Logo General Fresh
General Fresh 31 marca 2017 4 min czytania
W domu

ABC wiosennych porządków

zrzut ekranu 2017 03 31 o 192338 5886

Wiosna! Nie da się ukryć, że wreszcie do nas przyszła. Czas przygotować na nią swoje mieszkanie i zrobić wiosenne porządki. Nie – nie załamuj rąk. Tym razem nie będziesz walczyć o ład aż do długiego weekendu majowego. Z nami przygotujesz się do sprzątania w sposób, który pozwoli Ci na pożegnanie zimy znacznie szybciej. Zastanawiasz się jak to możliwe? Przekonaj się już dziś!


Ustal termin

Najtrudniej jest zacząć. Wiele spraw odkładasz, bo albo znajdujesz ciekawsze zajęcia, albo zwyczajnie Ci się nie chce. I tym prostym sposobem pierwszy dzień wiosennych porządków może przypaść na Dzień Dziecka... Dlatego ustal konkretny dzień, kiedy zaczniesz porządki. Ustal go już teraz! Nawet, gdyby „Start” miał nastąpić za dwa, trzy tygodnie – to pomoże Ci się lepiej przygotować, także psychicznie.

Plan to podstawa

Teoretycznie wiesz, co musisz zrobić przy okazji wiosennych porządków. Jednak to, co pozostaje jedynie jako myśl w głowie, lubi z niej wypadać i wracać w najdziwniejszych okolicznościach. Aby uniknąć gonitwy „porządnych” myśli, spisz je wszystkie na kartce. Kiedy przypomnisz sobie o czymś poza domem – zapisz notatkę w telefonie, a później przenieś ją na listę. Najlepszym miejscem dla listy będzie tablica korkowa lub drzwi lodówki w duecie z magnesem – miejsce, na które często pada Twoje spojrzenie.

Zadbaj o swoją satysfakcję

Podczas wiosennych porządków nie chodzi tylko o odświeżenie mieszkania po zimie. Chcesz poczuć, że to, co robisz ma sens? Pomyśl, czego oczekujesz po tym sprzątaniu. Może to idealna okazja, żeby przeorganizować swoje zbiory książkowe lub zrobić więcej miejsca do ćwiczeń fitness, a może wreszcie usuniesz brzydkie zacieki na płytkach w łazience? Wyznacz swoje priorytety i zadania, które mogą zostać wykonane później – to ułatwi Ci dobre oszacowanie, ile czasu potrzebujesz na porządki. Możesz wyznaczyć sobie „deadline”, ale dla swojego komfortu nie traktuj go śmiertelnie poważnie.

Zrób remanent

Wiesz już, co padnie „ofiarą” wiosennych porządków. Dzięki temu wiesz też, jakich środków czystości i akcesoriów do sprzątania będziesz potrzebować. Sprawdź ich stan w swoim domu i zrób listę, czego jeszcze brakuje. Zakupy z taką listą będą dużo łatwiejsze. Pamiętaj – środki czystości mają określone terminy ważności, po których mogą stać się niebezpiecznie. Nie ryzykuj uszkodzenia swoich sprzętów, ale przede wszystkim nie narażaj swojego zdrowia, tylko dlatego, że żal Ci wyrzucić do kosza środek sprzed lat. Jedyne, czego w domu nie jest nigdy za dużo to właściwie przechowywane worki na śmieci, gąbki, ściereczki i rękawice ochronne. Podczas zakupów warto stawiać na polskie marki. Z aplikacją „Pola” szybko rozpoznasz, które produkty do nich należą.

Na rozgrzewkę...

Zanim przyjdzie „termin zero” i zaczniesz wielkie porządki, warto doprowadzić do ładu swoją szafę z ubraniami. To zadanie możesz rozłożyć na kilka wieczorów. Jeśli masz problem ze zdecydowaniem, które ubrania pora już wyrzucić, a które tylko schować na kolejną zimę, możesz przeprowadzić podział na trzy kategorie: „Tu i teraz”, „Nigdy w życiu”, „Czas pokaże”. Wykorzystaj do tego trzy kartony. Środkowy możesz oddać w miejsce, gdzie Twoja odzież przyniesie jeszcze komuś radość.

Nadal nie czujesz się na siłach, aby zająć się wiosennymi porządkami? Spokojnie – pomożemy Ci. Z odsieczą przychodzi nie tylko General Fresh, ale także lista zadań, która pojawi się w Aktualnościach już wkrótce. A zatem – do zobaczenia!

To może Cię zainteresować

pexels olly 3768910 1
W domu
Każdy, kto przynajmniej raz przeprowadzał mycie okien wodą i ręcznikiem papierowym, to doskonale wie,...
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2024 4 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania