Logo General Fresh
General Fresh 1 sierpnia 2019 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Jak wyczyścić ekran telewizora i monitor?

shutterstock 263960300 6498

Smugi na telewizorze czy monitorze potrafią być irytujące. Czyszczenie tych powierzchni sprawia jednak niemały problem, ponieważ nie można użyć do nich standardowych środków czyszczących. Radzimy zatem, jak wyczyścić ekran tv i monitor, aby zawsze lśniły, a ich użytkowanie było łatwe.

Czym czyścić monitory i ekrany?

Przede wszystkim zaopatrz się w ściereczkę z mikrofibry lub specjalną ścierkę stworzoną do czyszczenia takich powierzchni. Zrezygnuj z używania papierów ręcznikowych, ponieważ te mają słabą chłonność, a ich włókna mogą zostać na monitorze.

Niewielkie zabrudzenia możesz usunąć, zwilżając ściereczkę wodą, najlepiej destylowaną. W przypadku dużych zabrudzeń konieczne może być użycie specjalnych środków do czyszczenia monitorów i ekranów. Najczęściej dostępne są one w formie sprayu lub chusteczek do powierzchni LCD i LED.

Na to zwróć uwagę!

Jak wyczyścić ekran tv i monitor? Nie wystarczy użyć specjalnych środków, aby pozbyć się zabrudzeń. Trzeba także pamiętać o kilku rzeczach.

  • Ekrany czyść, kiedy są wyłączone i nie działają już od jakiegoś czasu (co najmniej 20 minut). Dzięki temu wszystkie smugi i zabrudzenia będą łatwo widoczne.
  • Unikaj środków, które mają w składzie alkohol, chyba że jest to alkohol izopropylowy i czyścisz ekran LCD. Szczególnie uważaj na alkohol etylowy – może uszkodzić matrycę.
  • Inne substancje, których nie powinno być w środku czyszczącym to: amoniak, kwas etylu, chlorek metylenu, aceton.
  • Zwróć uwagę, czy preparat, którego używasz, ma działanie antystatyczne. Dzięki temu kurz nie będzie tak szybko osiadał na ekranie tv lub monitorze.
  • Nigdy nie mocz ściereczki całkowicie, ponieważ krople preparatu mogą przedostać się przez obudowę i uszkodzić sprzęt. Ściereczka powinna być jedynie wilgotna, nie mokra.
  • Raczej nie sięgaj po alternatywne rozwiązania, np. płyn do mycia szyb lub płyn do mycia naczyń. Preparaty nieprzystosowane do czyszczenia ekranów mają w składzie szkodliwe dla ekranów substancje.
  • Nie używaj też chusteczek higienicznych lub nawilżanych, które mają inne przeznaczenie.

A jak wyczyścić obudowę?

Pamiętaj, aby regularnie czyścić nie tylko powierzchnie ekranów, ale także obudowy monitora i telewizora. Dzięki temu nie będzie osiadał na nich kurz, co oznacza, że nie przedostanie się on też do wnętrza urządzenia. 

Na szczęście w tym przypadku nie musisz używać specjalistycznych domowych środków czystości, o ile będziesz pamiętać, aby nie dotykać nimi ekranów. W ofercie General Fresh znajdziesz chusteczki nawilżane, które świetnie sprawdzą się w czyszczeniu obudowy. Dodatkowo ochronią ją też przed szybkim osadzaniem się kurzu.

Pamiętaj, regularnie czyszczenie całego sprzętu przedłuży jego żywotność.

To może Cię zainteresować

shutterstock 528721780201
Praktyczne rozwiązania
Naturalne środki czystości są coraz bardziej popularne, a samodzielne metody czyszczenia różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
4 września 2023 3 min czytania
carautumn
Praktyczne rozwiązania
Zmiana pór roku z letnich na zimowe wiąże się nie tylko ze zmianą krajobrazu za oknem, ale...
Logo General Fresh
General Fresh
29 sierpnia 2023 5 min czytania
biuro
Praktyczne rozwiązania
Czystość w biurze odgrywa kluczową rolę zarówno w wydajności pracy, jak i w ogólnym...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2023 5 min czytania
wiosenne czyszczenie auta
Praktyczne rozwiązania
Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2023 4 min czytania