Jak wyczyścić toaletę i o nią systematycznie dbać?
Lśniący czystością sedes przekłada się nie tylko na estetyczny element armatury łazienkowej, ale także na bezpieczeństwo dla zdrowia jego użytkowników.
Mycie toalety dla wielu osób jest czynnością nieprzyjemną i męczącą. Wystarczy jednak wprowadzić kilka zasad, by zajęcie to przestało być koszmarem.
Systematyczność podstawą dbania o toaletę
Podstawą utrzymania czystości toalety jest systematyczność. Regularne czyszczenie zapobiega odkładaniu się kamienia, rdzy i brudu.
Dzięki temu zajmie nam to znacznie mniej czasu i nie będzie wymagało dużego wysiłku. Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie i kilkanaście tygodniowo, by cieszyć się czystością i higieną.
Przed przystąpieniem do czyszczenia zakładamy gumowe rękawiczki. Wybieramy środek czyszczący i docieramy nim we wszystkie zakamarki wewnątrz muszli.
Jej wnętrze czyścimy szczotką, natomiast do powierzchni zewnętrznej wybieramy gąbkę.
Najlepiej skorzystać z zagęszczonego płynu lub żelu do WC, np. Action Force Dynamic.
Niezbędne jest również zabezpieczenie toalety zawieszaną wewnątrz muszli kostką lub kostką do spłuczki.
Codzienna dbałość o higienę WC
Aby utrzymać czystość toalety, niezbędne jest codzienne dbanie o jej higienę. Raz dziennie warto poświęcić pięć minut i użyć szczotki i żelu do WC.
Aktywne składniki płynu zablokują powstawanie kamienia i nadadzą połysku wnętrzu muszli.
Toaleta będzie nie tylko czysta, ale także zdezynfekowana. Detergent zabije bakterie i wirusy, które mogłyby rozprzestrzenić się po całej łazience i stać się przyczyną wielu chorób i zaburzeń żołądkowych.
Codzienna dbałość o czystość muszli jest szczególnie ważna, gdy z toalety korzystają dzieci.
Brak higieny może stanowić przyczynę biegunki i bólu brzucha. Detergent zapobiegnie również pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu. Łazienka będzie zatem pachnąca i czysta.
Gruntowne czyszczenie toalety
Raz w miesiącu należy przeprowadzić gruntowne czyszczenie WC. Warto przed snem usunąć stare zawieszki z kostką i zastosować płyn do toalet, np. Action Force o specjalnej konsystencji, dzięki której toaleta nie będzie wymagała szorowania.
Dociera on do wszystkich, trudno dostępnych miejsc, usuwając zabrudzenia i nagromadzone w zakamarkach bakterie i wirusy.
Zaaplikowany detergent pozostawia się do rana. Następnego dnia wystarczy przetrzeć muszlę szczotką, by usunąć nagromadzony kamień i rdzę.
Płyn działa także poniżej poziomu wody, więc po przetarciu szczotką wystarczy spłukać toaletę.
Jeżeli pozostały jeszcze ślady kamienia, żel należy zastosować ponownie i dobrze wyszorować osad szczotką.
Nie wolno zapominać o wyczyszczeniu zewnętrznej strony muszli, deski sedesowej i spłuczki.
Ze spłuczki należy usunąć resztki kostki i włożyć nową. Dzięki tym zabiegom toaleta pozostanie pachnąca, czysta i higieniczna.
O czym jeszcze warto pamiętać?
Nie wolno zapominać o regularnym czyszczeniu szczotki do WC i pojemnika, w którym jest przechowywana.
Można do tego użyć tego samego żelu, który służy do czyszczenia toalety. Warto także zamoczyć ją w wybielaczu, a następnie spłukać wodą.
Na koniec trzeba przelać szczotkę i pojemnik wrzątkiem. Należy pamiętać o tym, że bakterie wraz z rozpryskującą się wodą z toalety rozprzestrzeniają się wokół niej.
Dlatego poleca się użyć odpowiedniego środka do czyszczenia płytek. Doskonale sprawdzi się spray Splash Lśniąca Łazienka, dzięki któremu bez trudu można usunąć wszystkie zabrudzenia z płytek, kabiny prysznicowej, baterii oraz luster.
Nowoczesne detergenty sprawiają, że utrzymanie toalety w czystości nie wymaga wysiłku. Wystarczy odrobina rutyny i systematyczności, by WC było pachnące i higieniczne.