Logo General Fresh
General Fresh 28 stycznia 2016 4 min czytania
Praktyczne rozwiązania

10 sprytnych sposobów na sprzątanie

azalea 791914 1920 1503

Czy składaliście sobie noworoczne postanowienia? Jeśli znalazła się wśród nich obietnica regularnego dbania o czystość i porządek w domu, koniecznie przeczytajcie artykuł, w którym przedstawiamy proste sztuczki, jak uczynić sprzątanie łatwiejszym :)

  • Elementy chromowane i plastikowe obudowy RTV i AGD przetrzyj miękką szmatką lub ręcznikiem papierowym spryskanym płynem do szyb General Fresh. To najszybszy sposób na zastąpienie kurzu i odcisków palców blaskiem bez cienia smug. Jeśli właśnie skończyły Ci się chusteczki nawilżane do auta, to w ten sam sposób możesz wyczyścić kokpit w swoim samochodzie.

  • Chyba nikt nie lubi myć lodówki. Jeśli chcesz to robić jak najrzadziej, wyłóż szklane półki folią spożywczą. Wystarczy zmienić ją raz w miesiącu lub kiedy coś się rozleje.

  • Kiedy w mikrofali widzisz zaschnięte resztki jedzenia, wystarczy użyć wilgotnej  gąbki do naczyń. Włóż ją do mikrofalówki i włącz najwyższy program na kilka minut. Po otworzeniu wystarczy wytrzeć wnętrze do sucha papierowym ręcznikiem. Wyjmując gąbkę, pamiętaj, że będzie ona gorąca, ale przy okazji też zdezynfekowana.

  • Przelewowy ekspres do kawy najdokładniej i najszybciej umyjesz za pomocą wody z octem (proporcje 1:1). Mieszankę zaparz, wylej, a następnie powtórz cykl z samą wodą. Zabieg warto wykonywać średnio co dwa tygodnie. Raz na kwartał użyj odkamieniacza.

  • Tace w tosterach, grillach i piekarnikach wyłóż przed użyciem folią aluminiową General Fresh. Po zakończeniu pieczenia wystarczy zdjąć folię zawijając jej brzegi do środka. W ten sposób wszystkie okruszki i przypalone pozostałości jedzenia usuniesz jednym ruchem.

  • Aby umyć mikser lub blender bez kaleczenia palców, wlej ciepłą wodę do 1/3 wysokości dzbanka, potem dodaj kroplę płynu do mycia naczyń i miksuj przez co najmniej pół minuty. Wszystkie umyte w ten sposób elementy opłucz pod  bieżącą wodą.

  • Wykorzystaj zmywarkę do naczyń. Możesz w niej wymyć między innymi: pędzle do makijażu, szczotki i grzebienie (nie dotyczy tych z drewnianymi rączkami), zabawki z plastiku i gumy, akcesoria kuchenne i łazienkowe, plastikowe obudowy gniazdek i włączników, pokrętła i gałki (pod warunkiem, że umiesz je bezpiecznie zdjąć i zamontować, kiedy będą zupełnie suche).

  • Dno muszli klozetowej, w której zgromadził się ciemny osad zalej na noc płynem do WC. Pamiętaj, żeby opuścić klapę. Po kilku godzinach, przed podniesieniem klapy, spuść kilkakrotnie wodę i odczekaj chwilę. Teraz wystarczy klika razy omieść wnętrze szczotką do WC. I tak, bez zbędnego szorowania, Twoja toaleta będzie jak nowa.

  • Skorzystaj z mądrości studentów. Jeśli możesz coś zjeść prosto z opakowania – zrób to śmiało. Zaoszczędzisz w ten sposób wiele wody i czasu na zmywanie.

  • Zamiast poświęcać całe godziny na sobotnie odkurzanie, spróbuj to robić dwa razy w tygodniu. Jeśli w środku tygodnia odkurzysz „główne szlaki komunikacyjne”, to w sobotę zajmie Ci to znacznie mniej czasu i co równie ważne – okaże się, że na półkach i parapetach jest o wiele mniej kurzu.

Sprzątanie wcale nie musi zajmować całego dnia. Dzięki tym wypróbowanym sposobom zaoszczędzisz nie tylko czas, ale także siły, które możesz przeznaczyć na realizację innych postanowień na 2016 rok. Na koniec jeszcze jedna rada: nie odkładaj nic na jutro. W ten sposób możesz wykonać swój noworoczny plan w 100%, czego serdecznie życzymy wszystkim naszym Klientom.

To może Cię zainteresować

shutterstock 528721780201
Praktyczne rozwiązania
Naturalne środki czystości są coraz bardziej popularne, a samodzielne metody czyszczenia różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
4 września 2023 4 min czytania
carautumn
Praktyczne rozwiązania
Zmiana pór roku z letnich na zimowe wiąże się nie tylko ze zmianą krajobrazu za oknem, ale...
Logo General Fresh
General Fresh
29 sierpnia 2023 5 min czytania
biuro
Praktyczne rozwiązania
Czystość w biurze odgrywa kluczową rolę zarówno w wydajności pracy, jak i w ogólnym...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2023 5 min czytania
wiosenne czyszczenie auta
Praktyczne rozwiązania
Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2023 4 min czytania