Logo General Fresh
General Fresh 11 lutego 2017 3 min czytania
Lifestyle

Jak obniżyć domowe rachunki?

zrzut ekranu 2017 02 11 o 150826 5875
Chciałbyś mieć więcej pieniędzy, ale wydaje Ci się to niemożliwe... Nie masz szans na podwyżkę i nie wierzysz w wygraną na loterii. To wcale nie oznacza, że nie możesz poprawić stanu swojego portfela. Wystarczy, że będziesz z niego mniej wyciągać na domowe rachunki. Jak to zrobić? Oto kilka ciekawych i skutecznych sposobów. Sposoby na oszczędności były naszym tematem w zeszłym tygodniu. Nie czytałeś? Koniecznie nadrób zaległości. Teraz już wiesz, jak w siedmiu krokach obniżyć swoje domowe rachunki. Jednak sposobów na oszczędzanie wody, prądu i gazu jest znacznie więcej. Zobacz, co jeszcze możesz zrobić i ciesz się z „ocalonych” pieniędzy. Prąd
  • Kupując AGD i RTV wybieraj tylko klasę A++ (zmywarki i pralki z programami „ECO” to kolejna szansa na oszczędności, także w zużyciu wody).
  • Przed     domem, w korytarzach i na schodach postaw na oświetlenie LED z czujnikiem ruchu – w ten sposób zniknie problem zapominania o wyłączeniu światła.
  • Poszukaj najlepszej oferty – dotyczy to zarówno planu taryfowego, jak i samego dostawcy prądu.
  • Korzystając z czajnika elektrycznego wlewaj tyle wody, ile będzie Ci aktualnie potrzebne. Im więcej wlejesz, tym dłużej trwa gotowanie.
  • Postaw na jasne ściany. W jasnym otoczeniu nie potrzebujesz aż tylu żarówek – to nie tylko złudzenie, ale i prawa fizyki.
Woda
  • Dbaj o szczelność. Cieknące krany, wężyki i zawory to nie tylko ryzyko zalania, ale realnie wyższe rachunki. Wystarczy, że na dwie sekundy spada jedna kropla, a miesięcznie zużycie wzrasta nawet o 0,6 m³ miesięcznie. Jeśli to zimna woda tracisz około 5 zł, a w przypadku ciepłej nawet 11 złotych na miesiąc! Zwykła uszczelka kosztuje znacznie mniej.
  • Korzystaj z kubka podczas mycia zębów. Jeśli myjesz je przy odkręconym kranie, to każdorazowo możesz przepuścić kilkanaście litrów wody.
  • Sprawdzaj zużycie wody podczas wyboru AGD.
  • Wykorzystaj w ogrodzie „deszczówkę”. Rośliny będą w pełni zadowolone z takiego nawadniania w suche dni.
  • „Mądry” rezerwuar w WC. Dzięki mniejszej pojemności i możliwości wyboru jednego z dwóch strumieni możesz naprawdę dużo zaoszczędzić. A jeśli korzystasz z produktów Force marki General Fresh utrzymanie czystości i świeżości w toalecie będzie banalnie proste. I to bez hektolitrów wody :).
Gaz
  • Gotuj na parze lub pod przykrywką. Nie tylko szybciej zagotujesz, ale unikniesz wyparowywania tego, co najlepsze.
  • Ostatnie pięć minut gotowania możesz zamienić na „dojście” na wyłączonym palniku.
  • Wybieraj garnki ze stali szlachetnej. Garnki emaliowane pożerają energię cieplną.
  • Porównaj oferty dostawców. Mamy wolny rynek i możliwość wyboru – korzystaj z tego z głową!
  • Dbaj o czystość palników i sprzętu kuchennego. Czyste garnki, patelnie i czajnik bez kamienia to ich szybsze nagrzanie. Jeśli nie wiesz, jak oczyścić czajnik z osadów – sięgnij po odkamieniacz do czajnika Splash marki General Fresh, który zadba także o Twój ekspres do kawy :).
Sposobów na obniżenie rachunków jest wiele. Jak widzisz – zachowanie czystości również pomaga. Dlatego zapraszamy do korzystania nie tylko z naszych porad, ale i produktów General Fresh – bo naszym zadaniem jest służyć Ci pomocą na każdym domowym froncie :).

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 3 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania