18 Sierpnia 2020

Jak usunąć zapach z odkurzacza?

Odkurzacz, chociaż powinien sprawiać, że w domu panuje czystość, bywa źródłem problemów – konkretniej źródłem nieprzyjemnego zapachu. Wiele osób błędnie zakłada, że tak już musi być, bo przecież urządzenie działa dobrze. Tymczasem usunięcie zapachu z odkurzacza jest nie tylko możliwe, ale również łatwe.

Jak usunąć zapach z odkurzacza? Sprawdzone sposoby

1. Regularna wymiana worka

Jeśli posiadasz odkurzacz workowy, musisz pamiętać o regularnej wymianie worka. Co ważne, gdy zmagasz się z nieprzyjemnym zapachem z odkurzacza, musisz wymieniać worki częściej niż standardowo. Warto wyrobić sobie nawyk wymiany, kiedy worek zapełni się do ¾ pojemności. Przepełniony całkowicie będzie pachnieć intensywnie, a i działanie urządzenia się pogorszy.

2. Czyszczenie komory

Jeśli chcesz usunąć zapach z odkurzacza, w którym nie ma worka, musisz regularnie czyścić komorę, w której odkładają się kurz i inne zabrudzenia. Wystarczy ją opłukać pod bieżącą wodą, a następnie umyć. Polecamy do tego połączenie wody z płynem do naczyń. Komorę wkładamy do odkurzacza, gdy będzie już całkowicie sucha. Czynność powtarzamy co 3 odkurzanie lub wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

3. Wkłady zapachowe

Jeśli mimo regularnego czyszczenia zapach z odkurzacza wciąż jest uciążliwy, warto sięgnąć po wkłady zapachowe. To najprostszy sposób na walkę z nieprzyjemną wonią, który daje wyjątkowe efekty. Dzięki wkładom po każdym odkurzaniu nie tylko nie czuć brzydkiego zapachu z odkurzacza – w całym domu unosi się aromat w wybranym wariancie zapachowym. Wkłady zapachowe General Fresh dostaniesz w opcjach: cytryna, konwalia, lawenda, bez, las, kwiaty, ocean, wanilia.

4. Cynamon

Kiedy nie masz pod ręką wkładów zapachowych, możesz użyć cynamonu. Wystarczy wsypać odrobinę przyprawy bezpośrednio do worka lub, jeśli masz odkurzacz komorowy, zrobić woreczek z bawełny wypełniony cynamonem. Taki woreczek wkładamy do komory.

 

Cynamon pachnie mniej intensywnie od wkładów, ale może je na jakiś czas zastąpić.

5. Olejek aromatyczny

Podobnym rozwiązaniem do cynamonu są olejki aromatyczne. Wystarczy dodać kilka kropel wybranego olejku do worka lub komory, aby cieszyć się przyjemnym zapachem z odkurzacza. Niestety jest to sposób, który działa raczej krótko. Sprawdzi się doskonale np. wtedy, gdy przychodzą goście, a nie masz czasu na wyjście do sklepu.