Logo General Fresh
General Fresh 31 maja 2017 3 min czytania
W domu

Domowy zwierzyniec – jak dbać o czystość?

zrzut ekranu 2017 06 01 o 133732 5913

Pies lub kot w domu to sama radość. No dobrze, nie sama. To radość plus wszechobecna sierść i ponadprzeciętna ilość piasku na podłodze.Czasem dochodzą także problemy behawioralne. I na te możemy udzielić tylko jednej rady: wizyta u trenera. Jednak na skuteczne pozbycie się sierści i piachu mamy dla Ciebie więcej pomysłów, które bez problemu zrealizujesz sam. A oto one!
 
Pierwsza linia wsparcia

Sierść, która jest wszędzie może doprowadzić do szału każdego. Nawet jeśli naprawdę uważasz, że kochasz swoje zwierzę. Jeśli chcesz, aby tak pozostało zainwestuj w dobry odkurzacz. To on stanowi Twoją pierwszą linię wsparcia. Co oznacza „dobry odkurzacz?”

  • silnik o mocy powyżej 320 W,
  • odpowiednie filtry (dla alergików koniecznie HEPA),
  • wygodny system opróżniania worka/pojemnika,
  • kilka różnych ssawek do rozmaitych powierzchni,
  • cichy (zwierzęta źle reagują na głośne urządzenia domowe).

Ale samo posiadanie takiego odkurzacza nie wystarczy. Aby osiągnąć właściwy efekt, który będzie trwać, trzeba z odkurzacza korzystać regularnie. Standardowe odkurzanie „raz na tydzień” to stanowczo za mało. Ta reguła może dotyczyć tapicerowanych mebli, koców i narzut, ale nie podłogi. Minimum to dwa razy w tygodniu. Jednak najskuteczniejszą zasadą jest „odkurzanie na zawołanie”, czyli kiedy widzisz, że jest to potrzebne.
 
Podłoga – c. d. 

Oczywiście, nie da się ograniczyć sprzątania do odkurzania. Jeśli zastanawiasz się, jaki mop wybrać, żeby nie zwariować, idealny będzie mop antystatyczny. Dzięki jego właściwościom pojedyncze kłaczki nie będą rozwlekać się po podłodze, ale skupią się na mopie. Na koniec wystarczy go porządnie wypłukać.
Zastanawiasz się, co zrobić, kiedy Twój odkurzacz nie usunął całej sierści z dywanu? Sięgnij po ściągaczkę wody przeznaczoną mycia do szyb. Przejedź nią po powierzchni dywanu lub wykładziny i zobacz, jak sierść „roluje się” w jeden zbitek.
 
Jeszcze trzy triki 

Pierwszy z nich ułatwi usunięcie sierści z mebli, koców czy narzut. Przygotuj gumowe rękawice domowe i spryskiwacz z wodą. Załóż rękawice, delikatnie je zwilż i przeciągnij tak uzbrojoną dłonią po materiale. Sierść zbierze się w kłaczki, które z rękawic możesz usunąć pod bieżącą chłodną wodą.
Drugi trik pomoże Ci usunąć sierść z Twoich ubrań. Warto zainwestować w specjalne „od-kłaczarki” z wymiennymi rolkami z klejącym papierem. Można je znaleźć w niemal każdym markecie z akcesoriami do domu i ogrodu. Kiedy nie masz takiej rolki, możesz sięgnąć po tradycyjną taśmę samoprzylepną (im szersza, tym wygodniejsza).
A trzeci trik to nasza pomoc, czyli Arola od General Fresh. Nasz odświeżacz do tkanin Arola to prosta droga do pełnego odświeżenia dywanu, tapicerki i innych domowych tekstyliów.
 
Chcesz naprawdę opanować sierść Twojego pupila? Zadbaj o nią! Regularne wyczesywanie psa lub kota, odpowiednio częste kąpiele, aktywność i właściwa dieta – to recepta na sierść, która poza sezonem linienia nie będzie zbyt uciążliwa. A Twój zwierzak będzie z tego powodu równie szczęśliwy jak Ty :).

 

To może Cię zainteresować

balkon zima
W domu
Zima to nie tylko czas, kiedy przyroda zapada w zimowy sen. To wyzwanie dla wielu roślin balkonowych...
Logo General Fresh
General Fresh
19 grudnia 2023 3 min czytania
porzadki swiateczne201
W domu
Święta Bożego narodzenia to szczególny czas, kiedy spotykamy się z naszymi bliskimi i celebrujemy...
Logo General Fresh
General Fresh
10 listopada 2023 5 min czytania
domusprzatania
W domu
Widok bałaganu w domu przytłacza Cię? Nie wiesz, od czego zacząć? To znak, że ten artykuł jest dla...
Logo General Fresh
General Fresh
27 lipca 2023 5 min czytania
buty
W domu
Otwierasz szafkę na buty i od razu chcesz ją zamknąć? Chyba każdy z nas spotkał się z takim problem.em...
Logo General Fresh
General Fresh
17 lipca 2023 5 min czytania