Logo General Fresh
General Fresh 29 października 2018 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Jak wyczyścić szczotkę i grzebień?

comb 69153 640 6416

Brudne szczotki i grzebienie sprawiają, że nasze włosy szybciej się przetłuszczają. Poszczególne typy szczotek i grzebieni wymagają innej pielęgnacji i czyszczenia. Dziś przedstawimy podstawowe zasady czyszczenia przyborów do czesania włosów!

Jak często czyścić szczotki?

Szczotki powinniśmy czyścić raz w tygodniu. To bardzo ważne, ponieważ na szczotkach gromadzą się bakterie, pozostałości kosmetyków, naskórek czy kurz. Według badań, na długo nie czyszczonej szczotce znajduje się więcej bakterii, niż w odpływie zlewu! Zaniedbane szczotki mogą prowadzić do łupieżu, grzybicy czy łojotokowego zapalenia skóry głowy. Dlatego warto wyznaczyć jeden dzień w tygodniu, w którym zawsze wyczyścimy szczotki, grzebienie i pędzle kosmetyczne. 


Jak wyczyścić szczotkę w plastiku?

Jeśli Twój grzebień lub szczotka wykonane są z plastiku, w pierwszej kolejności pozbądź się wszystkich znajdujących się na nich włosów. Możesz pomóc sobie patyczkiem higienicznym czy wykałaczką. Do mycia szczotki możemy wykorzystać roztwór wody, szamponu i sody oczyszczonej. Drugim sposobem na czyszczenie szczotki z plastiku jest wypłukanie w wodzie z mydłem, a następnie opłukanie ciepłą, czystą wodą. Szczotkę należy suszyć włosiem do dołu, na przykład na papierowym ręczniku. 

Jak wyczyścić szczotkę z naturalnego włosia?

W przypadku szczotki wykonanej z naturalnego włosia, również w pierwszym kroku należy pozbyć się włosów. Czyszczenie szczotki z naturalnego włosia polega na umyciu jej szamponem lub spryskaniu roztworem wody i olejku herbacianego. Szczotkę z naturalnego włosia należy wysuszyć zapewniając dopływ powietrza, czyli w pozycji pionowej, na przykład w słoiku. Po wyczyszczeniu szczotki, zarówno tej z plastiku jak i z włosia naturalnego, można dodatkowo zdezynfekować przy pomocy spirytusu salicylowego. 

A może pianka do golenia lub zmywarka?

Popularnym sposobem czyszczenia grzebieni i szczotek jest również...użycie pianki do golenia. Wystarczy spryskać szczotkę pianką, pozostawić na kilka chwil, a następnie wyszorować szczotkę i dokładnie spłukać. Plastikowe grzebienie można myć również w zmywarce. Panująca w niej wysoka temperatura zabija wszystkie bakterie. Delikatne grzebienie mogą się jednak zniekształcić, dlatego należy podejść do tego sposobu z dużą dozą ostrożności. 

 

To może Cię zainteresować

pexels rdne 5591460 1
W pralni
Obrusy to nie tylko praktyczne dodatki do naszych stołów, ale także elementy dekoracyjne, które mogą...
Logo General Fresh
General Fresh
12 czerwca 2024 3 min czytania
pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 5 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania