Logo General Fresh
General Fresh 27 kwietnia 2018 4 min czytania
Praktyczne rozwiązania

5 nietypowych zastosowań zmywaka kuchennego

zrzut ekranu 2018 04 27 o 115953 6229

Zmywak kuchenny, znany również jako gąbka do mycia naczyń, jest niemal w każdym domu. Używasz jej zarówno do zmywania, jak i czyszczenia (nie tylko kuchennych) powierzchni. Wydaje Ci się, że wiesz o nim wszystko: gąbka z jednej strony, ostrzejszy czyścik z drugiej. Żadna filozofia, prawda? Ale czy jesteś pewien, że znasz jego wszystkie możliwości? Oto 5 nietypowych zastosowań. Poznaj je i wyciśnij ze zmywaka kuchennego więcej.

Lepszy od mydelniczki 
Mydło w kostce, które leży w tradycyjnej mydelniczce jest narażone na rozmoczenie i/lub ześlizgnięcie. Obie ewentualności nie wpływają korzystnie na wygląd i efektywność mydła. Dlatego mydelniczkę możesz zastąpić zmywakiem, który skutecznie odprowadzi nadmiar wilgoci z właśnie używanej kostki mydła. To idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie możemy zabrać ze sobą wszystkich akcesoriów łazienkowych. Stosując to rozwiązanie koniecznie pamiętaj o codziennym płukaniu i suszeniu gąbki, aby Twoja nowa mydelniczka nie stała się rajem dla zarazków.

Obrońca świeżości warzyw
Czasami trudno wyliczyć, ile warzyw właściwie potrzeba. Jeśli zdarzyło Ci się zrobić zapasy na cały tydzień, koniecznie zapewnij warzywom odpowiednie warunki przechowywania. Wyjmij z lodówki pojemnik/szufladę i połóż na dnie kilka nowych zmywaków kuchennych (gąbką do góry). Na takim „materacu” ułóż wszystkie warzywa i umieść pojemnik na swoim miejscu w lodówce. Zmywaki skutecznie pochłoną nadmiar wilgoci z „pocących się” warzyw. Postaraj się codziennie sprawdzać, czy  gąbki nie potrzebują wymiany na nowe – suche. Mokre dokładnie wypłucz i pozostaw do wysuszenia, aby mogły wkrótce wrócić „na służbę”. Jeżeli o tym zapomnisz i zmywaki będą nasączone wodą, warzywa zaczną pleśnieć i gnić.

3. Terminator zwierzęcej sierści
Kto ma w domu zwierzaki, ten wie, ile radości daje ich obecność. Ale kto je ma, wie też, ile sierści pozostawia ich bliskość. Kiedy chcesz szybko i wygodnie pozbyć się sierści z ubrań, tapicerki lub innego miejsca, użyj wilgotnego zmywaka. Okrężnymi ruchami przetrzyj nim powierzchnie pokryte sierścią, a ta zwinie się w kłębek. Teraz pozostaje go już tylko zdjąć i wyrzucić do kosza.

Pomocnik w pedicure
O tym, że malowanie paznokci u stóp nie jest takie proste, jakby mogło się wydawać wiedzą ci, którzy to robili. Aby ułatwić sobie pedicure, wykonaj domowe separatory. Czysty zmywak kuchenny potnij na równe kawałki i umieść pomiędzy palcami. Na każdą stopę wystarczy jeden zmywak. Dzięki nim dokładniej pomalujesz paznokcie i unikniesz odciskania lakieru na skórze sąsiadujących palców. 

Lodowaty okład
Jeden nowy, wilgotny zmywak zawsze trzymaj w swoim zamrażalniku. Dlaczego? Ponieważ najwięcej wypadków zdarza się w domu. Jeśli dojdzie do stłuczenia, skręcenia stawu lub oparzenia skóry to lodowaty okład ze zmywaka będzie precyzyjniejszy, niż zamrożone mięso lub paczka warzyw. Zwłaszcza, że rozmrożone jedzenie pozostaje albo od razu wykorzystać, albo wyrzucić. Taki gąbkowy okład doskonale złagodzi ból i zahamuje powstawanie obrzęków i krwiaków.

Jak widzisz, zmywak kuchenny niejedno ma zastosowanie. A najlepsze, bo wytrzymałe i bardzo chłonne zmywaki kuchenne znajdziesz tam, gdzie sprzedają produkty polskiej marki General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

pexels rohanmuzafar 3054690 1
W kuchni
Chrupiący kurczak z ryżem jak z Tajlandii? Większość dań kuchni azjatyckiej o wiele łatwiej przygotować,...
Logo General Fresh
General Fresh
24 czerwca 2024 4 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania