31 Października 2018

Jak posprzątać dom w godzinę?

Masz niespodziewanych gości lub po prostu mało czasu i wielką chęć, by Twój dom lśnił czystością? Ustaw minutnik i zobacz, jak posprzątać dom w godzinę! 

Od czego zacząć? 

Najpierw pozbieraj wszystkie przedmioty, które leżą nie na swoim miejscu. Możesz odłożyć je od razu na to miejsce, w którym powinny się znaleźć albo wrzucić wszystkie przedmioty do pudełka. Druga opcja sprawdzi się, jeśli masz naprawdę mało czasu, spodziewanych gości i duży bałagan. W innych sytuacjach lepiej sprawdzi się segregacja. Kiedy wszystko leży już na właściwym miejscu, czas na kolejny krok. 

Powyżej podłogi

W kolejnym kroku wytrzyj kurz z mebli i parapetów. Do szybkiego sprzątania wykorzystaj nawilżane chusteczki do mebli, np. General Fresh. Nie tylko czyszczą powierzchnie meblowe, ale dzięki zawartości wosku pozostawiają ją lśniącą i zadbaną. 

Na podłodze

Następnie odkurz dywany, a jeśli minutnik wskazuje więcej niż 40 minut, umyj podłogi mopem. Kiedy podłogi schną, przejdź do łazienki. Wyszoruj wannę lub prysznic, umywalkę i toaletę, a baterie potraktuj...sprayem do szyb i wypoleruj. Tą samą ścierką przetrzyj lustro. Dzięki temu będą lśnić, a goście pomyślą, że w Twoim domu panuje perfekcyjna czystość! Wymień również ręczniki na świeże. Zajmie Ci to kilka sekund, które znacząco wpłyną na wygląd łazienki i odczucia gości. Następnie włóż wszystkie kosmetyki do szafek albo pudełek

W kuchni

Pozmywaj naczynia lub po prostu ułóż je w zlewie lub zmywarce, wytrzyj blaty i umyj kuchenkę, jeśli znajdują się na niej ślady gotowania. Wyrzuć śmieci, włóż do kosza nowy worek i zapachowy odświeżacz do kosza. Zamieć okruchy z podłogi i 

Ostatnie szlify

Otwórz okna i wywietrz mieszkanie. W sypialni popraw narzutę, a w korytarzu uporządkuj buty i przygotuj wieszaki na ubrania gości oraz postaw dyskretny odświeżacz powietrza, np. magiczną szyszkę od General Fresh. 

Sprzątanie w godzinę jest możliwe, o ile regularnie dbasz o czystość w mieszkaniu. Wówczas w zaledwie godzinę możesz zrobić naprawdę dużo! Z produktami General Fresh sprzątanie będzie łatwiejsze i skuteczniejsze!