05 Kwietnia 2017

Akcja: "czyste okna!"

Święta Wielkanocne coraz bliżej. A jak wiadomo, nikt nie lubi mieć brudnych okien na święta. Planujesz akcję „Czyste Okna” w ten weekend? Świetnie! Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dziś poznasz najskuteczniejsze i – co najważniejsze – sprawdzone sposoby na lśniące okna bez smug i mordęgi.

Sposób nr 1 – naturalnie

Bycie „eko” to nie tylko chwilowy trend. Dla wielu to sposób na życie. A skoro na życie, to i na sprzątanie. Jeśli i Ty choć trochę czujesz się „Zielony”, ten sposób na pewno przypadnie Ci do gustu. Potrzebujesz jedynie octu spirytusowego, ciepłej wody, spryskiwacza (może być taki, jak do zwilżania roślin doniczkowych), ściereczek lub ręczników papierowych. Z wody i octu przygotowujesz mieszankę (proporcje 3:1). Wlewasz ją do spryskiwacza i dozujesz potrzebną ilość na szyby. Wycierasz miksturę ściereczką/ręcznikiem. Jeśli ściereczka jest wyraźnie zabrudzona, czynność warto powtórzyć. Ostatnie wycieranie uskuteczniaj, aż do zupełnego osuszenia szyby. I gotowe! Takim płynem możesz również wytrzeć ramy okienne z PCV. Drażnią Cię pozostające na szybach „kłaczki” i kawałki ręczników? Zastąp je pogniecionymi gazetami z tradycyjnych gazet. Wiele osób uważa, że to właśnie prasowa makulatura najskuteczniej nabłyszcza (zwłaszcza szklane) szyby.

Sposób nr 2 – nowocześnie

Pierwszy sposób wydaje Ci się zbyt skomplikowany, a do tego drażni Cię zapach octu? Możesz sięgnąć po profesjonalną myjkę do okien. Wyposażona w pojemnik na specjalny płyn, posiada gąbkę do jego rozprowadzania. Po przetarciu nią szyb, sięgasz po elektryczną ściągaczkę, którą zbierasz pozostałości brudnego już płynu. Jak? Guma, która przypomina pióro wycieraczki samochodowej zbiera płyn, a ten jest natychmiast zasysany do pojemniczka.

Sposób nr 3 – General(ny)

Opisana powyżej metoda zapiera dech w piersiach. Niestety, ceny myjek do okien również potrafią wywołać ten efekt... W przypadku rzadkiego mycia niewielkiej ilości metrów kwadratowych okien, długo będziesz czekać na zwrot kosztów inwestycji. Dlatego mamy dla Ciebie jeszcze jeden sposób. Wyróżnia go skuteczność, prostota, ekonomia i patriotyzm konsumencki. Jak to możliwe? Wszystko za sprawą głównego bohatera tego sposobu, którym jest Płyn do Mycia Szyb Splash od General Fresh. To polski produkt, który skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, zarówno z szyb, jak i z ram okiennych. Wystarczy, że spryskasz nim powierzchnię (a będzie to bardzo proste, dzięki praktycznemu opakowaniu) i wytrzesz ją do sucha. Do wycierania możesz użyć zarówno ręczników papierowych, gazet, jak i ściereczek domowych lub z mikrofibry – sam wiesz najlepiej, z którym z nich pracuje Ci się najwygodniej. Płyn do Mycia Szyb Splash od General Fresh to sposób dosłownie generalny, a tak naprawdę po prostu genialny!

A na koniec tylko jedna podpowiedź, która sprawdzi się przy każdym sposobie: nie przystępuj do mycia okien w pełnym słońcu. Dlaczego? Ponieważ płyn będzie zasychać, nim zdążysz go usunąć z szyb. Każdą z prac domowych można wykonać na wiele sposobów. Grunt to znaleźć ten idealny dla siebie. Znasz inne skuteczne metody na sukces w akcji „Czyste Okna”? Opowiedz nam o nich!