Logo General Fresh
General Fresh 3 sierpnia 2019 4 min czytania
W domu

Jak posprzątać dom w jeden dzień?

shutterstock 1038773611 6499

Posprzątanie całego domu to wyzwanie, któremu niełatwo sprostać. Wymaga wiele czasu i planowania. Niekiedy porządki trzeba rozłożyć nawet na kilka dni. No właśnie, a jak posprzątać dom w jeden dzień? Wbrew pozorom to możliwe. Dowiedz się jak!

Sprzątanie na co dzień

Prawda, nie po to czytasz, jak posprzątać dom w jeden dzień, aby dowiedzieć się, że sprzątać trzeba codziennie. Pomyśl jednak nad tym chwilę dłużej. Im więcej zrobisz mimochodem, w ciągu tygodnia, tym mniej obowiązków zostanie ci na dzień sprzątania. Oznacza to, że posprzątasz cały dom w jeden dzień!

Jak to zrobić? Jest wiele sposobów. Najczęściej wystarczy poświęcić 5 minut po pracy na przetarcie mebli chusteczkami nawilżanymi, np. tymi od General Fresh. Bardzo ważne jest też odkładanie rzeczy na ich miejsce.

Góra-dół

Aby posprzątać dom w jeden dzień, trzeba działać efektywnie. Musisz więc skupić się na tym, aby robić porządki z głową. Co to oznacza? Po prostu pamiętaj o sprawdzonych zasadach sprzątania, dzięki którym zrobisz coś raz a dobrze. Taką zasadą jest choćby “góra-dół” mówiąca o tym, że należy sprzątać od góry do dołu. Dzięki temu nie będziesz brudzić już czystych powierzchni.

Dobrze jest też sprzątać zgodnie z ruchem wskazówek zegara. To sposób na uniknięcie chaotycznych porządków, w trakcie których łatwo jest pominąć jakieś miejsce. Staraj się też poświęcać uwagę jednemu pomieszczeniu naraz.

Podział obowiązków

Jak posprzątać dom w jeden dzień? Najlepiej nie samotnie! Trudno jest porządnie zadbać o cały dom, jeśli ma to zrobić jedna osoba. Podział obowiązków jest kluczowy. Jeżeli masz takie możliwości, rozdziel zadania między domowników. Dobrym pomysłem będzie podział obowiązków według pomieszczeń.

Dobre przygotowanie

Jeśli chcesz posprzątać dom w jeden dzień, nie możesz pozwolić sobie na nagłe braki w środkach czyszczących czy ich niewydajność. Im lepsze zaopatrzenie, tym efektywniejsze sprzątanie.

Dobrze jest zatem zrobić wcześniej duże zakupy i regularnie sprawdzać zaopatrzenie. Pamiętaj o tym, aby wybrane środki czystości były wysokiej jakości. Polecamy produkty General Fresh, dzięki którym nie zmarnujesz nawet minuty na nieefektywne sprzątanie. Dodatkowo duża część naszych środków zapobiega osadzaniu się brudu lub kurzu, np. olejek do WC, który tworzy warstwę ochronną na powierzchni muszli. Dzięki takim rozwiązaniom możesz też rzadziej sprzątać.

Triki

Posprzątanie domu w jeden dzień będzie bardziej realne, jeśli sobie to zadanie ułatwisz, korzystając z licznych trików. Wiele z nich znajdziesz w innych artykułach na naszym blogu, tutaj podzielimy się kilkoma sprawdzonymi.

  • Fugi w łazience możesz wyczyścić starą szczoteczką do mycia zębów z odrobiną specjalnego środka lub… pasty do zębów.
  • Osadu w mikrofalówce łatwo pozbędziesz się, używając sody oczyszczonej. Wystarczy rozpuścić 3 łyżeczki w szklance wody i podgrzewać w urządzeniu przez kilka minut.
  • Płyn do mycia szyb może posłużyć też do polerowania baterii w zlewie.
  • Dywan możesz odświeżyć, rozsypując na nim sodę oczyszczoną. Należy ją odkurzyć po 20-30 minutach.
  • Płytę kuchenki gazowej możesz czyścić fusami do kawy – łatwo usuną z jej powierzchni stare zabrudzenia.

To może Cię zainteresować

pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 4 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195955 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele czasu spędzasz na kanapie? To ona jest świadkiem wielu rodzinnych...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels pixabay 38325 1
W domu
Zachowanie czystości w domu to podstawa sprawnego, bezpiecznego i schludnego funkcjonowania wszystkich...
Logo General Fresh
General Fresh
12 kwietnia 2024 5 min czytania
pexels kaboompics com 6256 1
W domu
Czarna armatura pełni niezwykle stylową funkcję w łazienkach, nadając wnętrzom industrialnego klimatu....
Logo General Fresh
General Fresh
26 marca 2024 4 min czytania