Logo General Fresh
General Fresh 25 marca 2019 4 min czytania
W domu

17 rzeczy, o których sprzątaniu zapominamy najczęściej

shutterstock 1043627965 6465

Są takie miejsca, o których wszyscy zapominamy, kiedy zabieramy się za porządki. Nieczyszczone miesiącami mogą zacząć przysparzać problemów. Sprawdź, czy też zdarza Ci się o nich zapomnieć!

Poduszki

Zapewne regularnie dbasz o pościel, wymieniając ją i wietrząc. Ale czy robisz to samo z poduszkami? Należy je nie tylko wywietrzyć, ale również wyprać. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z zaleceniami producenta.

Parapety i ramy okienne

Porządki zaczynamy od mycia okien, ale parapety i ramy są często w tym procesie pomijane. Je również należy wyczyścić, np. z pomocą chusteczek nawilżanych General Fresh.

Zasłona prysznicowa

Jeśli nie czyścisz zasłony prysznicowej, to tworzysz idealne warunki do rozwoju pleśni i innych niechcianych gości. Następnym razem przypomnij sobie też o tej części łazienki.

Szafki w kuchni

Regularnie czyścisz wszystkie przybory kuchenne, a potem układasz je w szafkach nieczyszczonych od miesięcy? Kuchnię należy czyścić regularnie, łącznie z wnętrzem mebli.

Lodówka

Wciąż niewielu ludzi pamięta o czyszczeniu lodówki. Tymczasem należy to robić regularnie! Nie zawsze nieświeży zapach należy do żywności – zazwyczaj problemem jest właśnie nieczysta lodówka. Wskazówka: po wyczyszczeniu włóż do wnętrza lodówki neutralizator zapachów General Fresh. Dzięki temu będzie jeszcze czystsza!

Klucze

Dotykasz ich kilka razy dziennie, nosisz w kieszeniach i kładziesz na różnych powierzchniach. Warto raz na jakiś czas wyczyścić klucze zwykłą chusteczką antybakteryjną czy wodą z mydłem.

Karty w portfelu

Podobnie do kluczy – korzystamy z kart regularnie, dotykając je i przykładając do wielu powierzchni. Ale czy ktokolwiek kiedykolwiek je wyczyścił?

Kosz na śmieci

To, że w środku znajduje się worek, nie znaczy, że kosz pozostaje czysty. Jego powierzchnia przesiąka m.in. zapachem nieczystości.

Klamki

Ludzkie dłonie pełne są bakterii, a czego dotykają codziennie? Tak, klamki! Poświęć chwilę na wyczyszczenie klamek w swoim domu.

Miejsce pod dywanem

Wszyscy regularnie odkurzamy dywan. To proste i daje natychmiastowe efekty. Tymczasem pod dywanem kryje się cała warstwa brudu! Należy ją raz na jakiś czas usunąć.

Małe urządzenia

Masz taki toster, który stoi w rogu nieużywany, więc czyścisz tylko jego wnętrze, gdy najdzie Cię ochota na tosty? Tego typu małe urządzenia (np. blendery, gofrownice, zaparzacze) należy czyścić, nawet jeśli stoją i się kurzą.

Ekran telewizora i komputera

Większość czyści ekrany tylko wtedy, gdy jakieś zabrudzenie przeszkadza w oglądaniu filmu. To duży błąd. Powierzchnie ekranów zarówno telewizora, jak i komputera należy odkurzać specjalnymi chusteczkami równie często, co meble.

Zabawki

Zabawki to prawdziwy raj dla zarazków i brudu. Je również należy czyścić.

Torby na zakupy

Twoja ulubiona materiałowa torba na zakupy leżała w wielu miejscach. Znalazła się w bagażniku, na podłodze, w sklepowym wózku, na kuchennym blacie… Przy następnym praniu wrzuć ją do bębna.

Gąbki i ścierki

Na gąbkach gromadzą się zanieczyszczenia i zarazki, dlatego co kilka dni warto je wyparzyć. 

Kratki wentylacyjne

Na kratkach wentylacyjnych gromadzi się bardzo dużo brudu - szczególnie w kuchni. Raz w miesiącu należy zdjąć je i wyczyścić. 

Żyrandole

Żyrandole warto czyścić nie tylko od święta. Gromadzi się na nich dużo kurzu, który wystarczy usunąć wilgotną szmatką. 

To nic strasznego nie pamiętać o czyszczeniu rzeczy z listy. Warto jednak raz na jakiś czas przypomnieć sobie o tym artykule, a potem wziąć za porządki z prawdziwego zdarzenia.

To może Cię zainteresować

balkon zima
W domu
Zima to nie tylko czas, kiedy przyroda zapada w zimowy sen. To wyzwanie dla wielu roślin balkonowych...
Logo General Fresh
General Fresh
19 grudnia 2023 4 min czytania
porzadki swiateczne201
W domu
Święta Bożego narodzenia to szczególny czas, kiedy spotykamy się z naszymi bliskimi i celebrujemy...
Logo General Fresh
General Fresh
10 listopada 2023 5 min czytania
domusprzatania
W domu
Widok bałaganu w domu przytłacza Cię? Nie wiesz, od czego zacząć? To znak, że ten artykuł jest dla...
Logo General Fresh
General Fresh
27 lipca 2023 5 min czytania
buty
W domu
Otwierasz szafkę na buty i od razu chcesz ją zamknąć? Chyba każdy z nas spotkał się z takim problem.em...
Logo General Fresh
General Fresh
17 lipca 2023 5 min czytania