Logo General Fresh
General Fresh 23 listopada 2020 4 min czytania
Praktyczne rozwiązania

10 trików dla psich opiekunów, które ułatwią utrzymanie porządku w mieszkaniu

shutterstock 1577899945 6821

Dla wielu ludzi dom bez psa nie ma sensu, ale niestety – posiadanie psiego przyjaciela wiąże się też z problemami. Jednym z nich jest porządek. Sierść, ślady łap czy plamy wokół misek to tylko niektóre wyzwania, z którymi trzeba się zmierzyć. Zdradzamy więc triki, które ułatwią utrzymanie porządku w mieszkaniu, kiedy masz psa. 

10 trików dla opiekunów psów 

1. Wycieraj po spacerze 

To normalne, że pies brudzi się w trakcie spaceru. Warto więc wyrobić sobie nawyk wycierania pupila po każdym przyjściu do domu. Pomoże Ci w tym stary ręcznik, który umieścisz w strategicznym miejscu, najlepiej blisko drzwi wejściowych. Dzięki temu zapomnisz o śladach mokrych łap na swojej podłodze. 

2. Często szczotkuj 

Największym problemem w utrzymaniu porządku w domu, w którym mieszka pies, jest sierść. Aby było to mniej uciążliwe, należy psa regularnie szczotkować. Dotyczy to zwłaszcza ras z puszącą się sierścią. Można do tego użyć specjalnej szczotki lub grzebienia, ale zwykle najlepsze efekty daje furminator. To rodzaj grzebienia, który usuwa również nadmiar podszerstka. 

3. Wymieniaj i pierz legowiska 

Każde psie legowisko wymaga pielęgnacji tak, jak wymagają tego nasze łóżka. Jeśli to możliwe, należy je prać (tak często, jak to potrzebne). Natomiast jeśli pies posiada legowisko, którego nie można wyprać, zalecamy położenie na nim ręcznika lub koca. To elementy, które możesz prać dowoli. Samo legowisko staraj się wietrzyć raz w tygodniu, a kiedy będzie to konieczne – wymień je na nowe. 

4. Nie unikaj psich kąpieli 

Nieuzasadnione kąpiele są odradzane przez weterynarzy, ale wszyscy są zgodni co do tego, że brudy pies to problem zarówno dla właściciela, jak i dla psa. Jeśli więc zauważysz, że sierść Twojego pupila nieprzyjemnie pachnie lub sprawia wrażenie tłustej, zaplanuj psią kąpiel. Pamiętaj tylko o tym, aby użyć właściwych preparatów. 

5. Wybierz jedno miejsce na zabawki 

Kup skrzynkę na zabawki pupila lub inny pojemnik, do którego możesz schować psie akcesoria. W ten sposób wszystko będzie na swoim miejscu, a walające się wszędzie gryzaki i piszczące zabawki przestaną być problemem. 

6. Używaj odświeżaczy powietrza 

Jeśli nie przepadasz za zapachem pupila, zaopatrz się w przyjemnie pachnące odświeżacze powietrza. Polecamy np. zapachowe patyczki w wazoniku, odświeżacze powietrza mini spray czy elektryczne odświeżacze powietrza. Wszystkie te propozycje świetnie komponują się z wystrojem wnętrz w salonach i sypialniach.  

7. Regularnie zabieraj psa do weterynarza 

Czasami nieprzyjemne zapachy czy nadmiernie gubiona sierść mogą świadczyć o problemach zdrowotnych. Pamiętaj więc, aby regularnie zabierać pupila do weterynarza. 

8. Zaplanuj odkurzanie 

Niestety – na psią sierść nie ma innego sposobu niż odkurzanie. Aby problem ten nie był zbyt uciążliwy, warto takie porządki zaplanować i trzymać się wyznaczonych terminów. Polecamy też zaopatrzyć się w specjalne ssawki, które ułatwiają zebranie sierści z dywanu czy kanapy. 

9. Zainwestuj w odkurzacz automatyczny 

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, rozważ zakup odkurzacza automatycznego. To samojezdne urządzenie, które zdejmie z Ciebie obowiązek częstego odkurzania. Może wyczyścić podłogi i dywany nawet wtedy, kiedy nie ma Cię w domu. 

10. Postaw miski w miejscu łatwym do sprzątania 

Nie da się nauczyć psa jeść i pić w taki sposób, aby zachował czystość. Da się natomiast zadbać o to, aby czyszczenie tych miejsc było łatwiejsze. Warto ustawić miski na kafelkach, z dala od innych mebli i ściany. Jeśli to niemożliwe, można kupić specjalne maty na podłogę i postarać się zabezpieczyć przestrzeń wokoło np. pomalować ściany farbą odporną na zabrudzenia. 

To może Cię zainteresować

shutterstock 528721780201
Praktyczne rozwiązania
Naturalne środki czystości są coraz bardziej popularne, a samodzielne metody czyszczenia różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
4 września 2023 4 min czytania
carautumn
Praktyczne rozwiązania
Zmiana pór roku z letnich na zimowe wiąże się nie tylko ze zmianą krajobrazu za oknem, ale...
Logo General Fresh
General Fresh
29 sierpnia 2023 5 min czytania
biuro
Praktyczne rozwiązania
Czystość w biurze odgrywa kluczową rolę zarówno w wydajności pracy, jak i w ogólnym...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2023 5 min czytania
wiosenne czyszczenie auta
Praktyczne rozwiązania
Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2023 4 min czytania