Logo General Fresh
General Fresh 13 września 2016 4 min czytania
W domu

Jak pozbyć się sierści z mieszkania?

2470243075 02799ecd68 z 1734

Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jednak dla wielu to kot jest najwspanialszym z domowych zwierząt. Nieważne, do której grupy należysz. Jeśli w Twoim domu mieszka pies lub kot, na pewno nieraz stawałeś przed problemem wszechobecnej sierści. Tapicerka czy dywan z takim dodatkowym włosiem nie prezentuje się najlepiej. Na szczęście istnieje prosty sposób na usunięcie sierści i to bez kupowania specjalnych gadżetów.

Twój czworonożny pupil na pewno lubi układać się na kanapie czy fotelu. W końcu nie tylko ludzie lubią poleżeć na czymś miękkim. Efekt jest taki, że na meblach tapicerowanych zostaje ich sierść. Jeśli ktoś usiądzie na miejscu, gdzie wcześniej odpoczywał pies lub kot, część sierści przeniesie się na jego ubranie. O ile domownicy na pewno zdążyli się przyzwyczaić, o tyle gościom może się to nie spodobać. Dlatego przed wizytą warto pozbyć się sierści z domu. Jak? Oto dwa podstawowe sposoby na szybkie usuwanie sierści kota i psa.

Odkurzanie

Pierwszym krokiem jest odkurzanie. Zacznij od podłogi. W ten sposób unikniesz przenoszenia sierści z miejsca na miejsce. Pamiętaj, aby dobrać odpowiednią ssawkę do rodzaju podłogi. Następnie zdejmij rurę i bezpośrednio na wąż załóż ssawkę do odkurzania tapicerki. Wszystkie fotele, kanapy i sofy z obiciem innym niż skóra możesz uwolnić od większości sierści właśnie w ten sposób. Jeśli masz meble skórzane – do odkurzania załóż ssawkę do mebli. Przy odrobinie cierpliwości uwolnisz je od sierści w 100%.

Taśma klejąca

Po odkurzaniu na pewno zauważysz różnicę. Ale zauważysz też, że część sierści pozostała wiernie przyklejona do tapicerek i nadal można ją znaleźć na dywanie czy wykładzinie dywanowej. Nie załamuj się! Nie musisz biec do sklepu w poszukiwaniu specjalnej rolki do usuwania sierści. W swoim domu znajdziesz równie skuteczny, ale zdecydowanie tańszy sposób. Jaki? To taśma klejąca. Im szerszą taśmę posiadasz, tym lepiej. Teraz czeka Cię najtrudniejsze zadanie, a mianowicie znalezienie początku taśmy ;). Kiedy już uda Ci się to zrobić, odwiń około 20 cm i zacznij owijać taśmę wokół wyprostowanych palców dłoni. Pamiętaj, aby klejąca strona była na zewnątrz. Po zawinięciu całej powierzchni palców utnij taśmę i... w ten sposób Twoja dłoń zmieniła się w prawdziwego pogromcę sierści. Przyłóż owinięte palce do miejsca, na którym jest sierść, dociśnij, oderwij dłoń i gotowe! Sierść została na dłoni. Wykorzystuj wewnętrzną i zewnętrzną stronę, a kiedy już cała taśma zapełni się sierścią – po prostu nawiń nową.

Metoda z taśmą jest bardzo prosta. Wiele osób śmieje się, gdy o niej słyszy. Jednak kiedy widzą, jak łatwo sierść znika z ich mebli i dywanów, a nawet z ubrań, które uznali już za stracone dla świata, to śmiech zastępuje okrzyk zdziwienia.

Gumowa rękawiczka

Gumowa rękawica to kolejny prosty i bardzo skuteczny sposób na pozbycie się sierści z kanapy czy nawet dywanu. Wystarczy założyć rękawiczkę, zwilżyć ją wodą i zebrać ręką sierść. Zobaczycie, jakie to proste!

Ty też możesz cieszyć się mieszkaniem wolnym od sierści. Po usunięciu sierści użyj odświeżacza do tkanin Arola od General Fresh, który pozostawi tkaniny świeże i pachnące na długo. Twoi goście nie będą mogli uwierzyć, że w tym domu mieszka pies lub kot.

To może Cię zainteresować

pexels olly 3768910 1
W domu
Każdy, kto przynajmniej raz przeprowadzał mycie okien wodą i ręcznikiem papierowym, to doskonale wie,...
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2024 4 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania