30 Września 2018

Jak zorganizować szafkę pod zlewem?

Jesteśmy pewni, że w Twojej szafce pod zlewem znajduje się...kosz na śmieci. To zdecydowanie najpopularniejsze miejsce na ten przedmiot. I nic dziwnego - zazwyczaj w pobliżu zlewu obieramy warzywa i po prostu produkujemy śmieci. W szafce pod zlewem zazwyczaj jest jednak miejsce nie tylko na kosz na śmieci. Co jeszcze warto tam przechowywać? Jak zorganizować szafkę pod zlewem? Oto patenty!

Podkładka

Niestety, płyta meblowa w szafce pod zlewem narażona jest na zarysowanie, zawilgocenia i po prostu - na brud. Jeśli zależy ci na tym, by nie zniszczyć mebla lub po prostu nie męczyć się z szorowaniem, wyłóż szafkę specjalną wkładką do szuflad. Możesz użyć także...papieru do pakowania prezentów! W wielu sklepach można znaleźć papiery z zabawnymi nadrukami, co może się stać dodatkową dekorację lub po prostu zabawnym akcentem w tym pozornie nudnym pomieszczeniu, jakim jest szafka pod zlewem. Przytnij papier do odpowiedniego wymiaru i wymieniaj, kiedy będzie brudny. Zazwyczaj taki papier trzeba wymieniać mniej więcej raz w miesiącu. 

Haczyki 

Do ścian i drzwi możesz przymocować samoprzylepne haczyki i powiesić na nich zmiotkę albo plastikowy lub mealowy pojemnik na lekkie szmatki czy gąbki. Dzięki temu nawet w niewielkiej szafce zmieścisz więcej rzeczy. 

Uchwyt na papier toaletowy

W szafce pod zlewem możesz zamontować...uchwyt na papier toaletowy! Możesz zawiesić na nim jednak nie papier, a worki na śmieci. 

Kosze na drzwi od szafki

W wielu sklepach z AGD oraz w sklepach internetowych można znaleźć małe, plastikowe kosze do zawieszenia na drzwiach szafki. To bardzo wygodne rozwiązanie podczas obierania warzyw. Podczas używania koszt można zawiesić pod zewnętrznej stronie, a kiedy go nie potrzebujemy - ukryć po wewnętrznej stronie. 

Pojemniki na środki czystości 

W szafce możesz przechowywać również środki czystości - o ile w domu nie ma małych dzieci, które mogłyby się do nich dostać. Środki czystości przechowuj w specjalnych pojemnikach. Najbardziej praktyczne będą plastikowe, które można łatwo umyć. 

Segregator

Czy wiesz, że do drzwi szafki możesz przymocować...segregator? Lekki, plastikowy pojemnik może stać się miejscem na lekkie produkty. Przyczepisz go plastrami przeznaczonymi do tego celu. 

źrodło: tesa tape