Logo General Fresh
General Fresh 29 października 2018 3 min czytania
Praktyczne rozwiązania

Jak wyczyścić szczotkę i grzebień?

comb 69153 640 6416

Brudne szczotki i grzebienie sprawiają, że nasze włosy szybciej się przetłuszczają. Poszczególne typy szczotek i grzebieni wymagają innej pielęgnacji i czyszczenia. Dziś przedstawimy podstawowe zasady czyszczenia przyborów do czesania włosów!

Jak często czyścić szczotki?

Szczotki powinniśmy czyścić raz w tygodniu. To bardzo ważne, ponieważ na szczotkach gromadzą się bakterie, pozostałości kosmetyków, naskórek czy kurz. Według badań, na długo nie czyszczonej szczotce znajduje się więcej bakterii, niż w odpływie zlewu! Zaniedbane szczotki mogą prowadzić do łupieżu, grzybicy czy łojotokowego zapalenia skóry głowy. Dlatego warto wyznaczyć jeden dzień w tygodniu, w którym zawsze wyczyścimy szczotki, grzebienie i pędzle kosmetyczne. 


Jak wyczyścić szczotkę w plastiku?

Jeśli Twój grzebień lub szczotka wykonane są z plastiku, w pierwszej kolejności pozbądź się wszystkich znajdujących się na nich włosów. Możesz pomóc sobie patyczkiem higienicznym czy wykałaczką. Do mycia szczotki możemy wykorzystać roztwór wody, szamponu i sody oczyszczonej. Drugim sposobem na czyszczenie szczotki z plastiku jest wypłukanie w wodzie z mydłem, a następnie opłukanie ciepłą, czystą wodą. Szczotkę należy suszyć włosiem do dołu, na przykład na papierowym ręczniku. 

Jak wyczyścić szczotkę z naturalnego włosia?

W przypadku szczotki wykonanej z naturalnego włosia, również w pierwszym kroku należy pozbyć się włosów. Czyszczenie szczotki z naturalnego włosia polega na umyciu jej szamponem lub spryskaniu roztworem wody i olejku herbacianego. Szczotkę z naturalnego włosia należy wysuszyć zapewniając dopływ powietrza, czyli w pozycji pionowej, na przykład w słoiku. Po wyczyszczeniu szczotki, zarówno tej z plastiku jak i z włosia naturalnego, można dodatkowo zdezynfekować przy pomocy spirytusu salicylowego. 

A może pianka do golenia lub zmywarka?

Popularnym sposobem czyszczenia grzebieni i szczotek jest również...użycie pianki do golenia. Wystarczy spryskać szczotkę pianką, pozostawić na kilka chwil, a następnie wyszorować szczotkę i dokładnie spłukać. Plastikowe grzebienie można myć również w zmywarce. Panująca w niej wysoka temperatura zabija wszystkie bakterie. Delikatne grzebienie mogą się jednak zniekształcić, dlatego należy podejść do tego sposobu z dużą dozą ostrożności. 

 

To może Cię zainteresować

shutterstock 528721780201
Praktyczne rozwiązania
Naturalne środki czystości są coraz bardziej popularne, a samodzielne metody czyszczenia różnych...
Logo General Fresh
General Fresh
4 września 2023 3 min czytania
carautumn
Praktyczne rozwiązania
Zmiana pór roku z letnich na zimowe wiąże się nie tylko ze zmianą krajobrazu za oknem, ale...
Logo General Fresh
General Fresh
29 sierpnia 2023 5 min czytania
biuro
Praktyczne rozwiązania
Czystość w biurze odgrywa kluczową rolę zarówno w wydajności pracy, jak i w ogólnym...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2023 5 min czytania
wiosenne czyszczenie auta
Praktyczne rozwiązania
Wiosna to idealny moment na gruntowne czyszczenie auta. Czyszczenie samochodu gwarantuje cenne walory...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2023 4 min czytania