Logo General Fresh
General Fresh 13 marca 2018 3 min czytania
W domu

5 trików na łatwiejsze sprzątanie

cleaning 268075 640

Sprzątanie, które nie męczy i nie zajmuje wiele czasu – chyba każdy chciałby, aby tak właśnie wyglądało przywracanie porządku w domu. A czy wiesz, że to możliwie? Dziś po raz kolejny chcemy pokazać Ci, jak z pomocą prostych trików ułatwić sobie porządki, zarówno te na co dzień, jak i te sezonowe. A zatem – do dzieła!

Zmywarka nie tylko do naczyń

Zmywarka do naczyń wcale nie musi służyć Ci tylko w przywróceniu bezbłędnej czystości przedmiotów wymienionych w jej nazwie. Czy wiesz, że w zmywarce możesz z powodzeniem umyć szereg plastikowych akcesoriów domowych, poczynając od koszy na śmieci, kończąc na akcesoriach łazienkowych, a nawet – uwaga – kołpakach, które wcześniej spłuczesz pod bieżącą wodą z węża ogrodowego? Pamiętaj tylko o wybraniu programu z odpowiednią temperaturą. Po zakończeniu mycia takowych przedmiotów zastosuj cykl pustego płukania, zanim załadujesz naczynia.

Weekend bez-porządkowy

Tym, co przyczynia się negatywnego postrzegania porządków jest wspomnienie z dzieciństwa, kiedy przez pół soboty ganiano nas do prac domowych. Niestety, wielu z nas przenosi ten nawyk w swoje dorosłe życie. Pora złamać rutynę! Weekend należy do Ciebie! Wystarczy, że porządki, które zostawiasz na weekend podzielisz na raty, a każdą z nich zrealizujesz w innym dniu tygodnia. Proste? Proste!

Namaczanie lepsze niż szorowanie

Mnóstwo czasu i energii zajmuje szorowanie zaschniętych zabrudzeń. Najprostszym sposobem, aby tego uniknąć jest wycieranie zabrudzeń na bieżąco – tuż po ich powstaniu. Ale piękna teoria zwykle mija się z praktyką. Dlatego, jeśli już widzisz zaschniętą plamę, najlepiej ją namoczyć. Wystarczy przyłożyć do plamy zmywak kuchenny, nawilżony wodą z płynem do naczyń, i pozostawić na chwilę. W tym czasie wytrzyj inną powierzchnię, a kiedy skończysz, wróć do tego miejsca, przetrzyj delikatnie i – gotowe! Plama zniknęła!

Od góry do dołu

Lekceważenie praw fizyki w trakcie porządków to jeden z najpoważniejszych, choć niezamierzonych błędów. Kurz i brud podlega prawu grawitacji. Aby nie kończyć sprzątania z wrażeniem, że wszędzie jest pełno kurzu, wszelkie porządki zaczynaj od najwyższych poziomów i półek, a podłogi zostaw na koniec porządków.

Chusteczki nawilżane

Zamiast ganiać po całym mieszkaniu z miską pełną wody i pięcioma różnymi ściereczkami, możesz sięgnąć po chusteczki nawilżane. General Fresh przygotował dwa rodzaje: chusteczki nawilżane do mebli i chusteczki nawilżane do ceramiki. To niezastąpiona pomoc w codziennych porządkach, zarówno w salonie, jak i kuchni, czy łazience. Mając je zawsze pod ręką unikniesz plam, które muszą zaschnąć, bo akurat nie masz czym ich wytrzeć, a jednocześnie zyskujesz nieocenione wsparcie, kiedy stajesz wobec wyzwania „za pięć minut mam gości”.

A jeśli szukasz więcej sprawdzonych sposobów na szybkie i wygodne porządki, koniecznie polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z naszymi Aktualnościami. General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 3 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195955 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele czasu spędzasz na kanapie? To ona jest świadkiem wielu rodzinnych...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels pixabay 38325 1
W domu
Zachowanie czystości w domu to podstawa sprawnego, bezpiecznego i schludnego funkcjonowania wszystkich...
Logo General Fresh
General Fresh
12 kwietnia 2024 5 min czytania
pexels kaboompics com 6256 1
W domu
Czarna armatura pełni niezwykle stylową funkcję w łazienkach, nadając wnętrzom industrialnego klimatu....
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 4 min czytania