Logo General Fresh
General Fresh 15 listopada 2016 3 min czytania
W łazience

ABC WC – jak nie dopuścić do rozwoju bakterii w muszli klozetowej?

zrzut ekranu 2016 11 15 o 121909 1999

Pewnie słyszałeś, że istnieją miejsca, w których gromadzi się więcej bakterii, niż w WC. To prawda! Jednak to właśnie w toalecie najłatwiej o zarazki, które mogą być niebezpieczne dla Twojego zdrowia. Chcesz wiedzieć, jak uniknąć ich rozwoju w muszli klozetowej, ale nie wiesz, co zrobić, aby WC nie było rajem dla bakterii? Przeczytaj koniecznie!


Postaw na kostkę

Pomyśl, ile razy w ciągu doby Twoja toaleta jest zajęta? Niezliczoną ilość. Nic dziwnego, przecież korzystają z niej wszyscy domownicy, a także ewentualni goście. Nie sposób myć WC po każdej wizycie. Istnieje jednak prosty sposób, aby odświeżyć ją za każdym razem. Jaki? Wystarczy, że zawiesisz w niej kostkę do WC. Seria Force General Fresh zapewnia, że znajdziesz kostkę, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Kostki do WC Force  sprawiają, że każde spłukanie wody dezynfekuje, utrudnia osadzanie się brudu i pozostawia świeży zapach.


Myj regularnie

Być może już używasz kostki do WC, być może nie masz do nich przekonania. Niezależnie od tego, WC wymaga umycia co pewien czas. Jeśli używasz kostek – możesz to robić minimalnie raz na tydzień. Jeśli nie – między jednym a drugim myciem nie powinno mijać więcej niż dwa dni. Do mycia wnętrza używaj płynów i żeli specjalnie dedykowanych do WC. Nie zapomnij o stosowaniu rękawiczek ochronnych i postępowaniu zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu.


Nie tylko wnętrze się liczy

Dbanie o czystość WC kojarzy się przede wszystkim z punktem powyżej. Ale czy pamiętasz, że to nie wszystko? Mycie WC to również czyszczenie deski klozetowej i zewnętrznej obudowy. Udowodniono, że na zewnątrz WC gromadzi się równie wiele bakterii, co wewnątrz. Jeśli nie chcesz tracić czasu na czyszczenie z użyciem wielu ściereczek, szmatek itp., wykorzystaj do tego celu chusteczki nawilżane do ceramiki General Fresh i ręczniki papierowe.


Dbaj o drożność

Dla zachowania higienicznej czystości w toalecie istotne jest także utrzymanie w dobrym stanie rur odpływowych. Zwolennicy metod „EKO” zalecają zasypanie WC szklanką sody raz na miesiąc. My mamy dla Ciebie wyjątkowo skuteczny sposób na wszelkie złogi i osady w rurach. Nurek Splash sprawdzi się nie tylko wtedy, gdy rury są już zapchane. Ten środek do udrożniania rur możesz wykorzystać także do działania profilaktycznego. Zabieg wystarczy wykonać raz na kwartał.


Ochrona non-stop

Wiesz już, co robić, aby Twoje WC było higienicznie czyste. Ale czy wiesz, że jest jeszcze jeden sposób, który zatroszczy się o utrzymanie tego stanu między każdym z wyżej wymienionych zabiegów? General Fresh jako pierwszy w Europie przygotował specjalny Olejek do WC Force, który zabezpiecza przed wszelkimi osadami i pozostawia przyjemny świeży zapach. Olejek dba o Twoją toaletę nawet przez dwa tygodnie od aplikacji.


Dzięki specjalistycznym środkom czystość General Fresh możesz być pewien, że żadne bakterie nie mają szans w Twojej toalecie. Korzystaj z nich i naszych wskazówek bez obaw. Czy potrzeba coś więcej? Wystarczy, żebyś pamiętał o opuszczaniu deski przed spłukaniem wody i myciu rąk. Teraz na pewno każda wizyta w Twojej toalecie wyjdzie Ci na zdrowie.

 

To może Cię zainteresować

szafka pod zlewem
W łazience
Każdy, kto kiedykolwiek stanął przed wyzwaniem organizacji szafki pod zlewem, wie, że to nie lada...
Logo General Fresh
General Fresh
14 grudnia 2023 3 min czytania
kamien w toalecie
W łazience
Kamień w toalecie to problem, z którym boryka się wiele gospodarstw domowych. Nie tylko szpeci...
Logo General Fresh
General Fresh
11 grudnia 2023 5 min czytania
wanna prysznic
W łazience
Prysznic czy wanna? To pytanie, przed którym stoi każda osoba, która decyduje się na...
Logo General Fresh
General Fresh
6 grudnia 2023 4 min czytania
czyszczenielazienki
W łazience
Sprzątanie łazienki to dla Ciebie nieprzyjemny i czasochłonny obowiązek? Nie musi dłużej tak być....
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2023 4 min czytania