Logo General Fresh
General Fresh 26 maja 2016 3 min czytania
Lifestyle

Jak oszczędzać wodę podczas zmywania?

tableware 555203 640 1529

Woda należy do podstawowych dóbr naturalnych. Jest tak samo niezbędna jak powietrze, ale ma znacznie więcej zastosowań, niż wyłącznie podtrzymywanie funkcji życiowych. Woda jest potrzebna podczas mycia, prania i sprzątania. Ponieważ woda jest bezcenna, warto nauczyć się ją oszczędzać. Jak to zrobić? Dziś opowiemy o tym na przykładzie zmywania.

Zmywarka

Zmywarka to świetne rozwiązanie. Zwłaszcza w domu, gdzie mieszka wieloosobowa rodzina lub w mieszkaniu, w którym żyją osoby wyjątkowo aktywne, np. studenci. Zmywarka sama w sobie jest kojarzona z oszczędnością wody. Według producentów to nawet pięciokrotnie mniejsze zużycie, niż podczas zmywania ręcznego. Ale żeby ich opinia była prawdziwa, trzeba spełnić kilka punktów zapisanych małym druczkiem. Czego one dotyczą? Już wyjaśniamy:

  • Nie wkładaj do zmywarki naczyń z warstwą zaschniętych resztek.
  • Ułóż naczynia zgodnie z działaniem strumieni wody.
  • Używaj odpowiednich środków do zmywarek – nabłyszczacz do zmywarki i sól do zmywarek General Fresh będą niezastąpione.
  • Włączaj zmywarkę, dopiero kiedy jest pełna.

Skąd te wszystkie wytyczne? Chodzi o to, żeby nie musieć powtarzać mycia tych samych naczyń, ani nie marnować wody na cykl, kiedy zmywarka jest na wpół pusta.

Zmywanie ręczne

Jeśli mieszkasz sam lub kiedy Ty i domownicy rzadko gotujecie, uskładanie pełnej zmywarki grozi tym, że pierwsze naczynia „wyjdą” z niej, zanim włożysz ostatnie. Wtedy lepiej pozostać przy tradycyjnym zmywaniu ręcznym. Wbrew pozorom tu też możesz zaoszczędzić. Najwięcej wody zużywa się podczas zmywania pod bieżącym strumieniem wody. Jak to zmienić? To proste:


Wykorzystaj obie komory zlewu lub skorzystaj z misek. W jednej komorze/misce przygotuj bardzo ciepłą wodę z płynem do mycia naczyń General Fresh, a w drugiej samą wodę (może być nieco chłodniejsza).

  • Usuń resztki i posegreguj naczynia: szklanki do szklanek, talerze do talerzy itd.. 
  • Zmywanie zacznij według „kolejki”, w której pierwszeństwo mają szklanki, kubki, filiżanki, a następnie sztućce i talerze – od najczystszych – aż po „ciężki sprzęt” typu garnki i patelnie.
  • Naczynia płucz na bieżąco tak, aby zawsze mieć miejsce w komorze/misce do płukania.
  • Kiedy woda od zmywania jest już brudna i trudno cokolwiek w niej zmyć – wymień ją. Podobnie postępuj z wodą od płukania (jeśli tworzy się na niej piana, trzeba nalać świeżej). Woda od płukania może posłużyć jeszcze do wycierania blatów lub zmycia podłogi. To już maksymalna oszczędność :)

Oszczędzanie wody jest osiągalne dla każdego – zarówno dla tych, którzy posiadają zmywarkę, jak i dla opierających się swoje dwie ręce. Niezależnie od sposobu zmywania, produkty General Fresh pomogą Ci zaoszczędzić wodę i pieniądze. Pamiętaj: zużywając mniej wody dbasz o środowisko i o swój własny portfel. A zatem – miłego zmywania :)

 

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 3 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania