Logo General Fresh
General Fresh 5 sierpnia 2021 4 min czytania
W łazience

Jak usunąć kamień z kabiny prysznicowej?

Jak20usunac20kamien20z20kabiny20prysznicowej

Kabina prysznicowa, w której panuje wilgoć i rozchlapuje się woda, to miejsce trudne w utrzymaniu czystości. Na ściankach kabiny, płytkach i armaturze pojawia się trudny do usunięcia osad z kamienia i smugi z mydła.

Nie jest łatwo utrzymać w czystości łazienkę, z której codziennie korzystają wszyscy domownicy. Jak sprawić, by kabina prysznicowa lśniła, a uporczywy osad zniknął? Podpowiadamy, jak najprościej o nią zadbać.

Domowe metody

Nalot z kamienia i mydła często jest przyczyną pojawienia się pleśni i grzybów, które niekorzystnie wpływają na zdrowie. Zwłaszcza w przypadku alergików należy tego starannie unikać. Do oczyszczenia kabiny można zastosować metody domowe.

Jedną z nich jest przygotowanie papki z roztworu sody i octu w równych proporcjach. Nakłada się ją na około 15 minut na zabrudzone powierzchnie, a następnie spłukuje czystą wodą i wyciera do sucha. Innym, domowym sposobem jest zastosowanie sody.

Pokrywa się nią zanieczyszczenia i pozostawia na kilkanaście minut. Po tym czasie powierzchnię szorujemy zmywakiem kuchennym i polewamy wodą utlenioną, by zabić zarodniki grzybów i chorobotwórcze bakterie.

Kamień ze słuchawki prysznicowej pomoże nam usunąć roztwór wody i octu w proporcji 1:1. Wystarczy wlać go do woreczka foliowego i umieścić w nim słuchawkę na kilkanaście minut. Po tym czasie przecieramy słuchawkę gąbką i spłukujemy wodą.

Specjalistyczne preparaty

Usuwanie nalotu domowymi metodami nie zawsze jest skuteczne, dlatego znacznie lepsze efekty osiągniemy z użyciem specjalistycznych preparatów. Idealnie sprawdzi się spray Splash "Lśniąca łazienka".

Ten nowoczesny środek jest skuteczny i wygodny w użyciu. Aktywne składniki usuną kamień, rdzę i osady z mydła. Wystarczy spryskać zabrudzoną powierzchnię, a następnie przetrzeć ściereczką. Kabina będzie nie tylko czysta i lśniąca, ale także pachnąca.

Spray Splash jest środkiem, którym bezpiecznie można wyczyścić kabinę prysznicową, płytki, baterie i lustra. Do czyszczenia kabiny prysznicowej nie należy stosować środków, które mogą porysować lśniące powierzchnie.

Dlatego lepiej zrezygnować ze ścierających past oraz mleczek. Spowodują one mikro zarysowania, niewidoczne gołym okiem, w których zanieczyszczenia będą osadzały się jeszcze łatwiej.

Środki uniwersalne

Gdy w domu brak specjalistycznych preparatów, a nie posiadamy parownicy, sprzątanie kabiny ułatwi także uniwersalny płyn do mycia General Fresh. Doskonale usunie brud, osad i kamień.

Wystarczy nasączyć nim zmywak i przetrzeć zabrudzenia, a następnie spłukać i wytrzeć do sucha. Nieodpowiednie będą ostre zmywaki i szczotki, które porysują gładkie powierzchnie.

Można wykorzystać do tego miękkie ściereczki domowe, które są wyjątkowo chłonne i nie pozostawiają smug. Uniwersalny płyn przyda się także do wyczyszczenia pozostałej armatury, płytek i podłogi w łazience. Łazienka będzie lśniła czystością i pachniała świeżością.

Jak utrzymać kabinę w czystości?

Aby utrzymać kabinę prysznicową w stałej czystości, warto zaimpregnować ją specjalnym preparatem. Zabieg należy powtarzać co trzy miesiące. Dzięki temu osadów będzie znacznie mniej.

Dużym ułatwieniem jest parownica, która w ciągu kilku minut usunie zabrudzenia oraz bakterie i grzyby. Warto jednak poświęcić codziennie pięć minut na spryskanie kabiny środkiem czyszczącym, spłukanie jej i wytarcie do sucha.

Dzięki regularnemu sprzątaniu kamień nie będzie się osadzał. Nie należy także zapominać o tym, że nieużywaną kabinę należy pozostawiać otwartą, by docierało do niej powietrze.

Usunięcie kamienia i osadów z kabiny prysznicowej nie musi być trudnym zadaniem. Wystarczy zastosować preparaty przeznaczone do tego celu. Z łatwością poradzą sobie z każdym zabrudzeniem, a kabina pozostanie czysta i pachnąca.

To może Cię zainteresować

szafka pod zlewem
W łazience
Każdy, kto kiedykolwiek stanął przed wyzwaniem organizacji szafki pod zlewem, wie, że to nie lada...
Logo General Fresh
General Fresh
14 grudnia 2023 4 min czytania
kamien w toalecie
W łazience
Kamień w toalecie to problem, z którym boryka się wiele gospodarstw domowych. Nie tylko szpeci...
Logo General Fresh
General Fresh
11 grudnia 2023 5 min czytania
wanna prysznic
W łazience
Prysznic czy wanna? To pytanie, przed którym stoi każda osoba, która decyduje się na...
Logo General Fresh
General Fresh
6 grudnia 2023 4 min czytania
czyszczenielazienki
W łazience
Sprzątanie łazienki to dla Ciebie nieprzyjemny i czasochłonny obowiązek? Nie musi dłużej tak być....
Logo General Fresh
General Fresh
21 czerwca 2023 4 min czytania