Logo General Fresh
General Fresh 30 sierpnia 2017 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

10 trików na sprzątanie

zrzut ekranu 2017 08 30 o 153652 6080
Każdy czasem musi sprzątać, ale nie każdy musi to lubić. Na szczęście, istnieje wiele sposobów, dzięki którym każde porządki mogą stać się znacznie łatwiejsze i mniej czasochłonne. Chcesz je poznać? Po raz kolejny mamy coś dla Ciebie! Koniecznie przeczytaj naszą listę dziesięciu trików na sprzątanie.
  1. Chcesz usunąć nieświeży zapach z lodówki? Wyciśnij sok z połowy cytryny i nasącz nim kilka wacików kosmetycznych. Następnie ułóż je na talerzyku i wstaw na jedną z półek. Pozostaw je na noc. Rano zapach zniknie. (Podpowiedź: aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości wyposaż swoją lodówkę w nasz super skuteczny (i bezpieczny!) pochłaniacz zapachów do lodówki Magic Cool od General Fresh)
  1. Pozostając przy lodówce: kiedy chcesz odkazić półki i ścianki, w roli detergentu doskonale sprawdzi się ocet winny. Nasącz nim czystą ściereczkę/ręcznik papierowy i wytrzyj powierzchnię.
  1. Aby skutecznie wyczyścić ciemne meble, sięgnij po chłodną, czarną herbatę. Wystarczy zaparzyć bardzo mocny napar, przestudzić, nasączyć miękką szmatkę i polerować nią blaty i/lub fronty mebli.
  1. Skórzane meble szybko i bezpiecznie odświeżysz przy użyciu mieszanki ciepłego mleka i soku z cytryny. Zasady stosowania jak w punkcie wyżej.
  1. Srebrną biżuterię i/lub sztućce wyczyścisz pianą z białek jaj. Ubij ją na sztywno i rozcieraj po powierzchni przy pomocy miękkiej szmatki.
  1. Ceratę kuchenną możesz wyczyścić mlekiem z wodą (proporcje 2:1 dla mleka). Dzięki takiej mieszance powierzchnia ceraty nie straci kolorów, a zabrudzenia szybko znikną.
  1. Efektu zaparowanych luster unikniesz, jeśli po umyciu przetrzesz je pianką do golenia. Koniecznie użyj do tego ściereczki, która nie pozostawia „kłaczków”.
  1. Najszybszym sposobem na pozbycie się sierści z ubrań/tapicerki jest wykorzystanie taśmy klejącej. Może być nawet ta biurowa, ale im szersza rolka – tym lepiej.
  1. Kłopotliwe wąskie szczeliny między meblami lub urządzeniami kuchennymi dokładnie wyczyścisz z pomocą cienkiego noża. Weź szmatkę wypłukaną w wodzie z płynem do naczyń, rozłóż ją nad szczeliną i przejedź cienkim nożem przez całą długość szczeliny. Czynność warto powtarzać, aż szmatka będzie czysta.
  1. Problem brzydko pachnącej i niehigienicznej gąbki kuchennej zniknie, jeśli sięgniesz po klips biurowy. Przypnij go na jednej z krawędzi gąbki i rozłóż ramiona klipsa – posłużą Ci za podstawkę. Dzięki temu gąbka szybko wyschnie, a sucha gąbka to świeża gąbka.
Mamy nadzieję, że nasza lista pomoże Ci uczynić sprzątanie łatwiejszym i mniej męczącym. Chcesz poznać więcej trików? Zapraszamy do przeczytania majowej listy. A to wszystko w zgodzie z naszym mottem: General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

pexels rohanmuzafar 3054690 1
W kuchni
Chrupiący kurczak z ryżem jak z Tajlandii? Większość dań kuchni azjatyckiej o wiele łatwiej przygotować,...
Logo General Fresh
General Fresh
24 czerwca 2024 3 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania