Logo General Fresh
General Fresh 6 lutego 2019 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Jak tanio sprzątać?

zrzut ekranu 2019 02 06 o 150613 6433

Jak tanio sprzątać? Chyba wszyscy zadajemy sobie to pytanie, kiedy wychodzimy ze sklepu z torbą pełną drogich środków chemicznych. To prawda, robienie porządków kosztuje, ale można te koszta znacznie zmniejszyć. Przedstawiamy 5 porad, dzięki którym dowiesz się, jak tanio sprzątać!

Domowe sposoby

Zapewne już nieraz słyszałeś o szerokich zastosowaniach sody czy octu. Najwyższa pora zacząć ich używać!  Zwróć też uwagę na tak niepozorne produkty, jak np. cola, które zdaniem wielu osób wspierają walkę z kamieniem. Niestety, choć tanie, środki te nie posiadają czyszczących substancji czynnych. 

Wydajne środki czyszczące

Nie musisz spędzać godzin na tworzeniu mikstur czyszczących. Gotowce są w porządku, ale trzeba kierować się ich wydajnością, nie tylko ceną. Dobry produkt starczy na długo, dzięki czemu wydajesz mniej. Taka myśl przyświeca marce General Fresh. Ma być przede wszystkim skutecznie i wydajnie!

Kupuj u producenta

Rób sprytne zakupy - kupowanie środków czystości bezpośrednio u producenta jest znakomitym sposobem na oszczędzanie. Przykładowe ceny w oficjalnym sklepie General Fresh: 

proszek do prania 3kg - 12,10 zł

kostka do wc tri-force - 2,72 zł

zagęszczony płyn do wc - 4,23 zł

uniwersalny płyn do mycia - 4 zł

płyn do drewna i paneli - 4,82 zł

 

Dom bez dymu

Jeśli palisz, koniecznie rozważ rezygnację z nałogu lub palenie na zewnątrz. Dym papierosowy osadza się dosłownie wszędzie (na meblach, firankach, ścianach) i sprawia, że pomieszczenia są po prostu szybciej zakurzone, a nawet mocno brudne. To z kolei wiąże się z częstymi porządkami. Niestety, częste czyszczenie nie jest odpowiedzią na to, jak tanio sprzątać.

Regularne czyszczenie

Jak myślisz? Ile płynu zużyjesz na wyczyszczenie kuchenki tuż po obiedzie, kiedy znajduje się na niej mała plamka, a ile na sprzątnięcie tygodniowych zabrudzeń? Różnica jest znaczna, a wszystko to przekłada się na koszty porządków. Tanie sprzątanie wiąże się z regularnością.

Wietrzenie domu

Niepozorne wietrzenie ogranicza zabrudzenia i tworzenie się kurzu. To z kolei sprawia, że możesz rzadziej sprzątać, a rzadsze sprzątanie to tańsze sprzątanie. Oczywiście nie łudź się, że wystarczy mieszkanie przewietrzyć, aby zrezygnować z odkurzania. Niestety, tak to nie działa.

Na koniec warto przypomnieć, że każdy środek należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Czasami zdarza się, że nieświadomie zużywamy czegoś za dużo, podczas gdy nie ma takiej potrzeby. Więc ostatnia rada brzmi: aby tanio sprzątać, czytaj etykiety.

To może Cię zainteresować

radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 3 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania