Logo General Fresh
General Fresh 18 sierpnia 2020 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Jak usunąć zapach z odkurzacza?

shutterstock 1232042368 6755

Odkurzacz, chociaż powinien sprawiać, że w domu panuje czystość, bywa źródłem problemów – konkretniej źródłem nieprzyjemnego zapachu. Wiele osób błędnie zakłada, że tak już musi być, bo przecież urządzenie działa dobrze. Tymczasem usunięcie zapachu z odkurzacza jest nie tylko możliwe, ale również łatwe.

Jak usunąć zapach z odkurzacza? Sprawdzone sposoby

1. Regularna wymiana worka

Jeśli posiadasz odkurzacz workowy, musisz pamiętać o regularnej wymianie worka. Co ważne, gdy zmagasz się z nieprzyjemnym zapachem z odkurzacza, musisz wymieniać worki częściej niż standardowo. Warto wyrobić sobie nawyk wymiany, kiedy worek zapełni się do ¾ pojemności. Przepełniony całkowicie będzie pachnieć intensywnie, a i działanie urządzenia się pogorszy.

2. Czyszczenie komory

Jeśli chcesz usunąć zapach z odkurzacza, w którym nie ma worka, musisz regularnie czyścić komorę, w której odkładają się kurz i inne zabrudzenia. Wystarczy ją opłukać pod bieżącą wodą, a następnie umyć. Polecamy do tego połączenie wody z płynem do naczyń. Komorę wkładamy do odkurzacza, gdy będzie już całkowicie sucha. Czynność powtarzamy co 3 odkurzanie lub wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

3. Wkłady zapachowe

Jeśli mimo regularnego czyszczenia zapach z odkurzacza wciąż jest uciążliwy, warto sięgnąć po wkłady zapachowe. To najprostszy sposób na walkę z nieprzyjemną wonią, który daje wyjątkowe efekty. Dzięki wkładom po każdym odkurzaniu nie tylko nie czuć brzydkiego zapachu z odkurzacza – w całym domu unosi się aromat w wybranym wariancie zapachowym. Wkłady zapachowe General Fresh dostaniesz w opcjach: cytryna, konwalia, lawenda, bez, las, kwiaty, ocean, wanilia.

4. Cynamon

Kiedy nie masz pod ręką wkładów zapachowych, możesz użyć cynamonu. Wystarczy wsypać odrobinę przyprawy bezpośrednio do worka lub, jeśli masz odkurzacz komorowy, zrobić woreczek z bawełny wypełniony cynamonem. Taki woreczek wkładamy do komory.

 

Cynamon pachnie mniej intensywnie od wkładów, ale może je na jakiś czas zastąpić.

5. Olejek aromatyczny

Podobnym rozwiązaniem do cynamonu są olejki aromatyczne. Wystarczy dodać kilka kropel wybranego olejku do worka lub komory, aby cieszyć się przyjemnym zapachem z odkurzacza. Niestety jest to sposób, który działa raczej krótko. Sprawdzi się doskonale np. wtedy, gdy przychodzą goście, a nie masz czasu na wyjście do sklepu.

 

To może Cię zainteresować

shutterstock 528721780201
Praktyczne rozwiązania
Naturalne środki czystości są coraz bardziej popularne, a samodzielne metody czyszczenia różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
4 września 2023 3 min czytania
carautumn
Praktyczne rozwiązania
Zmiana pór roku z letnich na zimowe wiąże się nie tylko ze zmianą krajobrazu za oknem, ale...
Logo General Fresh
General Fresh
29 sierpnia 2023 5 min czytania
biuro
Praktyczne rozwiązania
Czystość w biurze odgrywa kluczową rolę zarówno w wydajności pracy, jak i w ogólnym...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2023 5 min czytania
wiosenne czyszczenie auta
Praktyczne rozwiązania
Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2023 4 min czytania