Logo General Fresh
General Fresh 4 kwietnia 2019 3 min czytania
W domu

Jak przygotować się do wiosennych porządków?

shutterstock 516771487 1 6471

Jak przygotować się do wiosennych porządków? Dłuższe dni i cieplejsze powietrze skutecznie przypominają o obowiązku odświeżenia domu. Wszyscy jednak doskonale wiemy, że może to zająć bardzo dużo czasu. Jak przygotować się do wiosennych porządków, aby były przyjemnością, nie karą?

1. Zaplanuj wiosenne porządki

Wszystkie dobre porządki zaczynają się od planu. Jeśli wcześniej zastanowisz się, co i jak posprzątać, na pewno niczego nie pominiesz. To też dobre rozwiązanie dla tych, którzy łatwo zapominają o swoim celu. Jeśli w trakcie porządków spędzasz godzinę na oglądaniu pamiątek z dzieciństwa, to zdecydowanie musisz przygotować plan.

Jak zrobić plan wiosennych porządków? Najlepiej będzie wszystko spisać na kartce. Stwórz tabelkę lub po prostu zapisz osobno nazwy wszystkich pomieszczeń w domu. Jeśli posiadasz ogród, balkon i taras, je również musisz uwzględnić. Następnie zapisz niezbędne do wykonania czynności.

Pamiętaj, aby niczego nie pominąć. Wiosenne porządki mają to do siebie, że są bardzo dokładne. Musisz wyczyścić każdy zakamarek!


2. Zrób odpowiednie zakupy

Jak przygotować się do wiosennych porządków, nie robiąc zakupów? Nie da się!

Na podstawie wcześniej stworzonego planu będziesz w stanie zapisać wszystkie produkty, których potrzebujesz. Następnie udaj się z tą listą do sklepu lub zrób zakupy internetowe.
Aby przygotować się do wiosennych porządków, należy postawić na wydajne środki czystości. Nie możesz przecież ryzykować tym, że w połowie sprzątania zabraknie ci podstawowego produktu. Zwróć też uwagę na to, aby wybrane środki miały dobry skład.

Co kupić? Na pewno przydadzą Ci się produkty z listy poniżej.

3. Podziel obowiązki

Przygotować się do wiosennych porządków samemu – to koszmar! Aby sprzątanie było nie tylko przyjemniejsze, ale również bardziej efektywne, należy podzielić obowiązki między wszystkich domowników. Takie rozwiązanie znacznie zmniejszy czas poświęcony porządkom.


4. Pamiętaj o kilku trikach

Zanim rozpoczniesz wiosenne porządki, musisz też pamiętać o wskazówkach, dzięki którym oszczędzisz sobie czasu i sił. O co chodzi?

Jak przygotować się do wiosennych porządków? Przede wszystkim sprzątaj w systemie góra dół. Wówczas nie będziesz roznosić brudu w wyczyszczonych już miejscach. Podobnie ma się sprawa z odkurzaniem. Większość odkurzaczy rozdmuchuje część brudu, przez co osiada on na czystych już meblach. Zrezygnuj z używania szczotki do kurzu – ona nic nie czyści, a jedynie strzepuje część zabrudzenia.

To może Cię zainteresować

balkon zima
W domu
Zima to nie tylko czas, kiedy przyroda zapada w zimowy sen. To wyzwanie dla wielu roślin balkonowych...
Logo General Fresh
General Fresh
19 grudnia 2023 3 min czytania
porzadki swiateczne201
W domu
Święta Bożego narodzenia to szczególny czas, kiedy spotykamy się z naszymi bliskimi i celebrujemy...
Logo General Fresh
General Fresh
10 listopada 2023 5 min czytania
domusprzatania
W domu
Widok bałaganu w domu przytłacza Cię? Nie wiesz, od czego zacząć? To znak, że ten artykuł jest dla...
Logo General Fresh
General Fresh
27 lipca 2023 5 min czytania
buty
W domu
Otwierasz szafkę na buty i od razu chcesz ją zamknąć? Chyba każdy z nas spotkał się z takim problem.em...
Logo General Fresh
General Fresh
17 lipca 2023 5 min czytania