Logo General Fresh
General Fresh 16 grudnia 2021 4 min czytania
W kuchni

Brzydki zapach ze zmywarki – jak się go pozbyć?

Brzydki20zapach20ze20zmywarki20 20jak20sie20go20pozbyc
Zmywarka ma na celu ułatwiać życie. Zmywanie w niej naczyń ma być nie tylko prostsze, ale również ekologiczne i oszczędne. Co jednak, kiedy wydobywa się z niej nieprzyjemny zapach i utrudnia spędzanie czasu w kuchni? Poznaj przyczyny, a także rozwiązania problemu brzydkiego zapachu ze zmywarki w naszym artykule. Brzydki zapach ze zmywarki - jak się go pozbyć?

Skąd się bierze brzydki zapach ze zmywarki?

Wiele osób myśli, że zmywarka nie wymaga częstego mycia. W końcu regularnie zmywa naczynia i tym samym myje samą siebie. W zależności od jej wymiarów oraz wielkości rodziny uruchamia się ją raz na kilka dni, a nawet codziennie. Po co zatem dodatkowo ją czyścić? Jak się okazuje, takie myślenie jest powodem, dla którego może nam dokuczać brzydki zapach ze zmywarki. Brak higieny i regularnego mycia urządzenia prowadzi do odkładania się resztek jedzenia w jego zakamarkach. Nawet jeśli główna komora jest czysta jak łza, diabeł często tkwi w szczegółach. Kiedy dokucza Ci nieprzyjemny zapach ze zmywarki, sprawdź także:

•    kosz na sztućce;

•    filtr;

•    śmigła natryskowe;

•    uszczelki.

Mogą się na nich gromadzić pozostałości z jedzenia. Aby uniknąć tego problemu warto, usuwać największe resztki, jakie zmywarka może nie dać rady wypłukać. Nie oznacza to, że musisz od razu namoczyć brudne talerze i tym samym marnować wodę. Jednak usunięcie większych kawałków jedzenia zabezpieczy Twoją zmywarkę i da Ci gwarancję czystych naczyń.

Sposoby na nieprzyjemny zapach ze zmywarki

Brzydki zapach ze zmywarki nie daje Ci spokoju i roznosi się po całym domu? Im szybciej zareagujesz, tym szybciej pozbędziesz się problemu odoru. Pomocą służą Ci skuteczne produkty do zmywarek, a także domowe sposoby.

Środki do czyszczenia zmywarki

Same tabletki do zmywania nie dadzą sobie rady ze zbierającymi się resztkami jedzenia oraz osadem. Służą one bowiem do mycia naczyń, a nie samego urządzenia. Pomóc za to mogą odpowiednie płyny do czyszczenia zmywarki. Pozwolą one nie tylko wyczyścić główną komorę, ale także zadbać o znajdujące się w niej przewody, dysze i filtr. Pamiętaj, że nie musisz wylewać płynów do czyszczenia zmywarki wewnątrz urządzenia. Wystarczy, że umieścisz butelkę w pustej zmywarce i włączysz program zmywania zgodny z zaleceniami producenta. Taką czynność warto powtarzać raz na kilka miesięcy, aby cieszyć się sprawnym i czystym urządzeniem.

Odświeżacze do zmywarek

Oprócz regularnego czyszczenia urządzenia możesz również wypróbować odświeżacze do zmywarek. Ich wkłady utrzymują się przez dłuższy czas, pozwalając zapomnieć o brzydkim zapachu ze zmywarki. Wystarczy, że włożysz je do środka w trakcie wypełniania i wyjmiesz przed włączeniem programu.

Domowe metody usuwania brzydkiego zapachu ze zmywarki

Chcesz pozbyć się brzydkiego zapachu ze zmywarki za pomocą domowych metod? Jeśli nie masz akurat pod ręką specjalistycznych środków do czyszczenia, warto wypróbować takie produkty jak ocet, soda oczyszczona czy kwasek cytrynowy. Za ich pomocą usuniesz nie tylko resztki jedzenia i tłusty osad z urządzenia. Pomogą Ci one także w walce z kamieniem i zaciekami. Niektórzy rekomendują również, aby wykorzystać te produkty w trakcie pustego zmywania. Jeśli używasz octu, możesz pozostawić jego szklankę na dnie urządzenia i włączyć program. Natomiast sodę oczyszczoną lub kwasek cytrynowy zaaplikuj w miejsce na tabletki do zmywarki, Trzeba przyznać, że metody na usunięcie brzydkiego zapachu ze zmywarki nie są trudne ani czasochłonne. Kluczem jest jednak dobór odpowiednich środków przeznaczonych do mycia urządzenia. To właśnie one decydują o skuteczności czyszczenia i zapewniają świeży zapach. Wystarczy, że sięgniesz po nie raz na kilka tygodni, jak zalecił producent.

Brzydki zapach ze zmywarki - podsumowanie

Problem brzydkiego zapachu ze zmywarki dotyczy nie tylko Ciebie. Jest wiele powodów, dlaczego on się pojawia. Na szczęścia można łatwo i szybko się go pozbyć. Środki do czyszczenia zmywarki powinny zagościć w każdym domu. Regularnie używane pozwolą zapomnieć o nieprzyjemnych zapachach z urządzenia. Ponadto zadbają o sprawność zmywarki i efektywne zmywanie.

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 4 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania