Logo General Fresh
General Fresh 27 sierpnia 2020 3 min czytania
W pralni

Jak odświeżyć ubrania bez prania?

shutterstock 591371438 6753

Nie masz czasu na pranie, ale musisz szybko odświeżyć ubrania? Każdemu chociaż raz zdarzyło się zapomnieć o przygotowaniu prania, jednak na szczęście nie jest to aż tak duży problem. Istnieje co najmniej kilka sposobów na odświeżenie ubrań bez prania. Chcesz je poznać? Czytaj do końca!

Sposoby na odświeżenie ubrań bez pralki

1. Wystaw ubrania na balkon

Jeśli masz do wyjścia jeszcze kilka godzin, a na dworze jest ciepło, pomyśl nad wykorzystaniem balkonu. Świeże powietrze i słońce neutralizują nieświeże zapachy, mogą skutecznie usunąć zapach jedzenia czy nawet papierosów. Oczywiście sposób ten nie sprawdzi się wielokrotnie, ale w wyjątkowej sytuacji będzie idealnym rozwiązaniem.

2. Użyj odświeżacza do tkanin

Prawdopodobnie najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na odświeżenie ubrań bez prania jest użycie odświeżacza do tkanin. To specjalny środek w buteleczce ze spryskiwaczem, który aplikujemy bezpośrednio na odzież lub inną dowolną tkaninę. Płyn rozpyli się w postaci przyjemnie pachnącej mgiełki i dzięki swojej unikalnej formule przywróci ubraniom świeżość w ciągu 5-10 minut. Można go używać również do odświeżenia mebli, zasłon, materiałowych tapicerek, firanek itp.

3. Włóż ubrania do zamrażarki

Ten niecodzienny sposób na odświeżenie ubrań bez prania naprawdę działa! Wystarczy włożyć odzież do torebki i wstawić na kilka godzin do zamrażarki. Ujemna temperatura usunie nieprzyjemne zapachy i zabije bakterie rozwijające się na ubraniach. Trzeba jednak uważać – sposób ten nie jest polecany do odświeżenia materiałów delikatnych. Doskonale sprawdza się w przypadku jeansów czy grubych bluz.

4. Przygotuj środek z sody oczyszczonej

Jeśli nie masz odświeżacza do tkanin, możesz przygotować własny preparat. Wymaga to oczywiście czasu, a i wydajność takiego rozwiązania jest mniejsza, ale to zawsze jakieś wyjście z awaryjnej sytuacji. W tym celu wystarczy umieścić sodę oczyszczoną w papierowym lub bawełnianym woreczku (możesz do tego użyć nawet rajstopy) i włożyć taki woreczek np. do nieświeżej bluzki lub owinąć go nią. Po kilku godzinach ubranie powinno odzyskać swoją świeżość.

5. Użyj ziaren kawy

Ziarna do kawy znane są m.in. z tego, że mają niesamowite właściwości maskujące zapachy. Co więcej, można je spotkać nawet w niektórych drogeriach – mają pomagać klientom w testowaniu nowych woni poprzez “odblokowanie” nosa po każdym teście. Ziarna kawy doskonale sprawdzą się więc wtedy, kiedy ubranie nieładnie pachnie, np. papierosami, ale nie mamy czasu na pranie. Wystarczy w jednej torebce umieścić kilka nie zwietrzałych ziaren i ubranie. Po kilku godzinach brzydkie zapachy powinny zostać zastąpione przyjemną wonią kawy.

 

To może Cię zainteresować

pexels jaymantri 212269 1
W pralni
Krochmal to substancja na bazie skrobi, która od dawna jest używana w gospodarstwach domowych do...
Logo General Fresh
General Fresh
13 czerwca 2024 3 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
czyszczenie pralki
W pralni
Pralka to bez wątpienia jedno z najczęściej eksploatowanych urządzeń elektrycznych w naszych domach....
Logo General Fresh
General Fresh
24 października 2023 6 min czytania
plyn do plukania
W pralni
Domowe sposoby na różnego typu środki czyszczące oraz detergenty to ostatnio trend, który...
Logo General Fresh
General Fresh
17 października 2023 4 min czytania