10 Maja 2019

10 zaskakujących rzeczy, które można prać w pralce

Jak dobrze byłoby to uprać w pralce… – pomyślałeś tak kiedyś? Musisz zatem poznać 10 zaskakujących rzeczy, które naprawdę można wyprać w pralce!


1. Trampki

Powszechnie sądzi się, że butów nie należy prać w pralce, ale to nie do końca prawda. Trampki możesz śmiało wrzucić do bębna. Wystarczy, że zapamiętasz o wyjściu sznurowadeł, a obuwie schowasz w woreczku (lub np. owiniesz ręcznikiem). Pralkę ustaw na trybie delikatnym.


2. Zasłony do prysznica

Plastikowe zasłony do prysznica mają to do siebie, że łatwo osadza się na nich osad mydlany. Zmycie go ręcznie nie jest najłatwiejsze, ale na szczęście możesz zasłonę włożyć do pralki.


3. Mata do jogi

Mata do jogi zbiera często nasz pot, przez co trzeba ją odświeżać. Ale czy wiedziałeś, że możesz ją po prostu wyprać w pralce? Pamiętaj jedynie o tym, aby nie dodawać żadnego detergentu. Woda wystarczy.


4. Niewielkie dywany

Masz w sypialni niewielki dywanik, który szybko traci świeżość? A może przykrywasz w łazience płytki łazienkowym dywanikiem? Nie musisz martwić się ich stanem po praniu w pralce. Zwróć jedynie uwagę na tryb prania – najlepszy będzie delikatny.


5. Wyposażenie sportowe

Wszystkie ochraniacze na ręce i nogi oraz rękawice możesz prać w pralce nawet raz w miesiącu. Nic im się nie stanie.


6. Wielorazowe torby na zakupy

Większa świadomość ekologiczna sprawia, że coraz częściej korzystamy z wielorazowych toreb na zakupy. Często eksploatowane, brudzą się bardzo szybko. Na szczęście można je wyprać w pralce wraz z ubraniami.


7. Zwierzęce legowiska

Nasi pupile lubią pobrudzić się na dworze lub np. w trakcie jedzenie. Wszystko to potem przenoszą na swoje legowiska, które trzeba regularnie czyścić. Warto wiedzieć, że możesz je prać w pralce. Zwróć jedynie uwagę na to, aby nie prać całości, a jedynie poszycie.


8. Mop

Po każdym myciu podłóg warto zadbać o czystość mopa. Nie musisz prać go ręcznie – pralka mu nie zaszkodzi.


9. Rękawice kuchenne

W trakcie gotowania łatwo o niechciane zabrudzenia. Najczęściej lądują one na blatach, kuchence i… rękawicy kuchennej. To kolejna rzecz, którą możesz wyprać w pralce wraz z resztą prania.


10. Niewielkie zabawki i pluszaki

Dbanie o czystość zabawek naszych pociech jest niezwykle ważne, ale wcale nie musi być problematyczne. Większość z nich możesz wyprać w pralce. Są to przede wszystkim pluszaki, ale także mniejsze, plastikowe zabawki np. klocki.

Pamiętaj jednak, aby zawsze mieć na uwadze zalecenia producenta, zwłaszcza w przypadku droższych przedmiotów. Czasami lepiej jest nie ryzykować i wyprać coś po prostu ręcznie.