08 Kwietnia 2016

3 pomysły na smaczne kanapki do szkoły i pracy

Śniadanie to podstawa. Jednak między śniadaniem a obiadem należy zjeść przynajmniej jeden posiłek. Najczęściej wybieramy kanapki. Jeśli nie masz pomysłu, co zrobić, aby Twoje były naprawdę smaczne, mamy dla Ciebie kilka pomysłów. Oto one!

 

Kanapki a la Columbo

 

Kojarzysz kanapki, jakimi zajadał się jeden z najsłynniejszych serialowych detektywów? Twoja kanapka też może tak wyglądać. Wystarczy, że chleb tostowy przekroisz po przekątnej i ułożysz na nim sałatę, żółty ser, złożony na pół plasterek ulubionej wędliny, plasterek pomidora i gotowe! Takiej kanapki nie trzeba smarować masłem. Wystarczy położyć jeszcze jeden listek sałaty, a na koniec przykryć drugim trójkątem z chleba.


Słodka kanapka na ciemnym pieczywie

 

To doskonały sposób, żeby przekonać dzieci do ciemnego pieczywa. Najlepiej wybrać chleb ze śliwką, który sam w sobie jest słodki. Kromki smarujemy prawdziwym masłem i układamy na nich ser typu camembert. Dodatkowo można położyć plasterki ciemnego winogrona bez pestek. Dzieci zakochają się w tych kanapkach.    

 

Kanapka "na bogato"

 

Jeśli wiesz, że obiad będzie wyjątkowo późno, warto zrobić kanapki, które zaspokoją głód na dłużej. Do ich zrobienia użyj bułki (tradycyjna, grahamka, z ziarnami – jak wolisz). Rozkrój ją, posmaruj masłem i włóż do niej, co tylko chcesz: sałatę, plasterki pomidora, ogórka, sera i wędliny. Całość możesz wzbogacić odrobiną gęstego majonezu. Wiele osób w takiej kanapce wędlinę zastępuje cienko smażonymi filetami z kurczaka lub schabem. Masło możesz zastąpić pastą jajeczną – dzięki temu kanapka będzie wilgotniejsza i zyska wyrazistszy smak.

 

Kanapki towarzyszyły nam w szkole, na studiach, podczas wycieczek... Są najwygodniejszym sposobem na szybki posiłek podczas przerwy w pracy. Niezależnie od tego, jaką kanapkę sobie zrobisz, pamiętaj, żeby dobrze ją zapakować. Najlepiej użyć do tego papieru śniadaniowego General Fresh. Dlaczego? Ponieważ nasz papier śniadaniowy jest wytrzymały, jak żaden inny. Dzięki niemu Twoja kanapka będzie bezpieczna, a Ty będziesz mógł ją zjeść bez brudzenia sobie rąk. Mamy nadzieję, że nasze kanapkowe pomysły przypadną Ci do gustu i że razem z nami stworzysz swoją najlepszą kanapkę. Smacznego!