Logo General Fresh
General Fresh 15 lipca 2021 4 min czytania
Lifestyle

Jakie są najlepsze środki czystości?

Jakie20sa20najlepsze20srodki20czystosci

Sprzątanie i czyszczenie domu to obowiązek, z którym zmagać musi się niemalże każdy. Domowe porządki czekają na nas przed ważnymi uroczystościami, świętami, imprezami i przed wizytą gości.

Wtedy kierujemy się tym, by nasz wnętrze naszego domu lub mieszkania wyglądało jak najlepiej. Cały trud włożony w pracę nad wnętrzem ma zapewnić nam komfort przebywania w naszej przestrzeni, lecz równocześnie chcemy robić dobre wrażenie na innych.

Tak czy inaczej, domowe obowiązki dzieli się na wiele czynności i do każdej z nich należy użyć odpowiednich preparatów.

Rodzaje środków czyszczących

Wielość produktów do czyszczenia pozwala na to, by dokonać podziału na poszczególne typy preparatów przy uwzględnieniu ich zastosowania. To właśnie cel, dla jakiego używamy danego środka chemicznego, określa ich rodzaj.

Tak jak wiele jest czynności w trakcie domowych porządków, tak wiele jest dedykowanych podczas nich środków czystości. Innego specyfiku użyjemy do czyszczenia łazienki, innego do przecierania drewnianych mebli i jeszcze innego do wycierania luster. Dzięki tej różnorodności możemy dobrać najlepszy preparat dla czynności, jaką wykonujemy.  

Środki do czyszczenia łazienki

Myśląc o środkach do czyszczenia łazienki, możemy mieć na myśli np. różnorakie żele i płyny. Tak jak żel do czyszczenia łazienki Splash. Jego celem jest czyszczenie ceramiki i armatur, które są elementem naszych ubikacji i umywalek.

Taki żel pozwala pozbyć się smug, osadu oraz rdzy. Ponadto wyczyszczone nim elementy łazienkowe zachowają wysoki połysk przez długi czas. Warto wspomnieć także o walorach zapachowych żelu. Dzięki nim cała łazienka pachnie miło, przez co neutralizowane są wszelkie inne mniej przyjemne zapachy.  

W większości łazienek znajdują się również kabiny prysznicowe, lustra lub płytki. Jak się okazuje, te elementy powinniśmy wyczyścić dedykowanym dla tej czynności preparatem. Jest nim płyn do czyszczenia łazienki Splash.

Doskonale radzi sobie z usuwaniem zaschniętego mydła, kamienia lub rdzy. Wyczyszczone nim powierzchnie zyskują ochronę przed brudem na dłuższy czas. Wydziela on przyjemny aromat, dzięki czemu łazienka jest miłym i schludnym miejscem. 

Środki do czyszczenia szyb i luster

Szyby i lustra są szczególnie wrażliwe na powstawanie na ich powierzchni smug, które trudno wyczyścić za pomocą zwykłej mokrej szmatki. Aby się ich pozbyć potrzebny będzie specjalny środek, który skutecznie je zlikwiduje. Przykładem takiego produktu jest specjalistyczna pianka do czyszczenia szyb i luster Splash.

Dzięki niej zapewnimy połysk naszym oknom, lustrom łazienkowym i wszelkim szybom, nawet tym znajdującym się w naszym samochodzie. Pianka pozwala na pozbycie się odcisków palców, kurzu i zaschniętych plam. Ponadto dzięki niej zapobiegniemy osadzaniu się pary wodnej na powierzchni szkła.

Środki do mycia podłóg

Drewno, które stanowi powierzchnię naszych podłóg, również wymaga specjalnych środków do ich czyszczenia i konserwacji. Płyn do mycia drewna i paneli Splash to produkt, który zapewnia drewnianym podłogom czystość i połysk. Taki efekt możliwy jest przez zawarty w płynie wosk. Ponadto środek ten pozwala na ukrycie niewielkich zadrapań i rys znajdujących się w podłodze.

Środki do pielęgnacji mebli

Kolejną z domowych czynności jest wycieranie mebli. To właśnie na ich powierzchni gromadzą się pokłady kurzu, który powinien być regularnie usuwany podczas domowych porządków. Do tego posłużyć może nam płyn do pielęgnacji mebli Splash. Jest w stanie wyczyścić nie tylko kurz, ale również zacieki, plamy, ślady palców oraz smugi. 

To może Cię zainteresować

porzadkiwdomu
Lifestyle
W codziennej pielęgnacji domu często sięgamy po gotowe środki czyszczące, które mogą zawierać...
Logo General Fresh
General Fresh
5 czerwca 2023 4 min czytania
shutterstock 1821313732011
Lifestyle
Sprzątanie bywa uciążliwe dla alergików, szczególnie tych, którzy są uczuleni na...
Logo General Fresh
General Fresh
26 maja 2023 4 min czytania
shutterstock 1722168757201
Lifestyle
Dłuższe dni często skłaniają nas do wiosennych porządków. Nadchodząca wielkimi krokami nowa...
Logo General Fresh
General Fresh
21 marca 2023 5 min czytania
generalne porzadki w domu
Lifestyle
Dlaczego generalne porządki w domu tak często się nie udają? Ponieważ wiele osób nie ma...
Logo General Fresh
General Fresh
26 września 2022 5 min czytania