Logo General Fresh
General Fresh 12 sierpnia 2021 4 min czytania
W domu

Jak zadbać o podłogi w sezonie jesienno-zimowym?

Jak20zadbac20o20podlogi20w20sezonie20jesienno zimowym

Czyszczenie podłóg w okresie jesienno-zimowym jest wyzwaniem dla wielu gospodarzy i gospodyń domu. Właśnie wtedy na podeszwach butów roznoszona jest wilgoć, która rozprzestrzenia się na podłożu i przyczynia się nie tylko do nieładu, ale także do niszczenia podłogi.

Dlatego, aby zadbać o swoje płytki, panele lub parkiet, należy przedsięwziąć szczególne środki zapobiegawcze. W tym artykule podpowiemy, jak sprawić, by podłoga podczas jesieni i zimy była zadbana i lśniąca.

Co wpływa na zły stan podłóg?

Okres jesienno-zimowy jest trudny dla podłóg z powodu panujących wtedy za oknem warunków atmosferycznych. Częste opady deszczu sprawiają, że na podeszwach obuwia gromadzi się brud, który siłą rzeczy jest roznoszony. Głównie stanowi go błoto.

Jego fragmenty na podłodze nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale niszczą panele oraz płytki. Drobinki piasku mogą przecież zarysowywać powierzchnię podłogi.

Kolejnym z zagrożeń jest wilgoć, która za sprawą fragmentów śniegu osadzonych na obuwiu również przenoszona jest do pomieszczeń. Ma ona silnie negatywny wpływ szczególnie na podłogi drewniane. Woda, która ma częsty kontakt nawet z zaimpregnowanym drewnem, sprawia, że może ono pęcznieć, a nawet gnić.  

Jak czyścić podłogi w domu?

W domach mieszkalnych pod swymi stopami chcemy mieć podłogi, które nie będą skrzypiały i przede wszystkim takie, które będą stabilne. W różnych pomieszczeniach stosowane są różne typ podłóg. Zwyczajowo w łazienkach lub w kuchni przyjęło się kłaść płytki ceramiczne.

Takie podłoże jest łatwiejsze do czyszczenia, a jak wiadomo, są to wnętrza, które często narażone są na wilgoć lub plamy. Do takiego rodzaju podłoża polecany jest płyn uniwersalny SplashDoskonale sprawdza się w czyszczeniu gładkich powierzchni zmywalnych.

Wszelkie zacieki, osad, a także rdza po zetknięciu się z substancją płynu ustępują. Radzi sobie nie tylko z czyszczeniem płytek podłogowych, ale także wykładzin z tworzywa PCV. Dlatego ten preparat dedykowany jest przede wszystkim do kuchni, łazienek, a także do balkonów. Ten płyn występuje w trzech różnych wariantach zapachowych: konwalia, cytryna, kwiat oraz zielone jabłuszko.

Natomiast podłogi drewniane, które najczęściej spotykane są w salonie, sypialni, przedpokoju lub innych pomieszczeniach sypialnych wymagają jeszcze innego sposobu pielęgnacji. Przede wszystkim z tego powodu, że są one mniej odporne na wilgoć. Nieważne, czy jest to parkiet, posadzka czy panele.

Należy dostosować do nich odpowiedni preparat, który z jednej strony będzie skutecznie czyścił z brudu, lecz z drugiej będzie on konserwował powierzchnię, przez co łatwiej będzie ją czyścić w przyszłości. Do drewnianych podłóg polecamy przede wszystkim używanie płynu do mycia drewna i paneli Splash.

Zawarty w nim wosk przyczynia się do lepszego efektu mycia podłóg. Dzięki niemu zyskują one połysk, który zdecydowanie zwiększa efekt wizualny czyszczenia.

Mało tego, płyn wnikając w drewnianą powierzchnię, maskuje wszelkie niedoskonałości oraz rysy. Płyn podkreśla także naturalny kolor drewna. Sprawdzi się on także do pielęgnacji i konserwacji powierzchni PCV.  

Jak czyścić podłogi w halach produkcyjnych?

Podłogi w halach produkcyjnych najczęściej nie są wykonane ani z drewna, ani z płytek ceramicznych. Zaawansowane procesy, które mają w nich miejsce, wymagają tego, aby warunki zewnętrzne były jak najlepiej dostosowane do pracy. Toteż podłogi w tego typu pomieszczeniach pokryte są tworzywem PCV. Są one także narażone na poważniejsze zabrudzenia. Dlatego należy czyścić je wyjątkowo silnym preparatem. Do takiego typu czyszczenia również sprawdzić się może płyn uniwersalny Splash.

To może Cię zainteresować

pexels cottonbro 4112723 1
Praktyczne rozwiązania
W naszych domach coraz częściej pojawiają się urządzenia, które oferują nie tylko nowoczesność, ale ...
Logo General Fresh
General Fresh
17 maja 2024 4 min czytania
pexels liliana drew 9462141 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielką różnicę może zrobić właściwy wybór odkurzacza w Twoim domu?...
Logo General Fresh
General Fresh
8 maja 2024 8 min czytania
pexels cottonbro 4107249 1
W domu
Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak wiele korzyści niesie regularne odkurzanie Twojego domu? To nie...
Logo General Fresh
General Fresh
23 kwietnia 2024 9 min czytania
pexels tima miroshnichenko 6195955 1
W domu
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele czasu spędzasz na kanapie? To ona jest świadkiem wielu rodzinnych...
Logo General Fresh
General Fresh
17 kwietnia 2024 9 min czytania