Logo General Fresh
General Fresh 8 kwietnia 2016 3 min czytania
Lifestyle

3 pomysły na smaczne kanapki do szkoły i pracy

sandwich 1510

Śniadanie to podstawa. Jednak między śniadaniem a obiadem należy zjeść przynajmniej jeden posiłek. Najczęściej wybieramy kanapki. Jeśli nie masz pomysłu, co zrobić, aby Twoje były naprawdę smaczne, mamy dla Ciebie kilka pomysłów. Oto one!

 

Kanapki a la Columbo

 

Kojarzysz kanapki, jakimi zajadał się jeden z najsłynniejszych serialowych detektywów? Twoja kanapka też może tak wyglądać. Wystarczy, że chleb tostowy przekroisz po przekątnej i ułożysz na nim sałatę, żółty ser, złożony na pół plasterek ulubionej wędliny, plasterek pomidora i gotowe! Takiej kanapki nie trzeba smarować masłem. Wystarczy położyć jeszcze jeden listek sałaty, a na koniec przykryć drugim trójkątem z chleba.


Słodka kanapka na ciemnym pieczywie

 

To doskonały sposób, żeby przekonać dzieci do ciemnego pieczywa. Najlepiej wybrać chleb ze śliwką, który sam w sobie jest słodki. Kromki smarujemy prawdziwym masłem i układamy na nich ser typu camembert. Dodatkowo można położyć plasterki ciemnego winogrona bez pestek. Dzieci zakochają się w tych kanapkach.    

 

Kanapka "na bogato"

 

Jeśli wiesz, że obiad będzie wyjątkowo późno, warto zrobić kanapki, które zaspokoją głód na dłużej. Do ich zrobienia użyj bułki (tradycyjna, grahamka, z ziarnami – jak wolisz). Rozkrój ją, posmaruj masłem i włóż do niej, co tylko chcesz: sałatę, plasterki pomidora, ogórka, sera i wędliny. Całość możesz wzbogacić odrobiną gęstego majonezu. Wiele osób w takiej kanapce wędlinę zastępuje cienko smażonymi filetami z kurczaka lub schabem. Masło możesz zastąpić pastą jajeczną – dzięki temu kanapka będzie wilgotniejsza i zyska wyrazistszy smak.

 

Kanapki towarzyszyły nam w szkole, na studiach, podczas wycieczek... Są najwygodniejszym sposobem na szybki posiłek podczas przerwy w pracy. Niezależnie od tego, jaką kanapkę sobie zrobisz, pamiętaj, żeby dobrze ją zapakować. Najlepiej użyć do tego papieru śniadaniowego General Fresh. Dlaczego? Ponieważ nasz papier śniadaniowy jest wytrzymały, jak żaden inny. Dzięki niemu Twoja kanapka będzie bezpieczna, a Ty będziesz mógł ją zjeść bez brudzenia sobie rąk. Mamy nadzieję, że nasze kanapkowe pomysły przypadną Ci do gustu i że razem z nami stworzysz swoją najlepszą kanapkę. Smacznego!  

 

 

 

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 3 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania