Logo General Fresh
General Fresh 20 maja 2016 3 min czytania
Zapachy i aromatyzacja

Jak szybko pozbyć się uciążliwych zapachów z domu?

nieprzyjemny zapach gf 1 1524

Czy zdarza Ci się, że po powrocie do domu czujesz dziwny, nieprzyjemny zapach? Może to po wczorajszym smażeniu ryby? A może to woń z rur odpływowych? Nieprzyjemne pozostałości po spotkaniu towarzyskim z dymem papierosowym w tle? Chcesz, żeby w Twoim domu znów pachniało świeżością? Oto kilka sprawdzonych sposobów na pozbycie się wszystkich nieprzyjemnych zapachów.

 

Kuchnia

Deski do krojenia, szczególnie drewniane, bardzo długo mogą utrzymywać zapach po rybie, cebuli, kiszonej kapuście czy mięsie. Jeśli chcesz zneutralizować je szybko i bezpiecznie, wystarczy, że łyżkę soli i sody rozpuścisz w dwóch szklankach ciepłej wody. Zamocz deskę na pół godziny, a potem przetrzyj ją plasterkiem cytryny i opłucz pod bieżącą wodą. To samo możesz zrobić z pojemnikami, które po myciu dalej pachną przechowywaną wcześniej żywnością.

Ten sposób sprawdza się także z koszem na śmieci. W tym przypadku plasterek cytryny zastąp przepołowionym cytrusem – będzie wygodniej. Dla uniknięcia „powtórki z rozrywki” zastosuj pochłaniacz zapachów do kosza.

 

Twoja lodówka przypomina Ci o wszystkim, co już tam było? Wstaw na noc szklankę mleka, które doskonale „zabiera” zapachy. Pamiętaj, aby rano je wylać, bo możesz poszerzyć spektrum o zapach zepsutego mleka. Profilaktycznie, najbezpieczniej używać pochłaniacza zapachów do lodówki General Fresh.

 

Łazienka

Największym problemem w łazience są osady gromadzące się w rurach odpływowych. Sam wiesz, jak uciążliwy jest ten zapach, który nie pozwala cieszyć się czystością w miejscu, które powinno się z nią kojarzyć. Dlatego raz w miesiącu zastosuj środek do udrażniania rur. Kiedy już zasypiesz granulkami odpływ umywalki, wanny czy brodzika, przy okazji zrób to samo z kuchennym zlewem. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się „wspomnień kanalizacji”, ale i zapobiegniesz niedrożności rur.

 

Zawsze i wszędzie

Tkaniny doskonale absorbują zapachy. Niestety te nieprzyjemne również. Dlatego jeśli czujesz, że źródłem przykrego zapachu w Twoim mieszkaniu są firanki - koniecznie je wypierz. Dla uzyskania pełnego efektu, który będziesz nie tylko czuć, ale i widzieć dodaj do prania wybielacz do firanek General Fresh. Podstawowym i najprostszym sposobem odświeżenia mieszkania jest wietrzenie. Jeśli jakiś zapach jest wyjątkowo intensywny – spróbuj zrobić piętnastominutowy przeciąg. Dla natychmiastowego i stuprocentowego efektu użyj odświeżacza powietrza w aerozolu General Fresh. Dlaczego właśnie ten? Ponieważ odświeżacz General Fresh nie maskuje, ale neutralizuje nieprzyjemne zapachy i zastępuje je Twoim ulubionym. Wśród dziesięciu wariantów, pewno znajdziesz zapach idealny dla Ciebie.

 

Nawet, jeśli każdego dnia dbasz o czystość w swoim domu, pewnych przykrych zapachów nie możesz uniknąć. Dlatego warto stosować pochłaniacze i odświeżacze dedykowane do poszczególnym miejsc. Z nimi Twoja lodówka, szafa ubraniowa, a nawet ta na buty i kosz na śmieci nie będzie miejscem, do którego podchodzisz na głębokim wdechu. Dzięki odświeżaczom i pochłaniaczom zapachów marki General Fresh po powrocie do domu odetchniesz z ulgą.

 

To może Cię zainteresować

pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 3 min czytania
pexels pripicart 620335 1
Zapachy i aromatyzacja
Dbając o zapach do auta, zapewniasz sobie komfort jazdy i przyjemne samopoczucie. Wyjątkowe zapachy ...
Logo General Fresh
General Fresh
14 maja 2024 6 min czytania
zapach biuro
Zapachy i aromatyzacja
Zapach odgrywa znaczną rolę w naszym codziennym życiu i może mieć wpływ na wiele różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
22 listopada 2023 7 min czytania
naturalne zapachy
Zapachy i aromatyzacja
Naturalne zapachy do domu to bez wątpienia trend, który na przestrzeni lat stał się niezwykle...
Logo General Fresh
General Fresh
15 listopada 2023 5 min czytania