13 Czerwca 2019

Co zapakować do wakacyjnej walizki?

Za moment urlop, a ty nie wiesz, co zapakować do wakacyjnej walizki? Wiele zależy wprawdzie od miejsca wyjazdu, jednak istnieją rzeczy, które po prostu trzeba mieć ze sobą. Stworzyliśmy więc listę, dzięki której zawsze będziesz wiedzieć, co zapakować do wakacyjnej walizki.

Co zabrać na wakacje?

1. Dokumenty
Dokumenty to podstawa, o której wielu zapomina w ferworze przygotowań. A przecież nie ma chyba nic gorszego od przełożenia planów przez brak dowodu! Jeśli zastanawiasz się, co zapakować do walizki, w pierwszej kolejności złap za dokumenty.

2. Telefon wraz z ładowarką
Drugą niezbędą rzeczą, która trzeba zapakować do wakacyjnej walki, jest oczywiście telefon. W dzisiejszych czasach posłuży ci on nie tylko do kontaktu z bliskimi, ale również z jego pomocą uwiecznisz swoje wczasy. Telefon byłby jednak bezużyteczny bez ładowarki, dlatego nie zapomnij też o niej!

3. Apteczka
W każdej walizce musi się znaleźć apteczka. Powinna zawierać podstawowe leki (przeciwgorączkowe, przeciwbólowe), różne płyny do dezynfekcji i opatrunki. Nie zapomnij też o spakowaniu do niej leków, które przyjmujesz na co dzień.

4. Kosmetyki
Co jeszcze zapakować do wakacyjnej walizki? Z pewnością kosmetyki. Zwróć jednak uwagę na to, aby nie przesadzić. Zabierz jedynie niezbędne artykuły, bez których nie wyobrażasz sobie swojej rutyny.

5. Podstawowa chemia
Rzadko się o tym mówi, ale na wakacje warto zabrać ze sobą także niektóre artykuły gospodarcze. Jeśli wyjeżdżasz np. do domku letniskowego, na pewno przydadzą ci się środki do prania. Dobrze jest również mieć w zapasie kilka worków na śmieci - spakujesz w nie śmieci (np. z podróży) lub rzeczy, które po urlopie nie zmieściły się do walizki. Dobrej jakości produkty chemiczne znajdziesz oczywiście na naszej stronie.

6. Kremy z filtrem
Każdy, kto popełnił ten błąd i raz nie zabrał ze sobą na wakacje kremu z filtrem, wie doskonale, że nie można o tym zapominać. Oparzenia słoneczne są nie tylko bolesne, ale również groźne. Nie zapomnij więc zapakować kremu z filtrem i jakiegoś balsamu łagodzącego.

7. Spray na owady i odstraszający kleszcze
Owady znajdują się właściwie wszędzie. Zadbaj więc o zabezpieczenie zarówno przed komarami, jak i kleszczami. One niestety nie mają wakacji, a mogą przysporzyć ci sporo problemów.

8. Niezbędne ubrania
Trudno wyobrazić sobie wyjazd bez spakowania ubrań, ale warto podkreślić, że nie należy przesadzać. Zabierz tylko niezbędne rzeczy i w dokładnie takiej ilości, jakiej potrzebujesz. Na szczególnej uwadze miej nakrycie głowy oraz kurtkę przeciwdeszczową.

9. Powerbank
Powerbank? Dobrze jest go zapakować do wakacyjnej walizki. Ta przenośna ładowarka nie raz uratuje twój sprzęt przed przedwczesnym rozładowaniem.

10. Mapa
Warto podkreślić, że telefon nigdy nie zastąpi tradycyjnej mapy, bo przecież nigdy nie straci zasięgu ani się nie rozładuje. Najlepiej będzie, kiedy zapakujesz do wakacyjnej walizki mapę połączoną z przewodnikiem. Dzięki temu na pewno się nie zgubisz.