Logo General Fresh
General Fresh 18 maja 2017 4 min czytania
Praktyczne rozwiązania

10 trików ułatwiających sprzątanie

zrzut ekranu 2017 05 18 o 124519 5911

Sprzątanie bywa męczące. Bywa też po prostu irytujące. Zwłaszcza, kiedy musisz pozbyć się zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc lub chcesz, żeby wszystko wyglądało „jak nowe”. Aby ułatwić Ci takie porządkowe wyzwania, mamy dla Ciebie dziesięć niezwykle prostych i bardzo skutecznych trików, dzięki którym sprzątanie będzie o wiele łatwiejsze. Oto one!


Czyste piloty

Lepki kurz między przyciskami pilota od telewizora, dekodera lub sprzętu audio przyprawia Cię o ciarki? Weź do ręki szczoteczkę do zębów i zamocz ją w spirytusie (może to być spirytus salicylowy z apteczki). Nadmiar płynu odsącz w ręcznik papierowy. Tak zwilżoną szczoteczką wyszoruj pilot. Na koniec wytrzyj go suchą, miękką ściereczką.

Czysty dywan

Sierść i włosy możesz zebrać z użyciem ściągaczki wody przeznaczonej do szyb. Teraz odkurz dywan i posyp go sodą oczyszczoną. Delikatnie wklep/wetrzyj dłonią, a po pół godziny odkurz dywan raz jeszcze. Na koniec spryskaj dywan odświeżaczem do tkanin Arola od General Fresh.

Meble bez „paluszków”

Dorośli niechcący, a dzieci z rozkoszną premedytacją – wszyscy zostawiamy ślady palców na frontach i blatach mebli. Szybko i bezpiecznie pozbędziesz się ich pocierając tłuste miejsca surowym ziemniakiem. Na koniec przetrzyj czyszczoną powierzchnię wilgotną ściereczką.

Klej nie jest ok

Jedna z najbardziej irytujących rzeczy to pozostałości kleju po cenach lub kolorowych naklejkach pociech. Nasącz gąbkę płynem do płukania tkanin, przetrzyj klejące się miejsce, a resztki płynu usuń ściereczką wypłukaną w ciepłej wodzie. Wytrzyj powierzchnię do sucha – dzięki temu nie powstaną zacieki.

Żaluzje w skarpetkach

Czyszczenie żaluzji doprowadza Cię do szału? Myślisz, że do niekończąca się opowieść? Nic nie pomoże Ci odzyskać nadziei na czyste żaluzje tak, jak zwykła, bawełniana, może nawet dziurawa (byle czysta! ;) ) skarpeta. Zamocz ją w ciepłej wodzie z płynem do naczyń, naciągnij na dłoń i przetrzyj każdy panel. Gotowe!

Kanapka bezpieczeństwa

Potłuczone szkło może być niebezpieczne, również podczas jego usuwania. Jeśli chcesz szybko i dokładnie zebrać kawałki szkła, weź kromkę chleba i przyciśnij ją do miejsca, gdzie leży (lub może leżeć) szkło.

Higieniczny materac

Dla dezynfekcji i ogólnego odświeżenia łóżka sięgnij po sodę oczyszczoną. Posyp materac dużą ilością tego cudownego środka i pozostaw na kilka godzin. Po ich upływie odkurz dokładnie materac i wywietrz pomieszczenie.

Żelazko bez „spalonego”

Stopę żelazka, które miało zbyt gorący stosunek do tkanin, wystarczy potrzeć zwiniętą w kulkę folią aluminiową. Później rozgrzej żelazko i wyprasuj nim czystą folię aluminiową z rozsypaną cienką warstwą soli kuchennej.

Nalot na nalot

Brzydkie ciemne plamy na kubkach i filiżankach? Osad po kawie lub herbacie usuniesz za pomocą plasterka cytryny posypanego solą. Powierzchnię, na której osiadł nalot przetrzyj kwaśno-słonym plasterkiem, a ślady znikną. Bez śladu.

Zagubiony skarb

Nie możesz namierzyć zagubionego kolczyka, zawieszki lub zapinki? Na rurę od odkurzacza naciągnij pończochę, podkolanówkę lub rajstopy. Zabezpiecz „filtr” gumką recepturką, nałóż szeroką końcówkę i – odkurzaj bez obaw o utratę cennego drobiazgu.

Sprzątanie nie jest trudne! A na koniec ostatni – bonusowy ;) – trik porządkowy:
Sięgaj po produkty marki General Fresh. Z nimi sprzątanie stanie się jeszcze łatwiejsze, mniej męczące i – tańsze! Przekonaj się sam! General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

pexels rohanmuzafar 3054690 1
W kuchni
Chrupiący kurczak z ryżem jak z Tajlandii? Większość dań kuchni azjatyckiej o wiele łatwiej przygotować,...
Logo General Fresh
General Fresh
24 czerwca 2024 4 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania