13 Lipca 2016

Codzienne porządki - o czym należy pamiętać każdego dnia?

Sprzątanie zwykle kojarzy się z przykrym obowiązkiem. Zmywanie, odkurzanie, czyszczenie... być może nie ma w tym nic pasjonującego, ale każda z tych rzeczy jest niezbędna do komfortowego funkcjonowania we własnym domu. Co zrobić, aby porządki były łatwiejsze? Pewne rzeczy warto robić codziennie lub co kilka dni. Jakie? Sprawdź koniecznie!

 

„Od ręki”

Nic nie wpływa na wrażenie, że w mieszkaniu panuje bałagan, jak rzeczy, które leżą byle jak i byle gdzie. Jeśli wyrobisz w sobie nawyk odkładania wszystkiego na wyznaczone miejsce od ręki, to nigdy nie będziesz musiał zmagać się z efektem „krajobrazu po bitwie”. Ubrania, książki, płyty, kosmetyki, akcesoria kuchenne i inne – niech wszystko znajdzie swoje miejsce, a nigdy nie będziesz zastanawiać się „gdzie to jest?”.

 

Nie daj się zwieść

Warto pamiętać, że kurz osadza się niemal wszędzie i to bez chwili wytchnienia. Właśnie z tego powodu zacznij odkurzać przynajmniej dwa razy w tygodniu. Raz w tygodniu warto odkurzyć gruntownie: odsunąć krzesła, zajrzeć pod łóżko, przestawić buty... W połowie tygodnia odkurz „na szybko”, czyli wszędzie tam, gdzie masz swoje „ścieżki” i spędzasz najwięcej czasu. W ten sposób unikniesz przenoszenia się kurzu z miejsca na miejsce i zapobiegniesz jego osadzaniu się na meblach. A do ich wytarcia wystarczą Ci chusteczki nawilżane General Fresh do mebli.

 

Zanim zaschnie

Każda kąpiel czy zwykłe mycie rąk to nowe osady z wody i kosmetyków. Po każdym prysznicu spłucz pozostałości piany i osad jeszcze przed wyjściem z kabiny czy wanny. Wykorzystuj czas, kiedy czekasz na zadziałanie kosmetyków i wytrzyj rozchlapaną wodę. Najwygodniej zrobić to ręcznikami papierowymi lub ściereczkami domowymi. Po stylizacji włosów zbierz te, które wypadły małą zmiotką, która na stałe zamieszka w łazience.

W kuchni staraj się na bieżąco wycierać to, co zdarzy się nabrudzić podczas gotowania. Nie odkładaj zmywania na później – zmywając regularnie zawsze masz pusty zlew i pełny wybór czystych naczyń. Zarówno w kuchni, jak i łazience ogromną pomocą będą chusteczki nawilżane do ceramiki. Z nimi usuniesz każdą uporczywa plamę, które zdążyła już przyschnąć.

 

Zawsze świeżo

Codzienne wietrzenie mieszkania jest bardzo ważne. Świeże powietrze poprawi Twoje samopoczucie i pomoże uniknąć gromadzenia się wilgoci. Jeśli zapach w Twoim mieszkaniu jest co najmniej niesatysfakcjonujący, z pomocą przychodzi szeroka gama odświeżaczy i środków zapachowych marki General Fresh.

Z nami nie tylko dbasz o porządek każdego dnia, ale i o świeżość w Twoim mieszkaniu. Jak widzisz, z General Fresh codzienne porządki nie muszą być wcale czasochłonne i męczące.