Logo General Fresh
General Fresh 6 maja 2016 3 min czytania
W pralni

Czy wszystkie proszki są takie same? Czym kierować się przy wyborze proszku?

laundry art gf 1518
Coraz więcej osób używa do prania kapsułek i płynów. Nadal jednak to proszek jest najpopularniejszym środkiem piorącym. Używają go niemal wszyscy. Ty pewnie też. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, który proszek będzie najlepszy dla Ciebie i Twoich ubrań? Jeśli chcesz dobrze wybrać proszek i być zadowolonym z każdego prania – koniecznie przeczytaj, czym kierować się podczas jego zakupu.

Przeznaczenie

W sklepach można spotkać trzy rodzaje proszków: uniwersalne, do białego i do kolorów. Pierwszy z nich wydaje się rozwiązaniem idealnym. Jednak, jak wiadomo, ideały nie istnieją. Proszek „do wszystkiego” pozwala wyprać ubrania, ale ani nie dba o zachowanie dobrej kondycji kolorów, ani o to, żeby biel pozostała bielą. Proszki do białego zawierają więcej substancji wybielających, dzięki czemu tkaniny nie szarzeją i nie żółkną. Proszki do kolorów „izolują” kolory: pomagają zapobiegać przenoszeniu kolorów między tkaninami, a jednocześnie chronią kolory przed utratą intensywności.

Cena

Kryterium cenowe wydaje się najważniejsze. Nie daj się jednak zwieść niskiej cenie za duże opakowanie. Jeśli chcesz znać koszt jednego prania, podziel cenę przez rekomendowaną ilość prań. Taka informacja znajduje się już niemal na każdym opakowaniu proszku. Koncentracja składników aktywnych sprawia, że małe opakowanie może wystarczyć na taką samą ilość prań, co „średnia paczka” sprzed kilku lat. To nie tylko ekonomiczne, ale i wygodne, ponieważ nie musisz już tyle dźwigać. Poza tym mniejsza ilość opakowań jest przyjazna dla środowiska.

Jakość

Na pewno zależy Ci nie tyko na niskich kosztach prania, ale również na jego efektach. Chcesz, aby Twoje ubrania i pościel były nie tylko czyste, ale także miękkie i długo zachowywały dobrą kondycję? Powinieneś wybrać proszek, który zawiera składniki zmiękczające wodę. To właśnie twarda woda sprawia, że tkaniny szybciej się niszczą i są szorstkie. Zredukowanie twardości wody wpływa również korzystnie na stan techniczny pralki. Zastanawiasz się, jaki proszek wybrać podczas kolejnych zakupów, aby spełniał wszystkie wymienione kryteria? Odpowiedź jest prosta: proszek do prania General Fresh. Nasz proszek jest dostępny w dwóch wariantach: White i Color. Dzięki nim Twoje ubrania zawsze będą idealnie czyste, ale kieszeń nie pozostanie pusta ;) Jeśli nie przepadasz za proszkami do prania w swej ofercie mamy dla Ciebie także kapsułki do prania.

To może Cię zainteresować

pexels jaymantri 212269 1
W pralni
Krochmal to substancja na bazie skrobi, która od dawna jest używana w gospodarstwach domowych do...
Logo General Fresh
General Fresh
13 czerwca 2024 3 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
czyszczenie pralki
W pralni
Pralka to bez wątpienia jedno z najczęściej eksploatowanych urządzeń elektrycznych w naszych domach....
Logo General Fresh
General Fresh
24 października 2023 6 min czytania
plyn do plukania
W pralni
Domowe sposoby na różnego typu środki czyszczące oraz detergenty to ostatnio trend, który...
Logo General Fresh
General Fresh
17 października 2023 4 min czytania