Logo General Fresh
General Fresh 4 kwietnia 2019 3 min czytania
W domu

Jak przygotować się do wiosennych porządków?

shutterstock 516771487 1 6471

Jak przygotować się do wiosennych porządków? Dłuższe dni i cieplejsze powietrze skutecznie przypominają o obowiązku odświeżenia domu. Wszyscy jednak doskonale wiemy, że może to zająć bardzo dużo czasu. Jak przygotować się do wiosennych porządków, aby były przyjemnością, nie karą?

1. Zaplanuj wiosenne porządki

Wszystkie dobre porządki zaczynają się od planu. Jeśli wcześniej zastanowisz się, co i jak posprzątać, na pewno niczego nie pominiesz. To też dobre rozwiązanie dla tych, którzy łatwo zapominają o swoim celu. Jeśli w trakcie porządków spędzasz godzinę na oglądaniu pamiątek z dzieciństwa, to zdecydowanie musisz przygotować plan.

Jak zrobić plan wiosennych porządków? Najlepiej będzie wszystko spisać na kartce. Stwórz tabelkę lub po prostu zapisz osobno nazwy wszystkich pomieszczeń w domu. Jeśli posiadasz ogród, balkon i taras, je również musisz uwzględnić. Następnie zapisz niezbędne do wykonania czynności.

Pamiętaj, aby niczego nie pominąć. Wiosenne porządki mają to do siebie, że są bardzo dokładne. Musisz wyczyścić każdy zakamarek!


2. Zrób odpowiednie zakupy

Jak przygotować się do wiosennych porządków, nie robiąc zakupów? Nie da się!

Na podstawie wcześniej stworzonego planu będziesz w stanie zapisać wszystkie produkty, których potrzebujesz. Następnie udaj się z tą listą do sklepu lub zrób zakupy internetowe.
Aby przygotować się do wiosennych porządków, należy postawić na wydajne środki czystości. Nie możesz przecież ryzykować tym, że w połowie sprzątania zabraknie ci podstawowego produktu. Zwróć też uwagę na to, aby wybrane środki miały dobry skład.

Co kupić? Na pewno przydadzą Ci się produkty z listy poniżej.

3. Podziel obowiązki

Przygotować się do wiosennych porządków samemu – to koszmar! Aby sprzątanie było nie tylko przyjemniejsze, ale również bardziej efektywne, należy podzielić obowiązki między wszystkich domowników. Takie rozwiązanie znacznie zmniejszy czas poświęcony porządkom.


4. Pamiętaj o kilku trikach

Zanim rozpoczniesz wiosenne porządki, musisz też pamiętać o wskazówkach, dzięki którym oszczędzisz sobie czasu i sił. O co chodzi?

Jak przygotować się do wiosennych porządków? Przede wszystkim sprzątaj w systemie góra dół. Wówczas nie będziesz roznosić brudu w wyczyszczonych już miejscach. Podobnie ma się sprawa z odkurzaniem. Większość odkurzaczy rozdmuchuje część brudu, przez co osiada on na czystych już meblach. Zrezygnuj z używania szczotki do kurzu – ona nic nie czyści, a jedynie strzepuje część zabrudzenia.

To może Cię zainteresować

pexels olly 3768910 1
W domu
Każdy, kto przynajmniej raz przeprowadzał mycie okien wodą i ręcznikiem papierowym, to doskonale wie,...
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2024 3 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania