Lifestyle

10 sekretów ludzi, którzy mają zawsze czysty dom

shutterstock 644446420 6476

Zastanawiasz się, jak to możliwe, że niektórzy ludzie mają cały czas czysty dom? Sprawdziliśmy, co za tym stoi, i stworzyliśmy listę 10 sekretów, które odpowiadają za porządek w domu!


1. Wszystko w ich domu ma swoje miejsce

W domach ludzi, którzy wiedzą, jak dbać o porządek, każda rzecz ma swoje miejsce. Dzięki temu nie tworzy się wizualny bałagan, dzięki czemu pokoje zawsze wyglądają na czyste.


2. Nie mają problemów z wyrzucaniem rzeczy

Znasz zasadę: “jedno kupujesz, jedno wyrzucasz”? Aby nie zagracić swojego domu, warto mieć ją na uwadze. Niestety, jeśli masz problem z wyrzucaniem niepotrzebnych ci rzeczy, raczej nie utrzymasz porządku na długo.


3. Planują sprzątanie

I wcale nie chodzi o powiedzenie sobie “jutro posprzątam”. Za czyste domy odpowiadają regularne porządki – ich właściciele wiedzą, w jaki dzień tygodnia należy odkurzyć i kiedy czeka ich mycie okien. Wszystko mają dokładnie zaplanowane.


4. Nie brudzą

Brzmi to może głupio, ale aby mieć czysty dom, trzeba w nim po prostu nie brudzić. Oznacza to, że musisz czyścić po sobie od razu, np. wycieraj blat tuż po zrobieniu jedzenia, a umywalkę tuż po umyciu zębów.


5. Nie zagracają mieszkania

Czyste domy charakteryzują się pustymi, lśniącymi przestrzeniami. W ich wnętrzu nie uświadczysz półek pełnych drobiazgów, a większość rzeczy jest pochowana w meblach. Dzięki temu dom nie tylko jest czystszy, ale również czyszczenie go jest prostsze.


6. Wiedzą, jak wygospodarować miejsce

Skoro niemal wszystko wydaje się poukrywane w domach ludzi, którzy wiedzą, jak zadbać o porządek, to muszą oni umieć odpowiednio zagospodarować otaczającą ich przestrzenią. I tak rzeczywiście jest. Dodatkowo znają oni różne tricki, dzięki którym zyskują dodatkowych centymetrów na chowanie rzeczy. Są to np. estetyczne pudełka na drobiazgi zawieszone na ścianach.


7. Zarządzają obowiązkami

Trudno o to, aby dom lśnił czystością, jeśli wszystko spoczywa na głowie jednej osoby. Klucz tkwi zatem w dobrym podziale obowiązków między domownikami.


8. Nie widzą w porządkach kary

To prawda, mało kto lubi porządki, ale ludzie, których domy są zawsze czyste, wiedzą, jak sobie tę czynność urozmaicić. Zazwyczaj sprzątają przy włączonej muzyce lub słuchają e-booka. Dzięki temu obowiązek wydaje się mniej pracochłonny.


9. Zwracają uwagę na estetykę

Prawdopodobnie zauważyłeś, że w domach uporządkowanych ludzi wszystko jest ułożone kolorystycznie i niemal od linijki. Wszystko za sprawą wagi, którą przykładają do estetyki. Nie chcą przecież, aby ich wysiłki włożone w porządki zostały zmarnowane przez nieładny wystrój.


10. Zmywają od razu

Zmywanie zaraz po posiłku przysparza problemów niemal każdemu. Tymczasem prawda jest taka, że zmywając od razu, oszczędzasz zarówno czas, jak i pieniądze (ponieważ zużywasz mniej wody). O kwestii czystości nie trzeba chyba wspominać, bo przecież już jeden talerz w zlewie sprawia, że cała kuchnia wydaje się nieuprzątnięta.

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 3 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania