Logo General Fresh
General Fresh 29 czerwca 2016 4 min czytania
Lifestyle

Co posprzątać przed wyjazdem na urlop?

pack gf 1651

Zgodnie z zapowiedzią, pora na kolejne pytanie i odpowiedź. Być może sądziliście, że nasz blog czytają tylko Panie. To jednak nieprawda. Do naszych czytelników zaliczają się również Panowie, którzy mają pewne porządkowe dylematy. Oto pytanie jednego z nich: „Co posprzątać przed wyjazdem na urlop?”.

Pytanie wymaga szybkiej odpowiedzi, ponieważ jego autor – Janek z Wrocławia – wyjeżdża już w ten weekend, a sprawa jest o wiele poważniejsza, niż mogłoby się wydawać. Sami zobaczcie: „Moja dziewczyna wciąż powtarza, że nie umiem dbać o mieszkanie i... ma rację. Nikt w rodzinnym domu nie wymagał ode mnie sprzątania, więc tego nie robiłem, a teraz... teraz mam się domyślić. Wiecie, że facetom niezbyt to wychodzi. Moja Kasia zapowiedziała, że jak po przyjeździe znad morza zobaczy, że moje mieszkanie jest brudne i śmierdzi to będzie koniec. A ja nie wiem, o czym koniecznie muszę pamiętać przed wyjazdem... Pomóżcie mi... może jakaś lista priorytetów?”
Janku – mówisz i masz. Oto lista, która na pewno przyda się nie tylko Tobie.

Poodkurzaj

Po spakowaniu torby zbierz wszystkie pozostałe rzeczy i odłóż je na miejsce. Wszystkie śmieci niech trafią do kosza. Teraz pora poodkurzać. Nie myśl, że to bez sensu, bo przez ten czas kurz i tak się zbierze. Owszem, ale będzie go znacznie mniej. Poza tym odkurzając w kuchni pozbędziesz się okruszków, które mogą stać się powodem nieprzyjemnego zapachu zepsutego jedzenia. Na koniec opróżnij pojemnik/worek odkurzacza. I oto na pierwszy rzut oka masz już czyste mieszkanie.

Sprawdź odpływy

Ponieważ mieszkanie nie tylko ma wyglądać na czyste, ale ma być takim naprawdę, zadbaj, aby po powrocie nie powitał Was zapach rodem z kanalizacji. Taki nieświeży zapach to wynik niedrożnych rur. Aby go uniknąć wystarczy zastosować środek do udrażniania rur Nurek. Z jego pomocą szybko i bez wysiłku pozbędziesz się osadów i zalegających resztek, a nawet włosów, z odpływu umywalki, wanny/brodzika i zlewu. À propos zlewu...

Umyj zlew

W zlewie gromadzą się resztki jedzenia, tłuszcz z mytych naczyń, osadzają się naloty po kawie i herbacie... Chyba nie musimy Ci mówić jak, to wszystko będzie wyglądać po urlopowej nieobecności. Weź zmywak kuchenny i mleczko do czyszczenia General Fresh. Wystarczy, że na wilgotną gąbkę wlejesz odrobinę mleczka i rozprowadzisz je po komorze zlewu. Potem przetrzyj kilka razy i dokładnie spłucz. Jeśli blat, kuchenka lub inne urządzenia są poplamione, wykorzystaj płyn „Czysta Kuchnia”.

Sprawdź WC

Toaleta to kolejne miejsce, które nie powinno pozostawać zabrudzone. Zagęszczony płyn do WC szybko i skutecznie usunie wszystkie zabrudzenia i osady, które są idealnym miejscem dla rozwoju bakterii i wirusów. Z płynem do WC w kilka minut zapewnisz swojej toalecie higieniczną czystość.

Wynieś śmieci

To bardzo ważne. Jeśli zapomnisz o wyniesieniu śmieci, to cały Twój dotychczasowy wysiłek pójdzie na marne. Woń, jaka wytworzy się z zawartości kosza podczas wielodniowej nieobecności, może skutecznie popsuć powrót do posprzątanego mieszkania. Po wyniesieniu śmieci załóż od razu nowy worek. Gwarantujemy, że Twoja dziewczyna będzie zaskoczona Twoją „domyślnością” ;).

Być może dla niektórych ta lista to „oczywista oczywistość”, jednak my bardzo się cieszymy, że mogliśmy ją tutaj zamieścić. Podczas przygotowań do wyjazdu łatwo zapomnieć o takich sprawach. Pozostawienie czystego mieszkania to nie tylko sprawa świeżego zapachu po powrocie, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, ponieważ tam gdzie zabrudzenia, tam i bakterie, które mogą być groźne dla zdrowia. Pamiętajcie o naszej liście, a powrót z urlopu na pewno będzie o wiele przyjemniejszy.

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 4 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania