Logo General Fresh
General Fresh 11 kwietnia 2019 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Jak umyć okna?

shutterstock 1162774951 6469

Jak umyć okna szybko i bez smug? Pierwsze wiosenne promienie słońca sprawiają, że wszyscy zadajemy sobie to pytanie. Szare zacieki na szybach dają się we znaki, przypominając o koniecznych porządkach. Jak umyć okna?


Krok 1. Ramy

Jak umyć okna? Należy zacząć od ram. Dzięki takiej kolejności nie pobrudzisz później szyb.

Najlepszym sposobem na umycie ram okiennych jest zmieszanie ciepłej wody z ulubionym płynem do mycia naczyń, np. tym od General Fresh. Specjalistyczna, gęsta formuła sprawia, że zaproponowany płyn jest bardzo wydajny i można nim umyć ramy bez zbędnego szorowania. Niektórzy używają również zwykłego mydła. Nie jest to jednak najlepszy wybór, ponieważ taki produkt pozostawia mydlany osad na ramach. Do czyszczenia użyj ściereczki.

Jak umyć okna, kiedy na ramach są trudne do usunięcia żółte plamy? Wówczas należy użyć silniejszego detergentu lub tzw. magicznej gąbki. Trzeba jednak uważać, aby nie zarysować plastiku.


Krok 2. Szyby

Wiele osób do mycia szyb używa wody z octem, jednak nie jest to najwydajniejsze rozwiązanie (głównie ze względu na zapach). Jak umyć okna z pomocą profesjonalnego środka?

Przede wszystkim trzeba wybrać właściwy produkt. Pierwszy lepszy płyn do mycia szyb nie jest wcale dobrym wyborem. Aby umyć okna, nie zostawiając smug, musisz zwrócić uwagę na to, aby produkt nie był uniwersalny. Dobry płyn jest przeznaczony tylko do szyb. Pamiętaj też, aby miał właściwości odtłuszczające, jak np. płyn do szyb General Fresh.

Pewnie zastanawiasz się nad techniką. Jak umyć okna, żeby było wydajnie? Myj od lewej do prawej, robiąc literę S. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko powstawania smug.

Umytą szybę należy wytrzeć ręcznikiem papierowym, który nie pozostawia po sobie włókien.


Krok 3. Firanki i zasłony

Kiedy zastanawiamy się, jak umyć okna, często pomijamy kwestię firanek i zasłon. A to właśnie one są ostatnim krokiem do pięknych okien. Firanki i zasłony należy odświeżyć. Jeśli są białe, nie zapomnij o odpowiednim wybielaniu. W przypadku firanek najlepiej sprawdzi się wybielacz General Fresh, który zabezpiecza przed kurzem i wszelkimi zabrudzeniami. Pamiętaj też, aby bardzo ciężkie zasłony oddać do pralni – niektóre modele po nasiąknięciu wodą mogą być za ciężkie dla pralki i uszkodzą bęben.

Odpowiadając na pytanie, jak umyć okna, warto też wspomnieć o porze mycia. Jeśli zdecydujesz się na porządki w trakcie słonecznego dnia, zwiększysz ryzyko powstawania smug. Wszystko to za sprawą szybszego schnięcia. Odradzamy też mycie w minusowych temperaturach. Może to doprowadzić do pęknięcia szyby. Lepiej więc umyć okna, kiedy jest pochmurno. 

To może Cię zainteresować

shutterstock 528721780201
Praktyczne rozwiązania
Naturalne środki czystości są coraz bardziej popularne, a samodzielne metody czyszczenia różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
4 września 2023 3 min czytania
carautumn
Praktyczne rozwiązania
Zmiana pór roku z letnich na zimowe wiąże się nie tylko ze zmianą krajobrazu za oknem, ale...
Logo General Fresh
General Fresh
29 sierpnia 2023 5 min czytania
biuro
Praktyczne rozwiązania
Czystość w biurze odgrywa kluczową rolę zarówno w wydajności pracy, jak i w ogólnym...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2023 5 min czytania
wiosenne czyszczenie auta
Praktyczne rozwiązania
Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2023 4 min czytania