20 Lipca 2017

3 zasady które sprawią, że pranie będzie prostsze

Wiele osób nie lubi robić prania, a jednak – nie da się go uniknąć. Niestety, czasami okazuje się, że mimo posiadania pralki automatycznej, pranie ciągle przysparza trudności i często nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Czy można to zmienić? Oczywiście! Dziś poznasz trzy zasady, dzięki którym pranie stanie się znacznie łatwiejsze. 

Segregowanie

Wbrew pozorom, pranie nie zaczyna się w chwili uruchomienia pralki. Pierwszym etapem skutecznego prania jest właściwa segregacja brudnych rzeczy. Oto najważniejsze zasady sprytnego segregowania, które pomogą Ci osiągnąć pełną satysfakcję:

  • kolorystyka – sprawa wydaje się oczywista, bo przecież doskonale wiesz, że białe i czarne nie może wylądować w bębnie jednocześnie. Jednak warto zadbać, aby zasada poszła o krok dalej, czyli wprowadzić podział na następujące grupy: białe, czarne (plus szare/brązowe), jasne kolorowe (odcienie pastelowe/kremowe/pudrowe), ciepłe kolorowe (np. odcienie rudego/czerwieni/różu), zimne kolorowe (np. odcienie zieleni/niebieskiego);
  • rodzaj tkaniny – lekkie tkaniny (np. jedwab/wełna) nie powinny być prane razem z ciężkimi materiałami (np. jeans/gruba bawełna), ponieważ te mogą zmechacić lub porozciągać delikatne sploty;
  • zbieżność „metkowa” – na metce wszytej w ubranie znajdziesz przepis prania. Postaraj się pozostać mu wiernym (zarówno ze względu na sposób, jak i temperaturę prania), segregując podziel przyszłe pranie względem wskazówek z metek;
  • objętość – pamiętaj, że skuteczność prania spada, kiedy bęben jest wypełniony po brzegi – zadbaj, aby nie zapełniać go powyżej 3/4 objętości (tkaniny należy luźno rozłożyć – nie powinny być składane w kostkę).

Odplamiacz

Jednym z najpoważniejszych problemów podczas prania okazują się plamy, które zwykle powstają w wyniku nieszczęśliwych zbiegów wydarzeń lub nieuwagi. Jeśli nie chcesz namaczać każdej plamy z osobna, mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie. Wystarczy, że do każdego prania z widocznymi plamami, zastosujesz Odplamiacz do Tkanin General Fresh. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnej formuły aktywnego tlenu, możesz pozbyć się wszelkich uporczywych plam. Wystarczy dodać porcję Odplamiacza do Tkanin General Fresh w miejsca na proszek do prania. Odplamiacz do tkanin General Fresh nie zawiera chloru, dlatego możesz go stosować również do prania kolorowych tkanin.

Bez zagnieceń

I tak, jak pranie zaczyna się przed włączeniem pralki, tak samo nie kończy się po jej wyłączeniu. Bo pranie trzeba jeszcze rozwiesić, wysuszyć, wyprasować... Aby ułatwić sobie ostatnie zadanie mamy dla Ciebie jeszcze jedną podpowiedź. Tuż po zakończeniu prania wyciągnij wszystkie wyprane rzeczy i delikatnie roztrzep (tak, aby ich nie porozciągać i nie zdeformować). Jeśli nie lubisz prasować, warto nie wieszać ich od razu na suszarce, ale... złożyć w kostkę. To nie żart: mokre tkaniny złożone w luźną, dużą kostkę, ułożone na płaskiej powierzchni, prasują się samoistnie pod własnym ciężarem. W ten sposób pozbędziesz się wszystkich poważnych zagnieceń. Po kwadransie „leżakowania” wszystko starannie rozwieś. Dzięki temu ominie Cię znaczna część prasowania na sucho.

Wypróbuj nasze zasady i daj znać, czy i Twoje pranie stało się łatwiejsze. A może masz inne sposoby na udane pranie? Jeśli tak – podziel się nimi, a na pewno nie pozostawimy tego bez odzewu :). General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!