Logo General Fresh
General Fresh 21 stycznia 2019 3 min czytania
W kuchni

Jak czyścić INOX i płyty ceramiczne?

shutterstock 308839679 6431

Jak czyścić inox i płyty ceramiczne? Oba materiały są wystawione na liczne zabrudzenia podczas gotowania. Czyszczenie ich jest więc ważne. Mało tego - trzeba to robić dość często. Tylko jak wyczyścić inox i płyty ceramiczne, żeby ich nie uszkodzić?

Jak czyścić inox?

Inox ma wiele zalet, ale również nieliczne wady. Największą z nich jest niska odporność na zabrudzenia, które od razu rzucają się w oczy np. odciski palców. To właśnie one sprawiają, że zastanawiamy się, jak czyścić inox, żeby ciągle błyszczał się w typowy dla stali nierdzewnej sposób. 

Jest kilka popularnych opcji czyszczenia powierzchni typu inox, m.in.:

  • przetarcie zwilżoną ściereczką,
  • umycie płynem do mycia naczyń i dokładne wytarcie,
  • stworzenie roztworu wody z cytryną lub mydłem i umycie nim.

Te sposoby sprawdzą się przy niedużych zabrudzeniach, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze będą efektywne. Pod żadnym pozorem nie należy natomiast używać szorstkich gąbek i silnych detergentów! Z tego też powodu płyn do mycia okien lub naczyń to opcje, których należy używać z rozwagą. Czy to jednak oznacza, że trzeba całkowicie zrezygnować z produktów chemicznych? Niekoniecznie. Wystarczy po prostu użyć zaufanego produktu, który został stworzony właśnie z myślą o czyszczeniu powierzchni inox. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dalszej części artykułu.

Jak czyścić płyty ceramiczne?

Obok inoxu płyty ceramiczne są najczęstszym materiałem stosowanym w kuchenkach. Wyglądają estetycznie, a do tego spełniają swoją rolę. Dodatkowo zużywają mało energii, więc są ekologiczne. Tylko jak czyścić płyty ceramiczne?

W przypadku płyt ceramicznych bardzo ważne jest szybkie reagowanie. Gdy coś wykipi, należy możliwie najszybciej to wytrzeć ręcznikiem papierowym lub zwilżoną szmatką. Pamiętaj, aby nigdy nie stawiać garnków na brudnej powierzchni! Zwróć też uwagę na to, żeby się nie poparzyć.

 

Płyn do czyszczenia płyt ceramicznych i stali nierdzewnej

Jest jeszcze jeden sposób na wyczyszczenie powierzchni typu inox i płyt ceramicznych. Mowa o specjalnie przeznaczonym do tego środku. Płyn od General Fresh to nowość na rynku, która gwarantuje szybkie i skuteczne usunięcie zabrudzeń na obu powierzchniach.

Płyn nie uszkadza zarówno stali nierdzewnej, jak i płyty ceramicznej, a przy tym jest na tyle silny, aby usunąć nawet bardzo trudne zabrudzenia. Oznacza to, że nie musisz martwić się, czy płyn do mycia naczyń jest dobrym pomysłem, a skrobak nie zeskrobie ceramiki. Ponadto płyn General Fresh nie pozostawia też smug i dzięki innowacyjnym  rozwiązaniom zapobiega powstawaniu zabrudzeń! Tak, również odciskom palców na inoxie!


Podsumowując, jak czyścić inox i płyty ceramiczne? Przede wszystkim  regularnie i delikatnie. Gdy to jednak zawiedzie, warto sięgnąć po specjalny środek, który poradzi sobie z każdym zabrudzeniem, nie uszkadzając powierzchni.

To może Cię zainteresować

pexels rene asmussen 1358900 1
W kuchni
Szafki kuchenne to zdecydowanie jedne z najbardziej istotnych miejsc do przechowywania, jakie znajdują...
Logo General Fresh
General Fresh
27 marca 2024 3 min czytania
pexels klaus nielsen 6287223 1
W kuchni
Mole spożywcze to uciążliwy problem, który niestety może pojawić się w domu każdego z nas. Czasem mimo...
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 5 min czytania
triki kuchnia
W kuchni
Kuchnia to szczególne miejsce w każdym domu, w którym spędzamy czas z bliskimi na...
Logo General Fresh
General Fresh
30 listopada 2023 5 min czytania
garnekprzypalony
W kuchni
Z pewnością każdy z nas choć raz w swoim życiu przez przypadek przypalił garnek. Wystarczy chwila...
Logo General Fresh
General Fresh
12 września 2023 4 min czytania