Logo General Fresh
General Fresh 21 czerwca 2023 4 min czytania
W łazience

5 prostych tipów na sprzątanie łazienki! 

czyszczenielazienki

Sprzątanie łazienki to dla Ciebie nieprzyjemny i czasochłonny obowiązek? Nie musi dłużej tak być. Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 prostych tipów, dzięki którym czyszczenie łazienki będzie prostsze jak nigdy dotąd.

Regularność to klucz

Wszystko zaczyna się od regularności. Małe rzeczy, które robisz każdego dnia, mają wpływ na to, w jakim stanie jest Twoja łazienka. Co Ci w tym pomoże? Przede wszystkim:
  • na bieżąco wyrzucaj puste opakowania;
  • opróżniaj łazienkowy kosz na śmieci, gdy tylko się zapełni;
  • odstawiaj na miejsce kosmetyki po ich użyciu;
  • wycieraj codziennie wodę z powierzchni kabiny prysznicowej lub wanny;
  • zdecyduj się na dokładne sprzątanie łazienki podczas wybranego dnia.
Dzięki regularności i niewielkim rzeczom, które możesz robić każdego dnia, późniejsze sprzątanie łazienki będzie prostsze i szybsze.

Kolejność ma znaczenie - sprzątanie łazienki krok po kroku

To, w jakiej kolejności chcesz sprzątać łazienkę, ma znaczenie. Nie warto zaczynać i kończyć na przypadkowych czynnościach, a rozplanować sobie, co chcesz robić po kolei. Na początku przygotuj sobie wszystkie produkty, jakie chcesz wykorzystać. Pamiętaj, że nie będą to tylko środki czystości, ale także gąbki, ścierki, szczotka do mycia toalety czy mop. Ręczniki, kosmetyki czy dywaniki mogą blokować Ci dostęp do mytych powierzchni. Na czas sprzątania łazienki warto je przenieść do innego pomieszczenia. Brudne ręczniki możesz od razu wrzucić do prania, a puste opakowania lub przeterminowane kosmetyki - wyrzucić. Kolejnym krokiem może być umycie luster i innych szklanych powierzchni. Następnie przemyj blaty, umywalkę, wannę czy kabinę prysznicową. Toaleta jest miejscem, które wymaga dużej uwagi, dlatego mycie muszli klozetowej warto zostawić na osobną część sprzątania łazienki. Na sam koniec postaw na umycie podłogi.

Używaj odpowiednich produktów

Do czyszczenia łazienki warto użyć odpowiednich i dedykowanych do tego produktów. Dzięki nim możesz szybko usunąć zabrudzenia i zachować świeżość na dłużej. Różne powierzchnie wymagają innego traktowania. Dlatego lustro umyj płynem do czyszczenia szyb i luster. Podobnie postępuj z armaturą, a tym bardziej z toaletą, gdzie gromadzi się najwięcej bakterii. Dobre produkty nie tylko skutecznie usuwają zabrudzenia, ale również zapobiegają ponownemu osadzaniu się kamienia czy zacieków. Chcesz, aby Twoja toaleta była świeża i czysta na dłużej? Sięgnij po kostki do WC General Fresh. Kostka Tri-Force z trzema komorami działa na całej powierzchni przy każdym spłukaniu. Do tego zapobiega osadzaniu się zabrudzeń i tworzeniu się kamienia. Sprawdź również Liquid Force - kostkę w płynie, która po każdym spłukaniu tworzy obfitą pianę, zapewniając odświeżenie i czystość, a także kostkę One Force z profesjonalnymi składnikami myjącymi.

Wykorzystaj domowe sposoby

Domowe sposoby mają wiele zalet. Przede wszystkim wykorzystują one produkty, jakie masz pod ręką. Do tego są ekologiczne i proste do użycia. Co warto wykorzystać, aby szybko posprzątać łazienkę? Jednym z pierwszych produktów jest soda oczyszczona. Ten uniwersalny środek sprawdzi się nie tylko w łazience. Jest łagodna, a jednocześnie skutecznie usuwa zanieczyszczenia z różnych powierzchni. Sprawdzi się do mycia płytek, umywalki, wanny lub kabiny prysznicowej. Wykorzystanie sody oczyszczonej to także doskonały sposób na umycie fug. Wystarczy połączyć ją z wodą, aby powstała pasta i nałożyć na brudne miejsce. Kolejnym produktem jest ocet. Pomoże Ci on m.in. w usunięciu osadów z armatury. Możesz go również wykorzystać do mycia luster, a także do innych powierzchni w Twojej łazience. Nie używaj go jednak do powierzchni ceramicznych. Pamiętaj, że jego mało przyjemny zapach szybko się ulatnia. Alternatywnie możesz użyć też kwasku cytrynowego, który ma podobne działanie.

Zorganizuj przestrzeń, aby zaoszczędzić czas

Organizacja przestrzeni może w znaczny sposób skrócić sprzątanie. Oto kilka tipów, które Ci w tym pomogą:
  • przechowuj w łazience jak najmniej rzeczy;
  • schowaj do szafek przedmioty, których nie potrzebujesz na wierzchu;
  • segreguj kosmetyki i akcesoria, aby ułatwić ich znalezienie;
  • zainwestuj w haczyki, zawieszki i dodatkowe półki, które pozwolą Ci zorganizować nawet niewielką przestrzeń.

Podsumowanie

Utrzymanie czystości nie musi być ani trudne, ani czasochłonne. Wykorzystaj nasze 5 prostych tipów na  sprzątanie łazienki, aby zachować porządek na dłużej. Odpowiednia organizacja, plan działania oraz profesjonalne produkty to klucz do sukcesu. Pamiętaj, pracuj mądrze, nie ciężko.

To może Cię zainteresować

szafka pod zlewem
W łazience
Każdy, kto kiedykolwiek stanął przed wyzwaniem organizacji szafki pod zlewem, wie, że to nie lada...
Logo General Fresh
General Fresh
14 grudnia 2023 4 min czytania
kamien w toalecie
W łazience
Kamień w toalecie to problem, z którym boryka się wiele gospodarstw domowych. Nie tylko szpeci...
Logo General Fresh
General Fresh
11 grudnia 2023 5 min czytania
wanna prysznic
W łazience
Prysznic czy wanna? To pytanie, przed którym stoi każda osoba, która decyduje się na...
Logo General Fresh
General Fresh
6 grudnia 2023 4 min czytania
lazienka
W łazience
Regularne sprzątanie łazienki to najprostszy sposób na to, aby utrzymać pomieszczenie w czystości....
Logo General Fresh
General Fresh
1 marca 2023 4 min czytania