07 Listopada 2016

Jak czyścić sprzęty elektroniczne?

 

Każdy posiadacz kina domowego, zestawu Stereo, konsoli do gier czy nawet zwykłego komputera wie, że nie można ich traktować byle jak. Dlaczego? Ponieważ są to przede wszystkim urządzenia elektroniczne. Tym, co łączy je z meblami i AGD jest to, że potrzebują regularnego czyszczenia. Jeśli chcesz zrobić to dobrze – czyli skutecznie i bezpiecznie – zobacz, o czym powinieneś pamiętać podczas sprzątania sprzętów elektronicznych.


Ostrożnie z wilgocią

Wilgotna szmatka to najczęściej wykorzystywana broń podczas walki z kurzem lub zabrudzeniami. Jednak w przypadku urządzeń elektronicznych może ona wyrządzić więcej szkody, niż dobrego. Najlepszym przyjacielem okaże się tutaj odkurzacz lub suszarka z trybem zimnego powietrza. Skierowanie strupienia pod odpowiednim kątem wydmucha zalegający kurz z trudno dostępnych miejsc.


Obudowy

Obudowy telewizorów, komputerów itp. możesz wytrzeć nawilżanymi chusteczkami General Fresh. Chusteczki nawilżane General Fresh nie tylko czyszczą, ale jednocześnie chronią przed szybkim osadzaniem się nowych zabrudzeń i kurzu, pozostawiając powierzchnię idealnie lśniącą. Pamiętaj o wcześniejszych wyłączeniu zasilania. Jeśli na obudowie zostają wilgotne ślady, wytrzyj je szybko suchą ściereczką. W czyszczeniu zakamarków (np. mocowania śrub, zatrzaski, rowki) warto skorzystać z patyczka kosmetycznego z kropelką spirytusu salicylowego. Pamiętaj, aby wilgoć nie dostała się do środka urządzenia. Unikaj silnych środków chemicznych. Mogą spowodować przebarwienia, a nawet uszkodzić powierzchnię, podobnie jak aerozole na bazie alkoholu.

Chusteczki nawilżane nadają się do czyszczenia obudowy


Kable

Nie ma sprzętu elektronicznego bez kabli. Niestety na nich zbiera się najwięcej kurzu i zabrudzeń. Po odłączeniu okablowania od prądu możesz przetrzeć je szmatką wypłukaną w wodzie z płynem do naczyń, a następnie czystą ściereczką. Pamiętaj, aby woda nigdzie nie skapywała. Sprzętu nie podłączaj na nowo do gniazdka, jeśli nie masz pewności, że kable są już suche.

Wiele zanieczyszczeń gromadzi się na kablach
 

Ekrany LCD

Podczas czyszczenia ekranów typu LCD zapomnij o korzystaniu z tradycyjnego płynu do mycia szyb. Do zachowania LCD w czystości warto zainwestować w specjalistyczny środek lub chusteczki dedykowane właśnie do tego typu monitorów. Zwróć uwagę, czy do szmatki/chusteczki nie przykleiły się żadne drobiny, które mogłyby porysować powierzchnię.


Klawiatura

Klawiatury zbierają mnóstwo brudu wszelkiego pochodzenia. Pod klawiszami znajdziesz nie tylko kurz, ale pewnie też okruszki, włosy itp. Jeśli chcesz szybko i bezpiecznie pozbyć się ich wszystkich, możesz wykorzystać sprzężone powietrze w puszce lub swój niezawodny odkurzacz. Kiedy komputer jest wyłączony, wierzch klawiszy możesz delikatnie wytrzeć nawilżanymi chusteczkami General Fresh. Pozostaw klawiaturę do zupełnego wyschnięcia na kilka godzin.


Jak widzisz, każdy sprzęt można zachować w idealnej czystości. Wystarczy znać kilka prostych zasad, mieć pod ręką sprawny odkurzacz i chusteczki nawilżane General Fresh. Z nami Twój sprzęt elektroniczny zawsze będzie wyglądać jak nowy.