Logo General Fresh
General Fresh 18 sierpnia 2020 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Jak usunąć zapach z odkurzacza?

shutterstock 1232042368 6755

Odkurzacz, chociaż powinien sprawiać, że w domu panuje czystość, bywa źródłem problemów – konkretniej źródłem nieprzyjemnego zapachu. Wiele osób błędnie zakłada, że tak już musi być, bo przecież urządzenie działa dobrze. Tymczasem usunięcie zapachu z odkurzacza jest nie tylko możliwe, ale również łatwe.

Jak usunąć zapach z odkurzacza? Sprawdzone sposoby

1. Regularna wymiana worka

Jeśli posiadasz odkurzacz workowy, musisz pamiętać o regularnej wymianie worka. Co ważne, gdy zmagasz się z nieprzyjemnym zapachem z odkurzacza, musisz wymieniać worki częściej niż standardowo. Warto wyrobić sobie nawyk wymiany, kiedy worek zapełni się do ¾ pojemności. Przepełniony całkowicie będzie pachnieć intensywnie, a i działanie urządzenia się pogorszy.

2. Czyszczenie komory

Jeśli chcesz usunąć zapach z odkurzacza, w którym nie ma worka, musisz regularnie czyścić komorę, w której odkładają się kurz i inne zabrudzenia. Wystarczy ją opłukać pod bieżącą wodą, a następnie umyć. Polecamy do tego połączenie wody z płynem do naczyń. Komorę wkładamy do odkurzacza, gdy będzie już całkowicie sucha. Czynność powtarzamy co 3 odkurzanie lub wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

3. Wkłady zapachowe

Jeśli mimo regularnego czyszczenia zapach z odkurzacza wciąż jest uciążliwy, warto sięgnąć po wkłady zapachowe. To najprostszy sposób na walkę z nieprzyjemną wonią, który daje wyjątkowe efekty. Dzięki wkładom po każdym odkurzaniu nie tylko nie czuć brzydkiego zapachu z odkurzacza – w całym domu unosi się aromat w wybranym wariancie zapachowym. Wkłady zapachowe General Fresh dostaniesz w opcjach: cytryna, konwalia, lawenda, bez, las, kwiaty, ocean, wanilia.

4. Cynamon

Kiedy nie masz pod ręką wkładów zapachowych, możesz użyć cynamonu. Wystarczy wsypać odrobinę przyprawy bezpośrednio do worka lub, jeśli masz odkurzacz komorowy, zrobić woreczek z bawełny wypełniony cynamonem. Taki woreczek wkładamy do komory.

 

Cynamon pachnie mniej intensywnie od wkładów, ale może je na jakiś czas zastąpić.

5. Olejek aromatyczny

Podobnym rozwiązaniem do cynamonu są olejki aromatyczne. Wystarczy dodać kilka kropel wybranego olejku do worka lub komory, aby cieszyć się przyjemnym zapachem z odkurzacza. Niestety jest to sposób, który działa raczej krótko. Sprawdzi się doskonale np. wtedy, gdy przychodzą goście, a nie masz czasu na wyjście do sklepu.

 

To może Cię zainteresować

pexels rohanmuzafar 3054690 1
W kuchni
Chrupiący kurczak z ryżem jak z Tajlandii? Większość dań kuchni azjatyckiej o wiele łatwiej przygotować,...
Logo General Fresh
General Fresh
24 czerwca 2024 3 min czytania
radiator 250558 1280
W domu
Czy zdawaliście sobie sprawę, że regularne czyszczenie grzejników, szczególnie przed rozpoczęciem...
Logo General Fresh
General Fresh
19 czerwca 2024 7 min czytania
pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 7 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania