Logo General Fresh
General Fresh 6 czerwca 2017 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

5 nietypowych zastosowań płynu do mycia naczyń

zrzut ekranu 2017 06 07 o 105945 5966

Płyn do naczyń służy do... Do mycia naczyń – dopowiesz. To przecież oczywiste. Ale czy wiesz, że z pomocą płynu do naczyń możesz usunąć tłuszcz i brud nie tylko z naczyń i powierzchni kuchennych? Dziś przedstawiamy pięć równie nietypowych, co genialnych, zastosowań dla jednego z podstawowych środków czystości, który znajdziesz w niemal każdym polskim domu.
 
Środek chwastobójczy

Płyn do naczyń jest niezbędnym składnikiem do wykonania domowej mikstury na chwasty w Twoim ogródku. Aby przygotować mieszankę weź 20 ml wysokoprocentowego alkoholu, szklankę wody i łyżeczkę płynu do mycia naczyń. Wszystkie składniki wymieszaj i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Wybierz słoneczny dzień, bez szans na opady, i spryskaj miksturą liście chwastów.
 
Reanimator akcesoriów kosmetycznych 

Pędzle do pudru, różu, cieni, aplikatory i szczoteczki... to raj dla bakterii. Dlatego, aby makijaż zawsze był perfekcyjny i nie szkodził cerze, akcesoria wykorzystywane do jego wykonania trzeba regularnie myć. Najlepszym sposobem okazuje się wymieszanie szklanki ciepłej wody z dwiema łyżkami płynu i moczenie w roztworze akcesoriów przez kilka minut. Po ich upływie dokładnie spłucz pędzle ciepłą, a na koniec letnią wodą i ułóż do wysuszenia.
 
Pogromca śladów po zapędach artystycznych Pociech

Dzieci kochają rysować i malować. Zdarza się, że artystyczna wizja tak je pochłonie, że zapominają o zasadzie „do malowania służą kartki papieru – nie ściany”. Szczególnie trudne do usunięcia okazują się plamy po kredkach świecowych. W obliczu świecowego graffiti w domu, po raz kolejny pomocny będzie właśnie ten środek czystości. Po prostu przetrzyj pomalowaną powierzchnię wodą z płynem do mycia naczyń.
 
Odplamiacz do tkanin

Na ubraniach pojawiły się tłuste plamy lub tłusta potrawa miała z nimi bezpośredni kontakt? Płyn do mycia naczyń okaże się skuteczniejszy od proszku do prania czy odplamiacza. Zwilż poplamione miejsce wodą, a następnie polej je detergentem. Tak zaopatrzoną plamę pozostaw na kwadrans lub dwa. Następnie pocieraj zaplamione miejsce, niczym szop pracz. Spłucz plamę ciepłą wodą, wypłucz całą tkaninę i upierz jak zwykle.
 
Konserwator obuwia

Buty, które są wykonane z tkaniny (lub są nią poszyte) fatalnie znoszą spotkanie z błotem. Kiedy jednak to się stanie, pozostaw obuwie do wyschnięcia. Usuń mechanicznie (ale delikatnie) wierzchnie warstwy zabrudzenia. Teraz do miski z ciepłą wodą wlej sporą ilość płynu do mycia naczyń i wymieszaj. Przy pomocy szczoteczki namaczanej w tym roztworze, czyść buty. Kiedy szczoteczka przestanie się brudzić, to znak, że buty są już zupełnie czyste.
 
Jesteś zaskoczony możliwościami, jakie daje Ci płyn do mycia naczyń? Pozwól zaskoczyć się raz jeszcze i poznaj polski płyn do mycia naczyń, który nie tylko jest niedrogi, ale przede wszystkim bardzo skuteczny. Poznaj Splash od General Fresh – płyn do mycia naczyń, który skutecznie rozpuszcza zabrudzenia, usuwa tłuszcze, a ponadto neutralizuje przykre zapachy, pozostawiając jeden z trzech świeżych zapachów. General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

 

To może Cię zainteresować

pexels rohanmuzafar 3054690 1
W kuchni
Chrupiący kurczak z ryżem jak z Tajlandii? Większość dań kuchni azjatyckiej o wiele łatwiej przygotować,...
Logo General Fresh
General Fresh
24 czerwca 2024 3 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania