30 Września 2016

Aromaterapia - jaki jest wpływ zapachów na nastrój?

 

Aromaterapia to dział medycyny określanej jako alternatywna. Jej podstawą jest założenie, że zapachy wpływają na samopoczucie, a co za tym idzie, także na stan psychiczny człowieka. Sam wiesz, że kiedy masz dobry nastrój to również Twoje ciało ma się lepiej. Dlatego warto wiedzieć, jaki wpływ na Twoje samopoczucie mają poszczególne zapachy. Tutaj znajdziesz kilka przykładów.

Na pewno znasz powiedzenie „przez żołądek do serca”. Osoby, które zajmują się aromaterapią sparafrazowały to przysłowie na „przez nos do mózgu”. Początki stosowania zapachów do poprawy nastroju sięgają czasów starożytnych. Dziś już wiadomo, że przy pewnych kłopotach z samopoczuciem można sobie pomóc konkretnymi zapachami. Oto prosta ściąga, która będzie bardzo pomocna, zwłaszcza w okresie jesiennej chandry i nadciągającego po niej zimowego przesilenia.

 

StanZapachy
ChandraRumianek, lawenda, szałwia, kwiat pomarańczy
Zdenerwowanie, tremaRóża, kwiat pomarańczy, lawenda
Napięcie, stresRozmaryn, mięta, jałowiec, szałwia
Odrętwienie, sennośćSosna, jałowiec, bazylia, lawenda, hyzop
Rozkojarzenie, brak skupieniaRozmaryn, bazylia, lawenda

 

Jak widzisz, wiele z tych zapachów spotykasz niemal codziennie, zwykle w kuchni. Wiele z nich można kupić w postaci gotowych olejków eterycznych. Ale pamiętaj – zanim po nie sięgniesz, sprawdź koniecznie, jak z nich korzystać i czy dany olejek nie będzie powodować u Ciebie reakcji alergicznej.

Jak wiadomo, lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego stwórz własną kompozycję zapachową, która może Ci towarzyszyć każdego dnia w Twoim domu. Niech to będzie rodzaj profilaktyki dla zachowania dobrego samopoczucia. Nie masz głowy do tworzenia mikstur, a może uważasz, że takie olejki są niewygodne? Nic straconego. Dzięki szerokiej gamie odświeżaczy do powietrza marki General Fresh możesz znaleźć idealny zapach dla siebie. Wybierz najlepszy z nich i ciesz się każdego dnia kojącym wpływem pięknego aromatu w Twoim domu. Nieważne, czy lubisz odświeżacze w aerozolu, żelu, mgiełce czy odświeżacze elektryczne – u nas znajdziesz je wszystkie.