Logo General Fresh
General Fresh 31 maja 2017 3 min czytania
W domu

Domowy zwierzyniec – jak dbać o czystość?

zrzut ekranu 2017 06 01 o 133732 5913

Pies lub kot w domu to sama radość. No dobrze, nie sama. To radość plus wszechobecna sierść i ponadprzeciętna ilość piasku na podłodze.Czasem dochodzą także problemy behawioralne. I na te możemy udzielić tylko jednej rady: wizyta u trenera. Jednak na skuteczne pozbycie się sierści i piachu mamy dla Ciebie więcej pomysłów, które bez problemu zrealizujesz sam. A oto one!
 
Pierwsza linia wsparcia

Sierść, która jest wszędzie może doprowadzić do szału każdego. Nawet jeśli naprawdę uważasz, że kochasz swoje zwierzę. Jeśli chcesz, aby tak pozostało zainwestuj w dobry odkurzacz. To on stanowi Twoją pierwszą linię wsparcia. Co oznacza „dobry odkurzacz?”

  • silnik o mocy powyżej 320 W,
  • odpowiednie filtry (dla alergików koniecznie HEPA),
  • wygodny system opróżniania worka/pojemnika,
  • kilka różnych ssawek do rozmaitych powierzchni,
  • cichy (zwierzęta źle reagują na głośne urządzenia domowe).

Ale samo posiadanie takiego odkurzacza nie wystarczy. Aby osiągnąć właściwy efekt, który będzie trwać, trzeba z odkurzacza korzystać regularnie. Standardowe odkurzanie „raz na tydzień” to stanowczo za mało. Ta reguła może dotyczyć tapicerowanych mebli, koców i narzut, ale nie podłogi. Minimum to dwa razy w tygodniu. Jednak najskuteczniejszą zasadą jest „odkurzanie na zawołanie”, czyli kiedy widzisz, że jest to potrzebne.
 
Podłoga – c. d. 

Oczywiście, nie da się ograniczyć sprzątania do odkurzania. Jeśli zastanawiasz się, jaki mop wybrać, żeby nie zwariować, idealny będzie mop antystatyczny. Dzięki jego właściwościom pojedyncze kłaczki nie będą rozwlekać się po podłodze, ale skupią się na mopie. Na koniec wystarczy go porządnie wypłukać.
Zastanawiasz się, co zrobić, kiedy Twój odkurzacz nie usunął całej sierści z dywanu? Sięgnij po ściągaczkę wody przeznaczoną mycia do szyb. Przejedź nią po powierzchni dywanu lub wykładziny i zobacz, jak sierść „roluje się” w jeden zbitek.
 
Jeszcze trzy triki 

Pierwszy z nich ułatwi usunięcie sierści z mebli, koców czy narzut. Przygotuj gumowe rękawice domowe i spryskiwacz z wodą. Załóż rękawice, delikatnie je zwilż i przeciągnij tak uzbrojoną dłonią po materiale. Sierść zbierze się w kłaczki, które z rękawic możesz usunąć pod bieżącą chłodną wodą.
Drugi trik pomoże Ci usunąć sierść z Twoich ubrań. Warto zainwestować w specjalne „od-kłaczarki” z wymiennymi rolkami z klejącym papierem. Można je znaleźć w niemal każdym markecie z akcesoriami do domu i ogrodu. Kiedy nie masz takiej rolki, możesz sięgnąć po tradycyjną taśmę samoprzylepną (im szersza, tym wygodniejsza).
A trzeci trik to nasza pomoc, czyli Arola od General Fresh. Nasz odświeżacz do tkanin Arola to prosta droga do pełnego odświeżenia dywanu, tapicerki i innych domowych tekstyliów.
 
Chcesz naprawdę opanować sierść Twojego pupila? Zadbaj o nią! Regularne wyczesywanie psa lub kota, odpowiednio częste kąpiele, aktywność i właściwa dieta – to recepta na sierść, która poza sezonem linienia nie będzie zbyt uciążliwa. A Twój zwierzak będzie z tego powodu równie szczęśliwy jak Ty :).

 

To może Cię zainteresować

pexels olly 3768910 1
W domu
Każdy, kto przynajmniej raz przeprowadzał mycie okien wodą i ręcznikiem papierowym, to doskonale wie,...
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2024 3 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania