Logo General Fresh
General Fresh 31 października 2018 2 min czytania
W domu

Jak posprzątać dom w godzinę?

book 2020460 640 6414

Masz niespodziewanych gości lub po prostu mało czasu i wielką chęć, by Twój dom lśnił czystością? Ustaw minutnik i zobacz, jak posprzątać dom w godzinę! 

Od czego zacząć? 

Najpierw pozbieraj wszystkie przedmioty, które leżą nie na swoim miejscu. Możesz odłożyć je od razu na to miejsce, w którym powinny się znaleźć albo wrzucić wszystkie przedmioty do pudełka. Druga opcja sprawdzi się, jeśli masz naprawdę mało czasu, spodziewanych gości i duży bałagan. W innych sytuacjach lepiej sprawdzi się segregacja. Kiedy wszystko leży już na właściwym miejscu, czas na kolejny krok. 

Powyżej podłogi

W kolejnym kroku wytrzyj kurz z mebli i parapetów. Do szybkiego sprzątania wykorzystaj nawilżane chusteczki do mebli, np. General Fresh. Nie tylko czyszczą powierzchnie meblowe, ale dzięki zawartości wosku pozostawiają ją lśniącą i zadbaną. 

Na podłodze

Następnie odkurz dywany, a jeśli minutnik wskazuje więcej niż 40 minut, umyj podłogi mopem. Kiedy podłogi schną, przejdź do łazienki. Wyszoruj wannę lub prysznic, umywalkę i toaletę, a baterie potraktuj...sprayem do szyb i wypoleruj. Tą samą ścierką przetrzyj lustro. Dzięki temu będą lśnić, a goście pomyślą, że w Twoim domu panuje perfekcyjna czystość! Wymień również ręczniki na świeże. Zajmie Ci to kilka sekund, które znacząco wpłyną na wygląd łazienki i odczucia gości. Następnie włóż wszystkie kosmetyki do szafek albo pudełek

W kuchni

Pozmywaj naczynia lub po prostu ułóż je w zlewie lub zmywarce, wytrzyj blaty i umyj kuchenkę, jeśli znajdują się na niej ślady gotowania. Wyrzuć śmieci, włóż do kosza nowy worek i zapachowy odświeżacz do kosza. Zamieć okruchy z podłogi i 

Ostatnie szlify

Otwórz okna i wywietrz mieszkanie. W sypialni popraw narzutę, a w korytarzu uporządkuj buty i przygotuj wieszaki na ubrania gości oraz postaw dyskretny odświeżacz powietrza, np. magiczną szyszkę od General Fresh. 

Sprzątanie w godzinę jest możliwe, o ile regularnie dbasz o czystość w mieszkaniu. Wówczas w zaledwie godzinę możesz zrobić naprawdę dużo! Z produktami General Fresh sprzątanie będzie łatwiejsze i skuteczniejsze! 

To może Cię zainteresować

pexels pixabay 38325 1
W domu
Zachowanie czystości w domu to podstawa sprawnego, bezpiecznego i schludnego funkcjonowania wszystkich...
Logo General Fresh
General Fresh
12 kwietnia 2024 2 min czytania
pexels kaboompics com 6256 1
W domu
Czarna armatura pełni niezwykle stylową funkcję w łazienkach, nadając wnętrzom industrialnego klimatu....
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 4 min czytania
balkon zima
W domu
Zima to nie tylko czas, kiedy przyroda zapada w zimowy sen. To wyzwanie dla wielu roślin balkonowych...
Logo General Fresh
General Fresh
19 grudnia 2023 4 min czytania
porzadki swiateczne201
W domu
Święta Bożego narodzenia to szczególny czas, kiedy spotykamy się z naszymi bliskimi i celebrujemy...
Logo General Fresh
General Fresh
10 listopada 2023 5 min czytania