Czym wyczyścić sprzęt kuchenny, RTV oraz meble wykonane z plastiku?
W każdym współczesnym gospodarstwie domowym korzysta się z wielu sprzętów AGD i urządzeń RTV. Każdy z nich używany jest co jakiś czas i wymaga regularnego czyszczenia.
Podobnie jest w przypadku mebli wykonanych z plastiku, które zaniedbane, mogą trwale utracić swoje walory estetyczne. Jak utrzymać te sprzęty w czystości?
Czym wyczyścić sprzęt kuchenny?
Czyszczenie sprzętów kuchennych wymaga systematyczności. Przed przystąpieniem do sprzątania urządzenia należy odłączyć je od sieci elektrycznej. Lodówkę i pozostałe urządzenia AGD czyścimy wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub uniwersalnym płynem do mycia.
Okapy, piekarniki oraz płyty kuchenne pomoże nam doprowadzić do porządku płyn Czysta Kuchnia. Jego unikalna formuła sprawia, że będą lśniły czystością. Odkamieniacz do czajnika pomoże oczyścić czajnik i ekspres do kawy z osadzonego w nich kamienia.
Kuchenkę mikrofalową wyczyścimy, podgrzewając w niej miskę z wodą z dodatkiem soku z cytryny. Po kilku minutach wystarczy przetrzeć wnętrze miękką ściereczką domową. Urządzenie pozostanie czyste i pachnące świeżością.
Wnętrze piekarnika najskuteczniej oczyści para wodna. Po wytworzeniu pary i wyłączeniu zasilania czyścimy piekarnik miękką ściereczką. W asortymencie sklepów znajdziemy profesjonalne preparaty do pielęgnacji plastikowych elementów sprzętu kuchennego.
Warto po nie sięgnąć w przypadku szczególnie uciążliwych plam i zanieczyszczeń. Dają one trwałe efekty w postaci czystości i ożywienia koloru.
Sprzęt RTV
Telewizor, komputer i inne sprzęty RTV przyciągają kurz. Może on stać się przyczyną przegrzewania się urządzeń, co skraca ich żywotność i sprawia, że wyglądają nieestetycznie.
Nieprawidłowy dobór środków czyszczących może uszkodzić ekrany. Do czyszczenia wyświetlaczy sprawdzą się ściereczki nasączone alkoholem izopropylowym lub specjalne, przeznaczone do tego celu pianki.
Zgromadzony w rogach ekranu brud usuniemy patyczkami do uszu. Ściereczki nasączone wodą mogą uszkodzić urządzenia elektroniczne. Dlatego należy czyścić je suchymi ściereczkami z delikatnego materiału.
W miejscach trudno dostępnych pomocny może być pędzelek. Podstawy telewizora, głośników oraz monitora możemy wyczyścić przy pomocy nawilżanej chusteczki.
Wybierając preparaty do czyszczenia RTV, należy zwrócić uwagę, by nie zawierały one alkoholu i dużej ilości rozpuszczalników. Korzystna jest natomiast zawartość dodatków antystatycznych.
Jak wyczyścić meble z plastiku?
Plastikowe meble ogrodowe łatwo się brudzą i wymagają częstego czyszczenia. Wystarczy do tego woda z dodatkiem delikatnego detergentu.
Może to być uniwersalny płyn do mycia lub nawet płyn do mycia naczyń. Namoczoną w nim miękką gąbką czyścimy dokładnie powierzchnię mebla, spłukujemy wodą i wycieramy do sucha.
Gąbka nie może być zbyt szorstka, by nie naruszyć struktury plastiku i nie spowodować zarysowań. Plamy na tego typu meblach należy likwidować zaraz gdy powstaną, gdyż w przeciwnym razie mogą one spowodować trwałe odbarwienia.
Do domowych mebli z plastiku warto wykorzystać dedykowane im, alkaliczne, specjalistyczne preparaty w postaci roztworu myjącego.
Nie tylko usuną one nagromadzone zanieczyszczenia, ale także zadbają o kondycję mebla. Dzięki nim meble na dłużej zachowają intensywność koloru i estetyczny wygląd.
Tworzywa sztuczne, z których wykonane są meble i sprzęty domowe, wymagają starannej i delikatnej pielęgnacji.
Materiał ten łatwo ulega uszkodzeniom mechanicznym i zarysowaniom, dlatego niewłaściwa pielęgnacja naraża je na utratę wartości użytkowej i estetycznej.