Logo General Fresh
General Fresh 22 sierpnia 2018 4 min czytania
W pralni

Co zrobić, aby pralka służyła przez lata?

Zrzut20ekranu202018 08 2220o2014 17 17

Chcesz, żeby Twoje pranie zawsze kończyło się satysfakcją z idealnej czystości ubrań i pościeli? W takim razie musisz zadbać o stan techniczny i czystość swojej pralki. Nie wiesz, jak to zrobić? Nic się nie martw – przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną listę. Dzięki stosowaniu tych zasad Twoja pralka odwdzięczy Ci się efektywnością i dłuższą żywotnością.

Prawidłowa stabilizacja

Pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać po podłączeniu pralki do sieci wodno-kanalizacyjnej, jest jej ustabilizowanie. Pralka powinna stać na równej podłodze i “trzymać pion”. Jeśli, ze względu na nierówności podłoża, sprzęt nieco się chwieje, wykorzystaj możliwości, jakie dają regulowane nóżki. Dzięki starannie wykonanej stabilizacji, pralka nie przesunie się podczas pracy i nie będzie „skakać” w trakcie wirowania.

Sprawdzaj stan wkładanych ubrań i pościeli

Przygotowując rzeczy do prania, sprawdź, czy w kieszeniach i zaszewkach nie ukryły się dziwne przedmioty, jak chociażby chusteczki higieniczne, monety i inne drobiazgi. Każdy „naddatek” w praniu, może uszkodzić bęben lub zapchać filtr. Ponadto, warto zapinać guziki i ekspresy – w ten sposób minimalizujesz ryzyko poobijania bębna.

Wietrzenie

Po zakończeniu cyklu prania i wyjęciu zawartości, drzwiczki pozostaw otwarte. To pozwoli pralce wyschnąć, dzięki czemu unikniesz przykrego zapachu z bębna.

Odkurzanie

Regularnie wycieraj kurz z pralki. Jeśli pozwolisz, aby kurz dostał się do wnętrza programatora, może to spowodować awarię. Ponadto, kurz niekorzystnie wpływa na stan obudowy, przez co pralka szybko może się „postarzeć”. 

Czyste podajniki

Kieszonki przeznaczone na środki piorące i zmiękczające bardzo szybko ulegają zabrudzeniom. Trudno uniknąć pozostawania w nich resztek detergentów i wody po praniu. Dlatego też, co kilkanaście prań wyjmij szufladkę/zdejmij dozownik i dokładnie umyj w ciepłej wodzie. Podczas ponownego zakładania, pamiętaj o zasadach z instrukcji obsługi.

Czysty filtr

 Filtr zbiera na sobie wiele różnorakich zanieczyszczeń, dlatego przynajmniej raz na kwartał wymontuj go i umyj. Czysty filtr pozwoli uniknąć awarii wynikających z zapchania węży odpływowych, które zwykle kończą się zalaniem podłogi. 

Dobre środki piorące

Wybierając proszki i płyny o wysokiej skuteczności dbasz nie tylko o odzież, ale i o sprzęt, ponieważ ich aktywne składniki zapobiegają tworzeniu się osadów na wewnętrznych elementach pralki. Warto wybierać te, które dodatkowo zmiękczają wodę, a tym samym zapobiegają osadzaniu się kamienia.

  • „Pranie” pralki

Choć brzmi to nieco dziwnie, oznacza bardzo prostą zasadę. Każda pralka zasługuje na zadbanie o czystość jej wewnętrznych elementów, do których nie sposób dotrzeć inaczej, jak poprzez „ puste pranie” ze specjalistycznym środkiem czyszczącym. Jeśli nie wiesz, jaki wybrać, sięgnij po sprawdzony i skuteczny płyn do czyszczenia pralki General Fresh. Jego regularne stosowanie pozwoli Ci usunąć osady z kamienia i zabrudzenia, które należą do najczęstszych „sprawców” uszkodzeń pralek.

Chyba nikt nie wyobraża sobie dziś prowadzenia własnego domu bez sprawnej pralki. Dzięki niej oszczędzamy czas, siły i pieniądze, dlatego warto zadbać o jej stan. Z powyższymi zasadami i przy regularnym stosowaniu płynu do czyszczenia pralki General Fresh będzie to całkiem proste. General Fresh – z miłości do świeżości, z miłości do czystości!

To może Cię zainteresować

pexels jaymantri 212269 1
W pralni
Krochmal to substancja na bazie skrobi, która od dawna jest używana w gospodarstwach domowych do...
Logo General Fresh
General Fresh
13 czerwca 2024 4 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
czyszczenie pralki
W pralni
Pralka to bez wątpienia jedno z najczęściej eksploatowanych urządzeń elektrycznych w naszych domach....
Logo General Fresh
General Fresh
24 października 2023 6 min czytania
plyn do plukania
W pralni
Domowe sposoby na różnego typu środki czyszczące oraz detergenty to ostatnio trend, który...
Logo General Fresh
General Fresh
17 października 2023 4 min czytania